Paaiškėjo Erdoganui naudingo perversmo tikslas – islamizuoti Turkiją

0turkai

0turkai

Paaiškėjo Erdoganui naudingo perversmo tikslas – islamizuoti Turkiją

Aurimas Drižius

Nors praėjo tik diena po nepavykusio perversmo Turkijoje, tačiau šioje šalyje jau suimta 6 tūkst. žmonių. Šalia 3 tūkst. kariškių, suimti taip pat 2745 Turkijos prokurorai ir teisėjai.

Kariškių areštas gal ir atrodo logiškas, tačiau kam tada reikėjo suimti beveik 3 tūkst. teisėjų ir prokurorų? Šis žingsnis tik dar labiau pagrindžia versiją, kad šis pučas buvo naudingas Erdonagui – dabar jis galės laisvai naikinti visus žmones, kurie nepritaria Turkijos islamizacijai.  Mat minėtus teisėjus ir prokurorus Erdoganas kaltina tik tuo, kad jie yra Fethullah Guleno, kurį Turkija kaltina surežisavus perversmą, grupei. F. Gulenas šiuos kaltinimus neigia. F.Gulenas yra Turkijos pasaulietinio lyderio Ataturko pasekėjas, ir mano, kad Turkija turi būti pasaulietinė valstybė, o Erdoganas yra įsitikinęs islamistas, dėl religijos pasiryžęs bet kam. 

 0turkai

nuogi surišti kareiviai, daugelis kurių net nežinojo, kad dalyvauja perversme – turkiško teisingumo aukos

 

Erdoganas šiandien didžiuliame mitinge kalbėjo, kad jis įspėjo apie gresiantį pervesrmą, tačiau niekas netikėjo – ir štai, pučas įvyko, tačiau labai kvailas ir megėjiškas. Galima sakyti, kad kai kurie pučistų veiksmai turėjo atrodyti itin kvaili – kam reikėjo iš lėktuvo bombarduoti Turkijos parlamentą, arba viešbutį Marmaryje, iš kurio Erdoganas jau buvo išvykęs.

Pranešama, kad po nesėkmingo perversmo Turkijoje vyksta generolų ir teisėjų valymai, Turkijos pareigūnai sekmadienį susėmė dešimtis generolų, aukšto rango teisėjų ir prokurorų, kaltinamų rėmus nesėkmingą bandymą įvykdyti karinį perversmą ir nušalinti prezidentą Recepą Tayyipą Erdoganą. Vyriausybė jau pranešė, kad buvo sulaikyta beveik 3 tūkst. kariškių, įtariamų dalyvavus puče, kuris prasidėjo vėlai penktadienį, o anksti šeštadienį jau buvo nuslopęs. Televizija NTV pranešė, kad kol kas sulaikyti 34 įvairių laipsnių generolai, tarp jų – tokios svarbios figūros kaip 3-iosios armijos vadas Erdalas Ozturkas ir Malatijoje įsikūrusios 2-osios armijos vadas Ademas Huduti. Pareigūnai vykdo reidus karinėse bazėse visoje Turkijoje ir ieško įtariamų perversmo, kuris pareikalavo mažiausiai 265 gyvybių, šalininkų. Anksti sekmadienį per operaciją šalies vakaruose esančio Denizlio miesto įguloje buvo sulaikytas jos vadas Ozhanas Ozbakiras ir dar 51 kariškis, pranešė valstybinė Anatolijos naujienų agentūra. Susiję straipsniai: Sraigtasparnis, kuriuo pučistai spruko į Graikiją, parskraidintas atgal į Turkiją  (3) Turkija amerikiečių naudojamoje bazėje sulaikė „perversmo sąmokslininkų“  (31) Tačiau griežtos priemonės taikomos ne vien kariškiams: agentūra taip pat pranešė, kad prokurorai išdavė arešto orderius iš viso 2 745 teisėjams ir prokurorams visoje Turkijoje.

Šeštadienį portalas ,,The Guardian” išleido interviu su Turkijos prezidento Recepo Tayyipo Erdogano dėl nepavykusio pučo kaltinamu religiniu lyderiu Fethullah Gulenu.

JAV gyvenantis F. Gulenas sakė manąs, jog šalies kariuomenė galėjo būti paskantinta imtis veiksmų pačios Turkijos valdžios.

Interviu šeštadienį su maža žurnalistų grupe savo rezidencijoje Pensilvanijoje, JAV, F. Gulenas atmetė bet kokius jam mestus kaltinimus dėl jo vaidmens Turkijos puče.

,,Aš nemanau, kad pasaulis tiki prezidento Erdogano mestais kaltinimais. Yra galimybė, kad nepavykęs perversmas galėjo būti surežiusuotas norint pakenkti mano šalininkams (gulenistams),‘‘ – per interviu teigė F. Gulenas.

 

 

F. William Engdahl. Purvini ir pavojingi Erdogano žaidimai su IVIL

Published November 25, 2015

Turkija yra graži šalis, turtinga išteklių ir daugybe labai protingų ir šiltų žmonių. Taip pat ji turi prezidentą, kuris, atrodo ketina sunaikinti savo kažkada didingą tautą. Vis daugiau ir daugiau detalių patenka į dienos šviesą ir atskleidžia, kad Islamo valstybė Irake ir Sirijoje, žinoma įvairiais pavadinimais kaip ISIS (IVIL), arba Daesh, yra šeriama ir išlaikoma Redžepo Taipo Erdogano (Recep Tayyipa Erdogan), Turkijos prezidento ir jo Turkijos žvalgybos tarnybos, įskaitant MIT Turkijos CŽV. Erdogano svajonės apie neo-Osmanų imperiją, nusitęsusią iki Kinijos, Sirijos ir Irako, grasina ne tik sunaikinti Turkiją, bet ir sunaikinti didelę dalį Artimųjų Rytų, jeigu jis ir toliau eis dabartiniu keliu.

 

 

Recep-Tayyip-Erdogan-300×200

 

2014 spalį JAV viceprezidentas Joe Bidenas susitikime Harvarde pasakė, kad Erdogano režimas palaiko IVIL “šimtais milijonų dolerių ir tūkstančiai tonų ginklų…” Bidenas vėliau atsiprašė aiškiai dėl taktinių priežasčių, kad gauti Erdogano leidimą naudoti Turkijos Indžirliko oro bazę oro smūgiams prieš IVIL Sirijoje, tačiau Erdogano IVIL palaikymo mastas, atskleistas nuo to laiko, yra žymiai rimtesnis, negu užsiminė Bidenas.

 

IVIL kovotojai per pastaruosius trejus  metus buvo apmokyti JAV, Izraelio ir, dabar paaiškėjo, Turkijos specialiųjų pajėgų slaptose bazėse Konya provincijoje prie Turkijos sienos su Sirija. Erdogano dalyvavimas IVIL eina daug giliau. Tuo metu, kai Vašingtonas, Saudo Arabija ir Kataras net, atrodo, nutraukė savo paramą IVIL, ji liko nuostabiai patvari. Pasirodo, to priežastis yra pagalbos mastas iš Erdogano ir jo neo-Osmaniškojo kompanjono Ministro Pirmininko Ahmet Davutoğlu pusės.

 

Geras šeimos verslas

 

Svarbiausiu IVIL šėrimo pinigų šaltiniu šiandien yra Irako naftos iš Mosulo regiono naftos telkinių pardavimas, kur smogikai turi atramos punktą. Erdoğano sūnus, atrodo, yra žmogus, kuris užtikrina IVIL -kontroliuojamos naftos eksporto pardavimus.

 

Bilalas Erdoğanas valdo keletą laivybos kompanijų. Jis, manoma, pasirašė sutartis su Europos naftą išgaunančiomis įmonėmis dėl pervežimo pavogtos Irako naftos į įvairias Azijos šalis. Turkijos vyriausybė perka iš Irako pavogtą naftą, kuri yra išgaunama iš užgrobtų Irako naftos gręžinių. Bilalo Erdogano jūrininkystės įmonės valdo specialias prieplaukas prie kurių švartuojasi Beiruto ir Džeichano uostuose  tankeriai, kurie veža IVIL kontrabandinę naftą į Japoniją.

 

Turkijos Respublikinės liaudies partijos CHP viceprezidentas Gürsel Tekin, paskelbė neseniai Turkijos žiniasklaidoje interviu, kad “Prezidentas Erdoğanas teigia, kad pagal tarptautines transporto konvencijas nėra teisinio pažeidimo dėl Bilalo neteisėtos veiklos, o jo sūnus vykdo įprastą verslą su registruotomis Japonijos kompanijomis, bet iš tikrųjų Bilal Erdoğanas yra iki kaklo įklimpęs į bendrininkavimą su terorizmu, tačiau tol, kol jo tėvas valdžioje – jis bus apsaugotas nuo bet kokio teisminio persekiojimo. “Tekin priduria, kad Bilalo laivininkystės kompanija daro naftos sandorius dėl Izidė, BMZ Ltd “, yra” šeimos verslas ir prezidento Erdogano artimieji turėjo akcijų BMZ Ltd, ir jie piktnaudžiavo valstybinėmis lėšomis ir ėmė nelegalius kreditus iš Turkijos  bankų“. 

 

Be sūnaus Bilalo neteisėtos ir pelningas IVIL naftos prekybos, Sümeyye Erdoğan, Turkijos prezidento dukra, matyt, vadovauja slaptai karo lauko ligoninei, esančiai Turkijoje, greta Sirijos pasienio, į kurią turkų armijos sunkvežimiai kasdien atveža dešimtis sužeistų IVIL džihadistų, kad perrištų žaizdas ir siustų atgal į kruviną Jihadą Sirijoje. Pagal vienos slaugytojo parodymus, kuri buvo įdarbinta dirbti ten, kol nepaaiškėjo, kad ji priklauso alavitų islamo atšakai, kuriai priklauso ir Sirijos prezidentas Basharas al-Assad, kurio nuvertimu Erdoğanas, panašu, apsėstas.

 

Turkijos pilietis Ramazan Başol, perimtas šį mėnesį Kurdų Liaudies gynybos YPG formuočių, kai jis bandė patekti į IVIL iš Konya provincijos, sakė pagrobėjams, kad jis buvo išsiųstas į IVIL sektos “İsmail Aga “, griežtos Turkijos islamo sektos, kuri, pagal pranešimus, susieta su Recep Erdoğan. Başol sakė, kad sekta verbuoja narius ir suteikia logistinę paramą šiai radikaliai islamistų organizacijai. Jis pridūrė, kad sekta suteikia jihadui mokymą Konya rajone ir siunčia apmokytus ten į IVIL gaujas Sirijoje.

 

Pasak Prancūzijos geopolitikos analitiko Thierry Meyssan, Redžepas Taipas Erdoğanas “organizavo Sirijos apiplėšimą, išmontavo visas Alepo gamyklas, ekonominėje sostinėje, ir pavogė stakles. Be to, jis organizavo archeologinių lobių vagystes ir įsteigė tarptautinę rinką Antiochijoje … Su karinio Prancūzijos prezidento patarėjo generolo Benoît Puga pagalba, jis organizavo operaciją sufalsifikavus duomenis neva cheminio bombardavimo Gutos rajono Damaske rugpjūtį 2013 metų, kad išprovokuoti karą su NATO.

 

Meyssan teigia, kad Erdoğano Sirijos strategija iš pradžių buvo slapta sukurta ir derinama su buvusiu Prancūzijos užsienio reikalų ministru Alain JUPPÉ ir tuometiniu Erdogano Užsienio reikalų ministru Ahmet Davutoğlu, 2011 metais, po to, kai Juppe įtikino svyruojantį Erdoganą palaikyti ataką į tradicinę turkų sąjungininkę Siriją, mainais į Prancūzijos pažadus paremti Turkijos įstojimą į ES. Vėliau Prancūzija atsitraukė, palikdama Erdoganą toliau tęsti skerdynes Sirijoje, naudojant  IVIL.

 

Generolas Johnas R. Allenas, Obamos taikios Irano strategijos priešininkas, dabar JAV diplomatinis pasiuntinys, koordinuojantis koalicijos prieš „Islamo Valstybę“ veiksmus, viršijo savo įgaliojimus po susitikimo su Erdoğanu ir pažadėjo sukurti devyniasdešimt mylių pločio „neskraidymo zoną“ per Sirijos teritorijoje, palei visą sieną su Turkija, tariamai skirtą padėti Sirijos pabėgėliams, bėgantiems nuo jų vyriausybės, tačiau iš tikrųjų tam, kad realizuoti „Žiupė-Raito planui”. Turkijos premjeras Ahmet Davutoğlu, atskleidė JAV paramą šiam projektui televizijos kanale „A Haber“, pradėjęs bombardavimus prieš „Kurdistano darbo partiją“, – KK.  priduria  Meyssan.

 

Kare nebūna nugalėtojų ir Erdogano karas prieš Sirijos Assadą ryškiai tai rodo. Turkija ir pasaulis nusipelno ko geresnio. Garsioji Ahmet Davutoğlu užsienio politika “nulis problemų su kaimynais“ virto didžiulėmis problemomis su kaimynais, dėl kvailų Erdoğano ir jo partijos ambicijų.

 

F. William Engdahl yra strateginių rizikų konsultantas ir dėstytojas, politologas, turintis Prinstono universiteto diplomą, bestselerių naftos ir geopolitikos temomis autorius. Straipsnis parašytas specialiai  „New Eastern Outlook“.

 

Pirmą kartą pasirodė: http://journal-neo.org/2015/08/24/erdogan-s-dirty-dangerous-isis-games/

 

Vertė Algimantas Lebionka

 

Šauksmas

Facebook komentarai
});}(jQuery));