Trigubą kainą už šildymą plešia I. Šimonytė, o ne „Gazprom”

page 1
Trigubą kainą už šildymą plešia I. Šimonytė, o ne „Gazprom”
Valstybės kontroliuojama įmonė ‘Ignitis” pernai vasarą pigiai prisipirko rusiškų dujų, pusę metų pralaikė jas toje geldoje „Independence”, kuri ir taip visą laiką stovi pustuštė, ir dabar už trigubą kainą jas stūmia dujų biržoje.
Juk net ta pati gelda buvo pirkta deklaruojant, kad jos paskirtis – aprūpinti žmones nebrangia šiluma ir visada turėti alternatyvą „Gazprom”. Dabar paaiškėja, kad „Gazprom” čia nieko dėtas, o tuos pačius Lietuvos vartotojus plėšia jau pačiai vyriausybei pavaldžios įmonės, o premjerė I.Šimonytė sako, kad tai „rinkos reikalai, o aš į juos nesikišu”.
Būtent dėl to, kad dujų kaina iššovusi į padanges, bankrutuoja ne tik visi Lietuvos pensininkai, tačiau ir tos pačios šilumą gaminančios įmonės, kaip ‘Vilniaus šilumos tinklai”.
Ar tokia yra valstybės kontroliuojamos įmonės „Ignitis” funkcija ir paskirtis – plėšti iš gyventojų trigubą kainą ir pensininkų sąskaita daryti biznį?
Energetikos ministro Dainiaus Kreivio patarėjas Laimis Bratikas LL sakė, kad problemos tokioje „Ignitis” veikloje nemato : „Nežinau, ar „Ignitis” plėšia ar neplėšia vartotojų, to negaliu pasakyti. Visų pirmą, „Ignitis” veiklą prižiūri Finansų ministerija, ji yra šios įmonės steigėja, kai „Ignitis” prekiauja dujomis, tai patenka į mūsų atsakomybę. Mes atsakome už „Litgrid” ir visą tinklo plėtrą, tačiau kai „Ignitis” ateina į dujų sektorių, tada vadovaujasi mūsų parašytomis taisyklėmis. Jos numato, kad gali atvežti ir pasiūlyti dujų per biržą. Tiesa, Vilniaus mieste buvo supaprastinta tvarka, kad dalį dujų tu galėjai pirkti ne per biržą, tačiau tiesiogiai. Ir „Vilniaus šilumos tinklai” galėjo pirkti dujas iš bet ko, nebūtinai iš „Išgničio”. tai buvo padaryta dėl laiko, ir dėl to, kad VŠT trūko apyvartinių lėšų”.
L.Bratikas abejoja, ar „Ignitis” tiek laiko laikė dujas „Independence” geldoje. Į klausimą, ar Energetikos ministerija visiškai nesikiša į šiuos reikalus, L.Bratikas atsakė : „Ministerija nustato tvarkas, kaip turi būti. Bet mes negalime pasakyti, iš ko pirkti dujas”. Nejauji ministreija iki šiol nežino, kaip „Ignitis” daro biznį vartotojų sąskaita? L.Bratikas sako, kad dujų kainos pakilimas žiemą Energetikos ministerijai buvo netikėtas – „Gazpromas” arba pakelia, arba nuleidžia tą kainą”. Tiesa, dabar poreikis dujoms yra labai didelis.
Koks ministerio D.Kreivio komentaras dėl tokios praktikos, kad ‘Ignitis” plėšia vartotojus, parduodamas dujas už trigubą kainą, o kaltę vėliau suverčia rusams ir „rinkai”?
„Turėčiau visą tai patikrinti”, – sakė Bratikas.
Neįtikėtina, kad Energetikos ministerija apsimeta, kad nežino, kas darosi jos pavaldumo įmonėse. „Aš nežinau, kad ministras žino, kiek dujų pirko ir už kokią kainą, – sakė L.Bratikas.

„Ignitis” atstovas Artūras Ketlerius taip pat įjungė durnių, klausiamas kas leidžia „Igničiui” plkėšti vartotojus. Klausiamas apie „Igničio” praktiką, jis ėmė kalbėti apie „Vilniaus šilumos tinklus” : „Vilniaus šilumos tinklai tiesiogiai dalį jiems reikalingų dujų iš „Ignitis“ perka tik nuo vasario ir tos dujos per SGD terminalą yra atgabentos iš JAV. Iki tol VŠT dujas jau keletą metų pirko dujų biržoje, kurioje prekiauja įvairūs tiekėjai, tiesioginių sandorių su „Ignitis“ neturėjo.

Konkretūs mūsų įsigyjamų dujų kiekiai ir kainos yra komercinė paslaptis”.

kompensia

Vietoj to, kad nustotų plėšti žmones, vyriausybė jiems moka „pašalpas” – matyt, kad nepamirštų, kad žmogeliai turi būti dėkingi

 

„Pasirodo, kad „Igntis“ dar pernais prisipirko dujų, kurias patalpino į dujų geldą „Independence“, nes ši visą laiką nuo pat pradžios stovėjo pustuštė, – sakė žurnalistas V.Vasiliauskas, – todėl „Ignitis“ net vasarą kartu su kitais dujų tiekėjais prisipirko dujų, ir žiemą ėmė jas pati iš savęs pirkti jau rinkos kainomis. Dujos taip pat parduodamos ir „Vilniaus šilumos tinklams“. „Ignitis“ pernai uždirbo 180 mln. eurų pelno. Įdomu, kodėl niekas šioje vietoje niekas nekelia skandalo, juk pirmiausiai turi reaguoti Vilniaus savivaldybė, gindama vilniečius. Triukšmą turi kelti ir „Vilniaus šilumos tinklai“ kurie priversti pirkti dujas už trigubas kainas ir praktiškai dėl to bankrutuoja. Kodėl visi tyli“ Paaiškėjo, kad Igntis“ susėdo visi to pačio Roko Masiulio chebros paukščiai. Ši grupuotė susiformavo dar imituojant Visagino atominės elektrinės statybas. Žinoma, jeigu ši elektrinė būtų pastatyta, rusai nebūtų Astrave pasistatę savo atominės elektrinės. Paksui visa ta gruopuotė perėjo į „Klaipėdos naftą“, ten sustiprėjo ir perėmė savo kontrolėn visą energetikos sektorių ir „Lietuvos geležinkelius“. Paskui jie prastūmė tą garsiąją „Independence“ aferą, nors dabar tai jau nebe „Independence“, tačiau „dependence“ (priklausomybės) afera. Todėl ir sakau – kas gali kelti triukšmą, jeigu Vilniaus vicemeras konservatorius Benkunskas kuruoja „Vilniaus šilumos tinklus“, ir kuris paskyrė šios įmonės vadovu tokį Bakaną iš tos pačios Roko Masiulio šutvės. Todėl kaip Bakanas dabar gali kelti triukšmą dėl „Igntis“ grupės, kuriai pats priklausė? Tačiau šioje vietoje nieko negali padaryti ir prezidentas. Nes tarp Roko Masiulio grupuotės ir prezidento veikia toks Darius Kuliešius, kuris yra Nausėdos patarėjas nacionalinio saugumo klausimais.
Facebook komentarai
});}(jQuery));