Teismą prieš Olandijos įmonę laimėję lietuviai ragina verslininkus būti budrius

Teismą prieš Olandijos įmonę laimėję lietuviai ragina verslininkus būti budrius

 

Mediniais sodo nameliais prekiaujanti bendrovė „Eko trade“ laimėjo teisminį ginčą su Olandijos įmone, kuri siekė įrodyti, kad sėkmę lietuviai pelnė neteisėtai.  UAB „Eko trade“ vadovas teigia susidūręs su dar neregėtais metodais, siekiant išstumti iš rinkos nepatogų konkurentą.  Jis ragina šalies verslininkus būti budrius – didieji rinkos žaidėjai gali griebtis drastiškų veiksmų.

 

 Lietuvos gamintojo „Eurodita log cabins“ medinius namelius bendrovė tiekia tiek Lietuvos, tiek užsienio užsakovams.  Kone dešimties metų įdirbis padėjo lietuviams sėkmingai įsitvirtinti Europoje. Tad olandų ieškinys pribloškė verslininkus. Rąstiniais nameliais bei mediniais namais prekiaujanti Olandijos įmonė „Tuindeco International“ kreipėsi į teismą Lietuvoje, teigdama, jog  lietuviai nukopijavo namelių dizainą ir juos pardavinėjo neteisėtai. Olandai prašė teismo uždrausti konkurentams reklamuoti  ir pardavinėti gaminius, analogiškus jų parduodamai produkcijai.

 

 Prasidėjus teismo procesui, bendrovės „Eko trade“ veikla buvo paralyžiuota – įmonės turtas areštuotas, ji nebegalėjo vykdyti įsipareigojimų užsakovams. Teisminiai ginčai prasidėjo prieš pat medinių namelių pardavimų sezono pradžią. UAB „Eko trade“ direktorius Rolanas Kutra įsitikinęs, kad Olandijos įmonė tyčia pasirinko tokį laiką, siekdama pašalinti iš kelio konkurentę iš Lietuvos.

 

 „Buvome girdėję apie šios įmonės bandymus kontroliuoti rinką, bet tokių žingsnių tikrai nesitikėjome. Mes praradome klientus, jų pasitikėjimą. Vien materialiniai nuostoliai siekia pusantro milijono eurų, ilgalaikiai nuostoliai bus dar keturiskart didesni. Nors mes ir pasiekėme pergalę, olandams pavyko pristabdyti mūsų veiklą, pakenkti reputacijai. Prireiks nemažai laiko, kol susigrąžinsime tai, ką pavyko pasiekti ilgu ir nuosekliu darbu“, – teigia Rolanas Kutra.

 

 Kreiptis į teismą Olandijos bendrovę veikiausiai paskatino lietuvių sėkmė Didžiojoje Britanijoje. Čia UAB „Eko trade“ pardavinėja tokio paties dizaino medinius namelius už mažesnę kainą, nei prašo olandai. Lietuviai apkaltinti neteisėtai pasinaudoję gera olandų bendrovės reputacija ir didele šių namelių paklausa. Iš bendrovės „Eko trade“ buvo prašoma priteisti per 200 tūkst. eurų žalai atlyginti.

 

 Tačiau Olandijos bendrovei nepavyko įrodyti medinių namelių dizaino originalumo. Po beveik metus trukusio bylinėjimosi 2015 metų gruodžio 9 dieną Kauno apygardos teismas pripažino, kad namelių dizainas neturi skiriamųjų požymių, yra tapęs bendriniu prekybos praktikos objektu ir olandų įmonės ieškinį atmetė.

 

 Bendrovės „Eko trade“ vadovas mano, kad ateityje gali pasitaikyti ir daugiau panašių bandymų susidoroti su konkurentais, tad ragina Lietuvos verslininkus būti budrius. „Per šiuos nelengvus metus įgijau vertingos patirties, žinių, tad galėčiau padėti į panašią situaciją patekusioms įmonėms. Mūsų tikslas – informuoti Lietuvos ir visos Europos medinių namelių gamintojus bei pardavėjus apie tai, kokiais metodais save rinkos milžine pristatanti įmonė gali daryti įtaką konkurentams. Taip pat drastiškai gali būti bandoma kovoti ir kitų gaminių rinkoje. Negalima juk uždrausti Lietuvos liaudies meistrui drožti medinius arkliukus, nes jais jau prekiauja kokia nors didesnė įmonė. Tai tas pats, kaip uždrausti kepti picą su saliamiu ir sūriu, nes prieš daugelį metų kažkas pirmas tokią iškepė“, – teigia Rolanas Kutra.

 

 Foto:  Mediniai „Eurodita log cabins“ nameliai

Facebook komentarai
});}(jQuery));