Teisiama garsi recidyvistė, Vilniaus apygardos teismo teisėja V.Pakalnytė -Tamošiūnaitė su sėbrais teisėjais – jiems gresia 10 metų kalėjimo

Pakalnyte

Pakalnyte

 

 

Ingridos Šimonytės vyriausybė – šoke. Ji skubiai bando įtikinti Europos Sąjungos institucijas, kad nebūtų paskelbta tarptautinė Vilniaus apygardos teismo taip vadinamų teisėjų Ainoros Macevičienės, Virginijos Pakalnytės-Tamošiūnaitės (nuotr. viršuje) ir Artūro Šumsko paieška.

Rusija kreipėsi į Interpolą, kad minėti teisėjai būtų suimti ir išduoti Rusijai, kur jie yra teisiami už akių, ir jiems gresia iki 10 metų kalėjimo.

LL nemažai rašė apie tą Virginiją Pakalnytė-Tamošiūnaitę – tai gerai žinomai revidyvistė, sąmoningai nuteisusi ir pasiuntusi į kalėjimą daug visiškai nekaltų žmonių.

Vienas jų – „Laisvo laikraščio” redaktorius Aurimas Drižius, kuris tos vadinamos teisėjos Pakalnytės nuteistas už tai, kad „rašė straipsnius, tęsė nusikalstamą veiklą”.

Atrodo, kad ši gauja priėjo liepto galo. Ne, Lietuvoje jiems niekas negresia, ir visa ši kriminalinė struktūra – taip vadinama „teisminė sistema” – jau užsitikrino Seimo paramą.

Problema ta, kad jiems Europos Sąjungos institucijose, kur negalioja Lietuvoje įtvirtinta telefoninė teisė, reikės įrodyti, kad minėti teisėjai nepadarė nusikaltimo.

Mat minėta trijulė nuteisė kalėti Rusijos pilietį už nusikaltimus, kuriuos jis neva padarė per 1991 m. sausio 13 d., ir kurie buvo įstatymu pripažinti kaip nusikaltimas praėjus dešimtmečiui. Nors teisės studentai žino, kad teisė negalioja atbuline data, minėta trijulė drąsiai pritaikė šį principą. Tai labai patiko ir Lietuvos Bestijai, kuri, matyt, šito ir siekė, ir buvo nurodžiusi tai padaryti.

Rusija nurodė, kad Rusijos piliečiai Lietuvoje persekiojami pagal Lietuvos BK straipsnius, priimtus 2011 m., o nusikaltimas įvykdytas 1991 m. „Lietuvos pusė įstatymą taiko atgal, į praeitį kas prieštarauja bet kokioms tarptautinės teisės normoms“, – teigia Rusijos pusė.

Rusija iškėlė baudžiamąją bylą minėtai trijulei pagal Rusijos baudžiamąjį kodeksą – žinomai melagingo ir neteisėto nuosprendžio priėmimas, už kurį gresia 10 metų kalėjimo. Lygiai toks pats BK punktas buvo ir Lietuvos TSR baudžiamąjame kodekse, tačiau teisėjų „bendruomenė” pasirūpino, kad jo neliktų. Nup to laiko ši geriausiai organizuota banditų gauja, vadinama „teisine sistema” – daro ką nori – nes „jie yra nepriklausomi” nuo įstatymo.

Tai sužinojusi, vadianamoji „Teisingumo” ministrė Dobrovolska inicijavo skubų posėdį po to, kai paaiškėjo, kad Rusijos tyrimų komitetas už akių nuteisė tris Lietuvos teisėjus už nuosprendį byloje dėl 1991 metų sausio 13 dienos įvykių prie Vilniaus televizijos bokšto. Dar neaišku, ar jie nuteisti, ar tik teisiami, nes skirtingi Rusijos naujiejų portalai painiojasi laike – vieni sako, kad teismas dar vyksta, kiti – kad jau įvyko.

Anot Dobrovolskos, tokie užsienio valstybės sprendimai, susiję su kitos šalies pareigūnais, įvykdžiusiais savo konstitucinius įsipareigojimus, „prieštarauja teisingumo ir demokratinės teisinės valstybės principams”.

Anksčiau Rusijos Federacijos tyrimų komitetas už akių pareiškė kaltinimus teisėjams Ainorai Macevičienei, Virginijai Pakalnytei-Tamošiūnaitei ir Artūrui Šumskui. Tyrimo metu buvo imtasi būtinų priemonių tarptautinei kaltinamųjų paieškai organizuoti.

Nežinia, kaip į tai useraguso Interpolas, tačiau labai gali būti, kad paskelbs minėtų „teisėjų” paiešką.

Apie tai pranešė portalas sputniknews.lt:

Tai yra grynai politinis Lietuvos sprendimas, priimtas pažeidžiant tarptautinę teisę, sako advokatas Michailas Jofė

VILNIUS, gruodžio 21 — Sputnik. Interviu Sputnik Lietuva Tarptautinės rusakalbių teisininkų asociacijos viceprezidentas, tarptautinis advokatas Michailas Jofė teigė, kad baudžiamajam įstatymui šioje byloje suteikiama atgalinė galia.

 

„Tiesą sakant, šiandien Lietuvos valdžios institucijos neginčija sulaikymo, jos prašo formalių priežasčių neišduoti piliečių. Mes iš tikrųjų turime suklusti, kai baudžiamajam įstatymui suteikiama atgalinė galia, tai yra sąmoningai neteisingas nuosprendis. Akivaizdu, kad tai neveikė 1991 metais. Situacija yra ta, kad Tyrimų komitetas būtent dėl to už akių pateikia kaltinimus ir atlieka procedūras, kurias galima atlikti nedalyvaujant kaltinamajam”, — sakė advokatas.

Pasak Jofės, jei Lietuva pateiks pagrįstą atsakymą, niekas nepersekios Lietuvos teisėjų.

„Lietuvos pozicija, nes ji remiasi tik pilietybės faktu, tai yra oficialus pagrindas neišduoti savo piliečių. Bet jei asmuo atsiduria ne Europos šalies teritorijoje, tai, žinoma, ši šalis svarstys galimybę išduoti šį Lietuvos pilietį teisėją nagrinėti šiai bylai. Tikriausiai tai yra pirmas kartas tokioje posovietinės erdvės istorijoje, kai Rusijos valdžia reikalavo išduoti asmenis, įvykdžiusius nusikaltimą prieš Rusijos valstybės interesus, smerkiant, priimant akivaizdžiai neteisingą nuosprendį. Prašau atsakyti pagrįstai — ir niekas jų neieškos. Politiniai [Lietuvos] valdžios sprendimai, kurie priimami pažeidžiant tarptautinę teisę”, — sakė advokatas.

Kaip pabrėžė Jofė, Lietuva sukurs kokių nors kliūčių, kad apgintų savo antirusišką politiką.

„Kaip galima toleruoti Rusijos piliečių, kurie, be abejo, Vilniaus televizijos bokšte nepadarė tarptautinio nusikaltimo, nuteisimą. Ne tik todėl, kad Lietuva buvo Sovietų Sąjungos dalis, bet ir todėl, kad nebuvo įstatymų, pagal kuriuos šiandien teisiami Rusijos piliečiai. Lietuvos valdžios institucijų veiksmai nėra teisėti, o mūsų valstybės veiksmai grindžiami tarptautinės teisės normomis. Žinoma, bus sudaromos įvairios kliūtys, nes politika turi būti saugoma. Taip elgiasi Lietuvos valdžios institucijos, ir šiuo klausimu mes galime pateikti tik teisinį įvertinimą — ar atitinka tarptautinius standartus, ar yra kitų neteisėtų veiksmų. Lietuvos valdžia bando atkreipti dėmesį į šią problemą, gindama nacionalinę poziciją į istorinius įvykius, tame tarpe ir ne tokią seną praeitį”, — sakė advokatas.

Lietuvos teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska priminė Europos teisingumo komisarui Didjė Reindersui (Didier Reynders), kad neteisėti sulaikymai ir galima ekstradicija yra nepriimtini tiek Lietuvos, tiek Europos Sąjungos piliečių atžvilgiu.

 

Ji inicijavo skubų posėdį po to, kai paaiškėjo, kad Rusijos tyrimų komitetas už akių nuteisė tris Lietuvos teisėjus už nuosprendį byloje dėl 1991 metų sausio 13 dienos įvykių prie Vilniaus televizijos bokšto.

Anot Dobrovolskos, tokie užsienio valstybės sprendimai, susiję su kitos šalies pareigūnais, įvykdžiusiais savo konstitucinius įsipareigojimus, „prieštarauja teisingumo ir demokratinės teisinės valstybės principams”.

Anksčiau Rusijos Federacijos tyrimų komitetas už akių pareiškė kaltinimus teisėjams Ainorai Macevičienei, Virginijai Pakalnytei-Tamošiūnaitei ir Artūrui Šumskui. Tyrimo metu buvo imtasi būtinų priemonių tarptautinei kaltinamųjų paieškai organizuoti.

Read more: https://sputniknews.lt/politics/20201221/14025656/Teisininkas-primusi-neteist-nuosprend-Lietuva-dabar-slepia-teisjus-nuo-Rusijos.html

Facebook komentarai
});}(jQuery));