Teisėsauga tik praėjus metams po Ievos žūties pripažino savo klaidas: kad ji kalta dėl patruliavimo keliuose, ir nebendravimo su nusikaltėlių gaujomis

Teisėsauga tik praėjus metams po Ievos žūties pripažino savo klaidas: kad ji kalta dėl patruliavimo keliuose, ir nebendravimo su nusikaltėlių gaujomis

Kristina Sulikienė

Kiekvienoje normalioje valstybėje policija turi specialius departamentus, kovai su tokia ar kitokia gauja, ten apmoko savo agentus, infiltruoja į gaujas ir stebi jas iš vidaus.

Lietuvoje gal policija ir bando infiltruotis į gaujas, ilgainiui patampa jų dalimi, ir netgi tas gaujas perima. Tą rodo Šiaulių policijos narkobaronų byla.

Todėl infiltracijai nesisekant – policija pati tampa mafijos dalimi – turbūt nutarta nefiltruotis, o viską tik stebėti.

Stebėjimas visko kaip teatre pernai kainavo merginos, kuri buvo svarbi kažkuriems aukštiems Lietuvos sluoksniams, gyvybę.

Nemokėdami susitaikyti su netektimi, ir negebėdami pripažinti savo klaidų – jog nuolat patruliuoja gaudydami greičio mėgėjus, o nedirba su mafijinėmis grupuotėmis – visus metus persekiojo “Laisvą laikraštį”, per užsakomąją Kauno prokuratūrą (Vilniuje laikraštis yra – prie ko čia Kaunas?)

Gerai dar, kad ne į Klaipėdą į apklausas reikėjo redaktoriui važinėti: juk nukentėjusieji galėjo kreiptis ir ten.

Merginos tėvai nuo jos nužudymo, susidaro įspūdis, visai nenukentėjo, nes visą kovo mėnesį sveikata buvo puiki, o balandį pernai metų sveikata sutriko, sužinojus, jog mergina aprašinėjama tokiame “Laisvame laikraštyje”.

Visos istorijos absurdiškumas yra tame, jog teisėsauga prisipirko naujų mašinų, o narkotikų biznis kaip klestėjo, taip tebeklesti, paukšteliai čiulba ulba, jog būtent Jonavoje, kurios apylinkėse ir rasta prabangioji ir velniai žino kam priklausiusi audinė…

Vakar 15 minučių – neįtikėtinas nušvitimas: paaiškėjo, jog merginą įtariamai nužudę broliai Bieliauskai buvo subūrę savo atskirą grupuotę, o jos policija nestabdė, nes tiesiog turėjo kitų – patruliavimo – užsiėmimų. Apie tai juk kalbėta iš karto po merginos nužudymo Rūtos Janutienės laidoje “Nuoga tiesa”, tada Seimo narys Remigijus Žemaitaitis pasakė, jog policija iš viso nutolo nuo žmonių, jog kaimuose nebėra įgaliotinių, jog neieškomi žmonės po 2 mėnesius ir daugiau. 

Linas pernavas liko aklas ir kurčias kartiems Romos Katinienės žodžiams, jog jis su Ievos byla pasidarė sau piarą, jog neteisėtai įsikišo į bylą.

Neįtikėtina, tačiau prieš keletą dienų nutraukus apgailėtiną ikiteisminį tyrimą dėl tariamo Ievos negerbimo prieš Aurimą Drižių ir Daivą Guobienę (kad ji telefonu pakartojo Artūro Paulausko mintis, jog ne audi yra motyvas) – policija staiga suprato, jog ji ir yra šio žiauraus nusikaltimo kaltininkė. Juk galima nužudyti ir dėl tarnybos pareigų neatlikimo, aplaidumo, visiško neveikimo. Roma Katinienė aiškiai dar pernai laidose pasakė, jog pagrindinė kriminalinės policijos funkcija yra nusikalstamų veikų užkardymas, kas iš viso nebevyksta Lietuvoje. O policijos reformos kūrėjai, kurie sunaikino kriminalinę policiją, atėmė iš jos užkardymo funkciją, tyli.

Kad nusikalstamų veikų užkardymui nereikalingi jokie papildomi resursai, o tik pareigūnų noras dirbti, rodo Varėnos policijos šaunuolių 2017 09 15 elgesys: jie ne tarnybos metu ir net neuniformuoti, pamatę kreivai važiuojančią mašiną keliu, ją sustabdė, o pamatę sunkiai apgirtusį kariškį – perdavė jį patruliuojantiems kolegoms. Tegul nepasakoja policija, jog nežinojo brolių Bieliauskų, ir negalėjo užkardyti jų veikų (jeigu tai tiesa, jog esą jie grobė ir nužudė merginą.)

 

Kaip ne kartą, o visus penkis nukentėjusi nuo Lietuvos kriminalinės policijos, kai ji naudojo neadekvačias priemones tirti “nusikalstamą veiką” – žurnalistiką, aš aišku, džiaugiausi, kai tuos nežinia kam naudojančius resursus gražuolius prikirpo. Tačiau prikirpus gražuolius, kurie švaisto mokesčių mokėtojų pinigus žurnalistų terorizavimui, aišku, kad reikėjo gal perduoti šias funkcijas kuriai kitai įstaigai, kuri gebėtų atlikti darbą, užkardyti veikas.

Gal laikas VSD grąžinti kai kurias ikiteisminio tyrimo funkcijas, arba STT prijungti prie policijos, kaip siūliau savo rinkiminėse kalbose rinkimuose, kuriuose ir nesudalyvavau…Juk turi būti kažkokia išeitis, kad siautėjančias gaujas galima būtų sutramdyti.

Atgailavimo rašinyje minimas ir Morkevičiaus nužudymas. Tačiau jeigu Kauno policija užsiimtų mafijinių grupuočių ir jų hibridinių grupių stebėsena, būtų susirinkę visą informaciją, ir būtų žinoję, kada ruošiamas pasikėsinimas į vieną iš mafijos paveldėtojų, kuri turėjo atvažiuoti susitikti su Morkevičiumi, ir būtų susėmę tiek snaiperius, tiek paveldėtoją išsivežę apsiklausti, kodėl ji ką tik vos nenupyškinta. O dabar ant Kalašnikovo ašmenų vaikščiojanti moteris toliau sau vaikšto laisvai, ir nors apsimeta normalia visuomenės moterimis, aplink ją buriasi nusikalstamas pasaulis, pati mačiau savo akimis, o jam iš paskos  laksto Kauno kriminalistai. Tačiau visa tai panašiau į teatrą, nes dar visai neseniai kitos mafijos paveldėtojos svainė dirbo…Kauno apygardos prokuratūroje. Tai kaip prokuratūra, turinti savo tarpe mafijos dukterų ir marčių, kovos pati prieš save? O Seimas, kuriame sėdi su Kauno mafija susižendinęs “tyliausias Seimo narys”? Prieš kokią korupciją jie ruošiasi kovoti, jeigu jų vienas svarbiausių Seimo narių yra vedęs mafijos žmonos buvusią buhalterę?

Ir apie ką jie čia metų metais kalba, jog pasodinus Henriką Daktarą, Lietuvoje mafijos era baigėsi. Tai iš kur kažkokie broliai Bieliauskai su savo savarankiška gauja, iš kur dar 12 ir daugiau mafijinių grupuočių, kurias lengva išvardyti, nes spauda rašo ir rašo apie jas. 

Nors policija iki šios dienos neišsiaiškino, kas ten nutiko labai ramiame rajone tiesiai po Kauno VSD valdybos langais, laikas baigti šitas nesąmones, ir pradėti dirbti. Lietuvos mafija yra tarptautinė mafija, o ne Kauno ar Kėdainių. Per Lietuvą eina antras pasaulyje narkotikų šilko kelias, čia fiksuotas antras pagal didumą narkotikų kartelis po Brazilijos. Jeigu kinkos dreba,- reikia keisti darbą. Jeigu Linas Pernavas nesuvokia, jog Lietuvoje būtina steigti Kovos su narkotikų mafija departamentą – ne jam vieta būti Policijos generaliniu komisaru. Ne su žurnalistais, blogeriais, FB komentatoriais reikia kovoti. Apgailėtinas biudžeto lėšų švaistymas metų metais.

O Šiauliuose nagrinėjama Ritos Poškienės kūryba? Kas ten per gauja? Ir kiek dar tokių nesąmoningų bylų sukurpta, siekiant imituoti “kovos su organizuotu nusikalstamumu” darbą? Suprantu, įvyko merginos mirties metinės, tėvai gavo pranešimus apie nutrauktą tyrimą prieš laikraštį, ir gal atsivėrė akys, gal sąmonės užtemusios prašviesėjo: gal paklausė Lino Pernavo – o kaip tyrimas dėl mergaitės nužudymo? Kaip ten vis tik su tais čigonais? Ir Linas Pernavas turbūt atsakė, jog blogai yra su čigonais, nes jie buvo sukūrę savo atskirą gaują. O kas telkė čigonus kurtis į gaujas – tai reikėtų vėlgi klausti kriminalistų, juk jie turėtų viską žinoti…Turėtų žinoti ir apie Kauno Vagių motiną, kuri buvo Henriko Daktaro pusseserė, kuri buvo užauginta čigonų…Toliau dar tęsti, ar Linas Pernavas pagaliau ims dirbti?

Atskleidus tikrąjį mafijinį mastą, paaiškėtų, jog čigonai į vagių tinklus įtraukinėti seniai, ir patys netgi augino savarankiškos vagių grupuotės “Motiną”, ją apmokė vagiliauti, gal net užkalbėti.

Henriko Daktaro laikymas kalėjime reikalingas galbūt tam, kad jis kada nors prisiimtų visas šias pusseseres, antros eilės sūnėnus, dukterėčias, kurie siaubino Europą, ir kurių didelė dalis buvo iššaudyta per trumpą laiką. Juk jie Airijoje sugebėjo sukonfliktuoti su vietine mafija, o Lietuvoje – konfliktavo su “Kamuoliniais” – gauja, apie kurią Lietuvos policija stengiasi arba nekalbėti, arba užčiaupti tuos, kurie bando kalbėti, pavyzdžiui, mane. Juk kai dingo Ievutė, aš visai nežinojau, nei kad ji dings, nei kad ji kur važiuos, ramiai rašiau straipsnius apie “kamuolinius” ir klausiau, kada jie baigs siautėti. Lygiai metai nebeįmanoma buvo tęsti šios temos, nes tik ką parašai – riksmas “įžeidė merginą”. Po tuo “įžeidė mirusią merginą” gali būti slypi “kamuolinių” maskavimas.

Apie juos irgi ateis laikas pakalbėti. Nori to Linas Pernavas ar nenori. 

https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/policijos-reformos-grimasos-kriminalistai-nesustabde-lietuva-pasiurpinusiu-pusbroliu-bieliausku-gaujos-nes-patruliavo-gatvese-56-937828

 

 

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));