Teisėjų korupcijos bylos nagrinėjamos slaptuose posėdžiuose

korupcija-itariami-teisejai-80481139

korupcija-itariami-teisejai-80481139

 

nuotr. jų veiduose atsispindi koks yra visos Lietuvos teismų ,,darbas“

NELIEČIAMIEJI! Ne tik vilkinama, bet ir slepiama nuo visuomenės korumpuotų kyšininkų byla

Alvydas Veberis

Vieninteliam man paprašius (iš visos tiek vietinės, tiek sisteminės žiniasklaidos ryklių armijos), kad galėčiau dalyvauti Panevėžio apygardos teismo posėdyje, kur nagrinėjama, išskirta iš teisėjų klano, advokato Gintaro Rusecko byla, gavau sekančio turinio atsakymą: ,,Planuojama, kad posėdis rytoj vyks. Tačiau turime bėdą – į salę jūsų įleisti negalime, nes, kaip mane informavo, proceso dalyviai greičiausiai bus šeši, todėl 4-oje salėje niekaip neišsitenkame su atstumais. Visos kitos salės rytoj užimtos, jose nuo pat ryto vyks posėdžiai, todėl nėra kur jus įkurdinti, kad galėtumėte klausytis posėdžio retransliavimo. Apgailestauju dėl susiklosčiusios situacijos. Su pagarba. Jolita Gudelienė Panevėžio apygardos teismo pirmininko padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)“.

 

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai perdavė teismui iš didelės apimties tyrimo išskirtą baudžiamąją bylą, kurioje po Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atlikto ikiteisminio tyrimo kaltinimai dėl galimos prekybos poveikiu siekiant paveikti teisėjų sprendimus ir kitų korupcinių veikų pateikti buvusiam Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjui Valdimarui Bavėjanui ir jo artimam pažįstamam V. V.

 

Įkalinimo įstaigose tebeklesti sovietinių laikų paveldas-nuteistųjų kastos: gaidžiai, ožiai, bachūrai… Pasirodo, kad tokia tvarka persimetė ir į laisvėje dirbančių ,,neliečiamųjų“ gretas. Panevėžio apygardos teisme, atskirtas nuo savo kolegų, teismo slenksčius mina advokatas Gintaras Ruseckas. Šio advokato byla išskirta, nes  pričiuptas už ,,uodegos“ jis galimai  pradėjo bendradarbiauti su teisinėmis institucijomis ir pasakė tiesą (kalinių žargonu liko ,,ožys“).  Tokiu būdu jis galimai  išdavė ,,verslo“ partnerius, kurie  su antrankiais paragavo įkalinimo duonos.

Teisėjams toks kolegos elgesys  nepatiko, nes už ją G.Rusecką pažadėjo supūdyti kalėjime. Kaip seksis pamatysim. Didžiausia atsakomybė dabar tenka Panevėžio apygardos baudžiamųjų bylų teisėjui Sigitui Bagdonavičiui, kaip galus sumerkti į vandenį. Neatsitiktinai byla nagrinėjama Panevėžyje. Ką Panevėžio teisėjai moka, tai moka. Iš balto padaryti juodą, iš juodo baltą. Tankiai STT darbas nueina šuniui ant uodegos. Teisėjų akimis jie padaromi nevėkšomis ir negebantys gerai atlikti savo darbo.

adv. ruseckas1

adv. ruseckas1 1

nuotr. advokatas Gintaras Ruseckas

 

Neseni laikai, kai Panevėžio apygardos  slapta tarnybų sekta buvusi Panevėžio apygardos  teisėja Vaiva Savickienė praėjus daugiau, kaip dešimt metų, po  jos padarytų nusikaltimų, ne tik išteisinta, bet jai priteista net 50 000 eurų atlygis! Tas pats ir su Radviliškio meru Antanu Čepanoniu. Pasirodo, kad STT gautas leidimas paklausyti pokalbių visame savivaldybės pastate, nereiškia, kad galima tai daryti mero kabinete! Ryšium su tokiais ,,proto bokštų“ išvedžiojimais, šiandien meras ne tik nenuteistas, bet jau trina Seimo nario kėdę.

 

Lapkričio pradžioje Panevėžio apygardos teisme turėjo pradėti nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai pateikti vilniečiui advokatui G. Ruseckui, Panevėžio apygardos teismas bylos nagrinėjimą buvo priverstas atidėti. Tai padaryti teko dėl to, kad kaltinamasis (advokatas) į teismą atvyko be gynėjo. Teismui paaiškino, kodėl neturi gynėjo.  Nurodė, kad kitame teismo posėdyje gynėją turės. Kaltinamasis G. Ruseckas paprašė bylos nagrinėjimo nepradėti.

„Nepaisant to, kad kaltinamasis pats yra advokatas, jis turi teisę turėti savo gynėją, todėl siekiant šios teisės nepažeisti ir ją tinkamai realizuoti, posėdis vykti negali, todėl yra atidedamas“, – sakė bylą nagrinėjantis teisėjas Sigitas Bagdonavičius.

 

Advokatas Gintaras Ruseckas yra kaltinamas dėl prekybos poveikiu. Kaltinamajame akte nurodoma, kad 2018 m. G. Ruseckas susitarė duoti 22 tūkst. eurų kyšį advokatui Donatui Zagreckui, kad šis paveiktų Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėją K. Jucį. Buvo tikimasi, kad teisėjas panaikins Vilniaus apygardos teismo nuosprendį ir išteisins advokato G. Rusecko atstovaujamus asmenis.

 

Be to, G. Ruseckas kaltinamas tuo, kad 2018 m. rugpjūtį susitarė duoti 1 tūkst. eurų kyšį advokatui D. Zagreckui, kad šis paveiktų Klaipėdos apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininką. G. Ruseckas tikėjosi, kad skyriaus pirmininkas, pažeisdamas nustatytą tvarką Klaipėdos apygardos teisme, G. Rusecko atstovaujamo nuteistojo apeliacinį skundą paskirs nagrinėti konkrečiam Klaipėdos apygardos teismo teisėjui.

 

Ši baudžiamoji byla yra atskirta iš didelio ikiteisminio tyrimo dėl galimos plataus masto teisėjų, advokatų ir kitų asmenų korupcijos. Kitas posėdis byloje buvo numatytas 2020 m. lapkričio 23 d. Deja…Kaip pranešė Panevėžio apygardos teismo pirmininko padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene) Jolita Gudelienė ir šis posėdis neįvyko. Tempiama ,,guma“. Teismų darbe tai įprasta praktika. Bylos nagrinėjamos dešimtmečiais iki senaties terminų suėjimo.  Pasirodo advokatas pakeitė gynėjus. Šis paprašė  leisti susipažinti su bylos medžiaga.

 

Sekančio posėdžio data buvo nukelta į 2020 m. gruodžio 16 d. 9 val. Tuomet rašiau, kad nenustebčiau, kad tą dieną kažkas apsirgs koronavirusu. Taip ir įvyko. Juk reikia, kad visi įvykiai atitoltų ir užsimirštų. Tokių veikėjų  bylos  sulaukia senaties, o bausmės ,,išgaruoja“ arba lieka tik  simbolinės. Paskirta data 2021 m. balandžio 1 d. Puiki data.  Matyt neatsitiktinai parinkta. Melagiams melagių diena!

 

Galės kiek nori, tiek meluoti, net ir priesaiką priimdami. Juk melagių dieną nepriversi sakyti Tiesą. Kitaip ji nebūtų Melagių diena. Kad visuomenė nesužinotų TIESOS, nei vienas žurnalistas neįleistas stebėti posėdžio eigos. Todėl  vyksta toks  teisingumas, kad savo kolegų visus galus galėtų  ,,sukišti į vandenį“.  Kai šalyje klesti teisinis nihilizmas, turbūt net neverta stebėtis tokiu teismų ,,darbu“. Juk korupcija ir nusikaltimai pradedant Prezidentais. Visi žinome, kad žuvis genda nuo galvos.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));