Sputnik.lt uždarymas – užtikrintai virstame Orvelo gyvulių ūkiu

Sputink1

Sputink1

Arvydas Daunys

Pamačiau vienoje grupėje įdomią antraštę apie šnipinėjimu įtariamą Paleckį. T.y. jo laiško reklamą, kur jis aprašo tardymo metodus.

 

Sputink1

Aš, žinoma, kaip smalsus žmogus spūst.. nieko, – naršyklė meta visokius įspėjimus, tipo turinys nesaugus, po to nerastas, o pabandžius įsivest tiesiog portalo adresą, išmeta jau konkretų Stop .rtk.lt pranešimą, kurio foto įdėta žemiau – tipo portalas Sputniknews platina autorių teises pažeidžiantį turinį, kas iš esmės yra visiškas skiedalas, žinant, kad Sputniknews yra rusų išlaikomas propagandinis portalas, o ne dalijimosi failais svetainė.

Pranešime duota nuoroda, kurią paspaudus atsidaro rtk.lt puslapis su eile interneto domenų vardų ir šalia prirašytos informacijos apie teismų sprendimus, kurių pagrindu esą blokuojamos svetainės.

Tačiau būtent pačių sprendimų man peržiūrėti nepavyko, nes suvedus bylos numerį ir kitus duomenis į Vilniaus apygardos administracinio teismo paieškos sistemą, bylos su tokiu numeriu nerasta, kaip ir paties sprendimo (Vilniaus apygardos administracinio teismo 2019 m. liepos 12 d. nutartis administracinėje byloje Nr. eI-4414-1063/2019)

Iš esmės portalas blokuojamas tik dėl politinių priežasčių (t.y. rusiškos propagandos), bet, kadangi įstatymas blokavimo už tai nenumato – tai atrastas pretekstas blokuoti už autorių teisių pažeidimus (gal, pavyzdžiui, kokia nuotrauka svetima įdėta ar panašiai). Ir mums pranešama, jog jo savininkai yra tik autorių teisių pažeidėjai.

Užtikrintai virstame D. Orvelo 84-ųjų gyvulių ūkiu. Visose srityse. Jei, kas dar neskaitėte šios knygos – labai rekomenduoju. Bent jau pirmai pradžiai. Parduodama lietuvių kalba.

P.S. straipsnį aš žinoma perskaičiau, visokių proxy ir VPN niekas dar neatšaukė, tačiau dalis žmonių tokiu būdu jau praranda galimybę patys įvertinti kas yra kas, nes vyresnysis „brolis” visada „žino geriau”.

P.s. P.s.
Sputniknews neskaitau ir nesidalinu, todėl dėl jo blokavimo kaip suinteresuotas asmuo nepergyvenu – rašau apie bendrai vykstančias tendencijas, kurios atima iš mūsų savarankiško sprendimo galimybes ir nuosekliai verčia mus kvailiais.

Facebook komentarai
});}(jQuery));