„Snoro” administratoriai skuba paslėpti nusikaltimų pėdsakus

0neylcooper

0neylcooper

„Snoro” administratoriai skuba paslėpti nusikaltimų pėdsakus

 

Tik paskelbus, kad buvęs banko „Snoras” savininkas Vladimiras Antonovas pareiškė Lietuvai 557 mln. eurų ieškinį Maskvos arbitražo, o kitas akcininkas Raimundas Baranauskas rengia atitinkamą ieškinį Strasburo Žmogaus teisių teismui, kai „Snoro” administratoriai šoko kuo skubiau pardavinėti likusį banko turtą – rugsėjo 9 d. paskelbta, kad „už neskelbiamą sumą” parduota dalis „Snoro“ paskolų ir antrinės bendrovės paskolų portfelis.

Didžiulius pinigus už „viešinimą” gaunanti UAB ‘Publicum” paskelbė, kad „BAB banko „Snoras“ bankroto administratorius skolų išieškojimo bendrovei „Gelvora“ bei pirkimo išsimokėtinai ir vartojimo kreditų bendrovei „General Financing“ už neskelbiamą sumą pardavė dalį „Snoro“ paskolų ir banko antrinės įmonės „Snoras Distressed Assets“ paskolų portfelį. Investuotojams parduota daugiau nei 5000 „Snoro“ ir daugiau nei 3000 antrinės įmonės paskolų. Abu portfelius sudaro paskolos fiziniams asmenims, didžiąją dalį – virš 80 procentų – sudaro paskolos, kurių suma neviršija 1000 eurų.

Minimali kreditorių komiteto nustatyta kaina už parduotą „Snoro“ paskolų dalį siekė 1,571 mln. eurų, o minimali nustatyta kaina už „Snoras Distressed Assets“ paskolų portfelį – 0,512 mln. eurų.

„Snoro“ paskolų portfelis buvo suskirstytas segmentais, kurių kiekvienas turėjo atskirą kreditorių nustatytą minimalią kainą. Pirkėjai įsigijo tik tas portfelio dalis, už kurias pasiūlė ne mažesnę kainą nei pageidavo kreditoriai. Likusių dalių pardavimo procesą tęsiame toliau“, – pažymėjo „Snoro“ bankroto administratorius Gintaras Adomonis. Tie patys investuotojai šią savaitę įsigijo ir daugiau nei 14 000 BAB Ūkio banko paskolų portfelį už ne mažesnę nei minimalią nustatytą 1,104 mln. eurų kainą. 

„Snoro“ banko veikla Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimu buvo sustabdyta 2011 metų lapkričio 16 dieną, lapkričio 24 dieną Lietuvos bankas kreipėsi į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo, o bankroto byla „Snorui“ buvo iškelta 2011 metų gruodžio 7 dieną.

Tai, kad tai didžiulė afera, ‘Laisvas laikraštis” rašė dar 2014 m. :

http://www.laisvaslaikrastis.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=507;2014-metu-afera-d-grybauskaites-gaujos-ivykdytas-snoro-6-5-mlrd-litu-vertes-turto-uzgrobimas&catid=51&Itemid=220&highlight=WyJ2ZXJzbG8iLCJ1b3N0YXMiLCJ2ZXJzbG8gdW9zdGFzIl0=

Buvęs „Snoro” prezidentas R.Baranauskas teigia, kad Lietuvos bankas suklastojo „Snoro” balansą tam, kad būtų galima nušalinti banko vadovus.

Kai buvo paskirtas „laikinasis” banko administratorius N.Cooperis, jis iš banko „Snoras” sau pervedė 150 mln. eurų už „administravimą”.

0neylcooper

Koks tas administravimas, puikiausiai parodo vienas pavyzdys – bankui „Snoras” priklausęs dangoraižis Vilniaus centre buvo parduotas už keliasdešimt tūkstančių litų, o pastato pirkėjai jį jau pardavė už  212,5 mln. litų Švedijos bendrovei „East Capital”.

„Snoras” finansavo šio dangoraižio statybas, suteikdamas 26 mln. litų kreditą, vėliau už skolas perėmė šį pastatą valdžiusios įmonės „Vilniaus verslo uostas” 51 proc. akcijų.

verslouostas

Po „Snoro” užgrobimo ir bankroto administratorius Neil Cooper nusprendė gražinti „Vilniaus verslo uosto” akcijas buvusiems akcininkams ir jas pardavė buvusiai savininkei UAB „Nekilnojamojo verslo gama” atgal už keliasdešimt tūkstančių litų.

2014 m. gegužį „Nekilnojamojo turto gama” pardavė tą patį kompleksą jau už 212,5 mln. litų Švedijos bendrovei „East Capital”.

Ši afera buvo tokia akivaizdi, kad banko administratoriams kaip kokiems PVM vagims reikėjo vos ne gatvėje ieškoti bomžų, kurie sutiktų pasirašyti tokias bankui nenaudingas sutartis. Mat „Nekilnojamojo turto gamos” valdančios „Snoro” antrinės įmonės „Snoras Investment Management” direktorė Vita Andrikytė atsisakė pasirašyti tokią akcijų pardavimo sutartį, nors „Snoro” administratorius N.Cooperis spaudė „Snoras Investment Management” direktorę Vitą Andrikytę tai padaryti. Pagal parengtą sutartį akcijas ketinta parduoti už simbolinę kainą.

Tačiau, matyt, nenorėdama veltis į afera kvepiantį ir bankui nuostolingą sandorį, V.Andrikytė atsisakė pasirašyti ir pasitraukė iš pareigų. Vietoj jos sutartį pasirašė vienas vyrukas, kelioms valandoms paskirtas įmonės direktoriumi.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));