SMScredit.lt ir Vivus.lt tęs veiklą

SMScredit.lt ir Vivus.lt tęs veiklą
Lietuvos banko nutarimas išbraukti „4finance“ iš vartojimo kreditų teikėjų sąrašo yra nepagrįstas, nes sankcijos pritaikytos už naujų Vartojimo kredito įstatymo reikalavimų, kurie dar tik įsigalios kitų metų vasarį, pažeidimus. Šį sprendimą bendrovė ketina skųsti teismui, o kreditai su „SMScredit.lt“ ir „Vivus.lt“ prekės ženklais toliau bus teikiami – jų vartotojams niekas nesikeis.

„Naujiems vartojimo kredito įstatymo reikalavimams šiuo metu rengiamės, atliekame pakeitimus sistemose, tačiau jų dar nespėjome įdiegti. Lietuvos banko sankcijos yra neadekvačios, tai panašu į puolimą prieš vieną rinkos dalyvį, siekiant suteikti pranašumų konkurentams.

Be to, nesame padarę dviejų pažeidimų per vienerius metus. Nutarimai dėl baudų 2014 metais, kuriais remiasi Lietuvos bankas, net nėra įsiteisėję“, – sako bendrovės „4finance“ generalinis direktorius Gediminas Velička.

Anot jo, Lietuvos bankas „4finance“ veikla ėmė domėtis šiemet, kai Seime buvo pradėti svarstyti Vartojimo kredito įstatymo pakeitimai, o Bendrovė aktyviai reiškė savo poziciją ir nuomonę apie rinkos reguliavimą ir priežiūrą. Svarstant Vartojimo kredito įstatymo pakeitimus, Lietuvos bankas pasiūlė įtraukti punktą, jog iš vartojimo kreditų teikėjų sąrašo išbrauktos bendrovės klientai LB sprendimu būtų perleidžiami konkrečiam kitam rinkos dalyviui. Toks Lietuvos banko kyšimasis į komercinius įmonių santykius sukėlė įtarimą ir Seimo nariams, kurie tokį pasiūlymą atmetė.

Pasak G. Veličkos, įdomu tai, kad „4finance“, dar net neperskaičiusi Lietuvos banko nutarimo, iš kitų rinkos dalyvių jau sulaukė pasiūlymų perimti klientų duomenų bazę, prekės ženklus, kreditų portfelius.

Visgi Lietuvos bankui ir jų partneriams nepavyks perimti 7 metus plėtoto verslo, nes vartojimo kreditų „SMScredit.lt“ ir „Vivus.lt“ prekės ženklai, svetainės ir sistemos nuo šiandien perleidžiami kitam vartojimo kreditų teikėjui, todėl klientams niekas nesikeis. Vartotojai ir toliau galės naudotis kreditų paslaugomis SMScredit.lt ir Vivus.lt svetainėse, sudaryti sutartis ir gauti paskolas, kurias tiesiog teiks kita įmonė.

Kreditus jau turintiems klientams taip pat niekas nesikeičia,  „4finance“ toliau aptarnauja klientus pagal esamas sutartis.

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: SAULIUS JARMALIS, VRP HILL+KNOWLTON STRATEGIES

Facebook komentarai
});}(jQuery));