Šiaulių prokuratūra ir teismai grimzta vis giliau

Zederstremas

Zederstremas

Šiaulių prokuratūra ir teismai grimzta vis giliau

Aurimas Drižius

Radviliškio teisme, kuriame nagrinėjama ūkininkės Ramutės Vaitekūnienės baudžiamoji byla dėl tariamo kito ūkininko Rimanto Pašakinsko šmeižto, teisėja Daiva Šabanskienė nutarė apklausti du liudininkus – mane ir buvusį Pakruojo ūkininkų kredito unijos (PŪKU) vadovą Aurelijų Atkočiūną.

Kaip žinia, ūkininkė R.Vaitekūnienė teigia, kad jos vardu, suklastojus paskolų dokumentus, buvo išduota nemažai PŪKU paskolų. Vėliau unija prisiteisė tariamas skolas ir paliko kažkada didžiausią ūkininkų Vaitekūnų šeimą be didesnės šeimos nuosavybės dalies. Nuo tokių naujienų, gavęs infarktą, mirė ir ūkininkės vyras.

Nors moteris teigia, kad jokių teismo priteistų kreditų ji nėra paėmusi, o sukčiai, suklastoję jos ir jos šeimos narių parašus, tiesiog patys išvogė pinigus iš kredito unijos, o paskui dar ir nusavino jos turtą, Šaulių prokuratūra ir teismas visą laiką stojo PŪKU vadovo R.Pašakinsko pusėn. Pats R.Pašakinskas sako, kad tai šmeižtas ir duoda „šmeižikę” teisman.

Sužinojusi, kad kažkas suklastojo jos parašą ir jos vardu paėmė paskolas iš PŪKU, moteris kreipėsi į Šiaulių prokuratūrą. Pastaroji perdavė tyrimą Šiaulių FNTT – pastaroji bene dešimtmetį „tyrė“ bylą, kol visiems nusikaltimams suėjo senatis. Tada tyrimą tyliai nutraukė.

„Nors apklaustas A.Atkočiūnas teigia, kad jokių vagysčių PŪKu nebuvo, tačiau tikiuosi, kad jo atmintis sugrįš, kai teisme jam užduosiu tokius klausimus : už kokį atlygį policijos pareigūnas Sigitas Šumskis nepaėmė ekspertizei Atkočiūno kompiuterio, kuriuo buvo suklastotos paskolos sutartys. Kieno nurodymu 2004 m. balandžio 22 d. pareigūnas  Sidas Šumskis mano namuose darė kratą, ieškodamas, kaip dabar supratau, A.Atkočiūno pavogtų pinigų. Ir kitus klausimus. O iš žiniasklaidos sužinojau, kad policijos pareigūnas Šumskis toliau sėkmingai tiria bylas, važiuodamas pas bylos dalyvius ir vaišindamasis raugu?

O dauguma šiauliečių man yra sakę, kad reikia paviešinti, dėl kokių priežasčių nebuvo išaiškinti prokuroro G. Vileikio sūnelio galimai padaryti nusikaltimai Šiaulių geležinkelio stotyje“.

Ūkininkė įsitikinusi, kad Šiaulių teismų teisėjams, FNTT vadams, prokurorui Karpalovui iki šiol vadovauja nusikalstama grupuotė „Pelėsiai“.

 

„2004 m. įvyko vagystės pačioje Pakruojo kredito unijoje. Vagystės nebuvo išaiškintos todėl, kad buvęs prokuroras Laisvydas Zederštremas (nuotr. viršuje) nesugebėjo paimti ekspertizei visų kredito unijos darbuotojų kompiuterių. Tikiu, kad už šiuos nuopelnus Zederštemas tapo teisėju Pakruojyje, o dabar dirba teisėju Šiaulių apygardos teismo baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininku”, – teigia Ramutė Vaitekūnienė. Ji pasakoja:

„2010 m, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vagysčių Pakruojo kredito unijoje.  Net neįsivaizduoju, kokį atlygį gavo FNTT tyrėjai ir prokuroras Karpalovas, kad kredito unija apgautų daugiau nei 20 žmonių, kuriems neva išdavė 6 071375 litų, arba 1,7 mln. eurų fiktyvių paskolų, tačiau tyrimas buvo „numarintas“.

 

RV

2019 m. kreipiausi į Vilniaus apygardos teismą dėl šios kredito unijos padarytos žalos, ir teismas išsireikalavo visą tyrimo medžiagą – 38 tomus bylos šiame tyrime. Tik dabar paaiškėjo, kad visas tyrimas buvo padarytas, kaip aš manau,  už kyšius. Paaiškėjo kraupūs teisėsaugos pareigūnų nusikaltimai:

Pvz.,  2004 m. Pakruojo ūkininkų kredito unijoje įvyko vagystė – buvo pavogta 116500 litų. Dėl šios vagystės nekaltai buvo uždaryta į areštinę kredito uųijos viena iš steigėjų ir įkūrėja – įkūrusi per 10 darbo vietų Asta Razulienė ir išlaikyta 12 parų. Kameroje, kurioje buvo laikoma Asta Razulienė, buvo šalta, moteris susirgo, gavo invalidumą. Administratoriaus ir valdybos pirmininko Aurelijaus Atkočiūno iniciatyva buvo apvaginta ir atleista iš savo susikurtos darbo vietos. Vagystę Pakruojo tyrėjas Šumskis Sidas nuslėpė aiškindamas, kad tai trūkumas, nepaimdamas tyrimui A. Atkočiūno ir jo pavaduotojos Laimos Garbštaitės kompiuterių. Tyrimui buvo paimti tik keturių darbuotojų kompiuteriai.

2010 m. birželio 02 d. Šiaulių apygardos teisme vykusiame teismo posėdyje Astos Razulienės paklaustas tyrėjas Sidas Šumskis, kodėl tyrimui nepaėmė visų kompiuterių, atsakė jog „neatsimena“. Tas pats tyrėjas S. Šumskis dėl vagystės iš kredito unijos 2004m. 04. 22d. mano namuose per dukros Ramunės gimtadienį,matant svečiams ir mano ūkio darbuotojams, darė kratą. Kodėl? Aš juk kredito unijoje nedirbau ir nebuvau valdymo organų nariu. Už „gerus darbus“ S. Šumskis dabar yra paaukštintas pareigose. Tuo metu šią vagystę kontroliavęs prokuroras Laisvydas Zederštremas šiuo metu eina teismo pirmininko pareigas.

Aurelijui Atkočiūnui buvo iškelta baudžiamoji byla dėl Paskolų ėmimo svetimu vardu, tačiau ji specialiai dėl Pakruojo prokuratūros „darbo“ sulaukė senaties..

  1. 2014 m. sausio 10 d. nutarime nurodyta, kad pagal 2010.1215 poėmio protokolą iš Pakruojo kredito unijos buvo paimtas serverio sisteminis blokas. Atliktų informacinių technologijų tyrimas buvo pateiktas 2011.11.11, tačiau specialisto išvados šioje byloje yra sunaikintos.
  2. Nebuvo išreikalauti nei fiktyvių paskolų ir laidavimų dokumentai. Net nebuvo aiškinamasi, kam buvo išmokėti fiktyvių paskolų pinigai ir nenustatyta, kas tuos pinigus pasisavino. Pareigūnai net suklastojo mano mirusio vyro Antano Vaitekūno ligos istoriją, t.y. gydymąsi už 2006-2007 m. Kauno universiteto klinikose. Taip pat buvo suklastota ir Kęstučio Žalio gydymosi Klaipėdos jūrininkų ligoninėje dokumentai.
  3. 02.13 kreipiausi į Lietuvos banką, prezidentą, FNTT dėl šios baudžiamosios bylos atnaujinimo ir Pakruojo kredito unijos nusikalstamų veiklų ištyrimo.
  4. Šioje byloje teikiau prašymus prezidentei D.Grybauskaitei dar 2010 m., tačiau į mano prašymus apskritai nebuvo reaguota. O 2020.02.12 priėmusi mano dokumentus prezidentūroje Asta Virbilaitė pasakė: ‚Mes tą žinome jau dešimt metų, ateinate čia su viltimi, o mes tą viltį sudaužome“.  Pašiurpau nuo tokiu Daivos Virbilaitės žodžių ir supratau, kad kol tokia panelė dirbs prezidentūroje, tol prezidentai bus bejėgiai  ir teisingumas Lietuvoje bus vykdomas tik už pinigus.
  5. FNTT direktorius Antonis Mikulskis nurodė, kad skundą dėl bylos atnaujinimo išnagrinėjo , ir kad Šiaulių apygardos prokuratūros prokuroro Karpalovo nutarimu ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas, kadangi nustatyta, kad nebuvo padaryta jokia nusikaldama veikla.  Manau, kad ir FNTT direktorius visiškai nemoka skaityti, arba turi kitokių sveikatos problemų.

 

Dar 2004 m. pagal Pakruojo ūkininkės Ramutės Vaitekūnienės skundą buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas Šiaulių FNTT.

Mat Pakruojo ūkininkų kredito unijos vadovai daug metų vogė pinigus, ir išduodavo fiktyvias paskolas žmonės, kurie net nėra buvę toje unijoje.

FNTT apklausė keliasdešimt žmonių, kelis metus vykdė „ikiteisminį tyrimą“, iškviesti liudininkai papasakojo, kad nėra buvę minėtoje kredito unijoje, todėl labai nustebo, kad teismas jiems priteisė tariamas skolas už paimtus kreditus.

Paaiškėjo, kad unijoje tokiu būdu buvo masiškai vagiami indėliai – paskolos išduodamos fiktyviai, klastojant dokumentus.

Viena iš tokių aukų – vietos ūkininkė Ramutė Vaitekūnienė. Teismas iš jos šeimos priteisė keliasdešimt paskolų pagal suklastotas paskolų sutartis. Galiausiai varžytinėse buvo parduotas ūkininkės šeimos turtas – keliasdešimt hektarų žemės.

Prokuroras Artūras Karpalovas nutarė nutraukti ikiteisminį tyrimą

Visą tą laiką FNTT žinojo, kad vykdoma sunki nusikalstama veikla, tačiau jos tyrimas ilgai nesibaigė. Galiausiai FNTT nutraukė tyrimą, nusprendusi, kad kai kuriems nusikaltimams jau suėjo senatis, o kiti nėra reikšmingi.  Minėtas 100 puslapių FNTT nutarimas, kuriame su visomis detalėmis buvo parašyta kredito unijos nusikaltimai, buvo padėta į seifą, o ūkininkė net negavo nutarimo, kad tyrimas jau nutrauktas. Tik vėliau paaiškėjo, kad FNTT net nebuvo jos įtraukusios į bylą kaip nukentėjusios, o nusikaltimo auka buvo tik liudininkė – FNTT specialiai taip padarė, kad nereikėtų jai siųsti nutarimo apie nutrauktą tyrimą, ir moteris negalėjo jo skųsti teismui.

„Lietuvos žmonės, kurie pažįsta mane, Ramutę Vaitekūnienę, negali patikėti, kad teisingumas Lietuvoje pasiekė tokį nusikalstamą lygį, – sakė R.Vaitekūnienė, – nusikalstamos grupuotės „Pelėsiai“ vadeiva Rimantas Pašakinskas, iš mano šeimos pagrobęs : gyvulius, žemės ūkio padargus ir techniką, žemės sklypus ir Pakruojo ūkininkų kredito unijoje mums „priforminęs“ paskolų mano šeimos nariams, dabar siekia mane nuteisti todėl, kad jo neišrinko į Europos parlamentą.

 

Nors R.Pašakinsko atstovaujama partija“Tvarka ir teisingumas“ išnyko, taip pat išgaravo ir daugybė jo sukurtų UAB-ų, gavysių daug pinigų iš valstybės. Tačiau neišnyko tik prokurorų ir teismų „ryžtas“ mane nuteisti.

 

Baudžiamojoje byloje, kurioje esu kaltinama Pašakinsko šmeižtu, dėl man nežinomų priežasčių ši byla Radviliškio teismo teisėjos Daivos Šabanskienės buvo atidėta net keturis kartus , man net nepranešant. Ir tik kovo 5 d. posėdis įvyko, nors į psodėį neatvyko ir „nukentėjęs“ R.Pašakinskas. Tačiau prokuroras, kaip supratau, iš pasakų šalies Gintautas Vileikis toliau vykdė Pašakinsko nurodymus. Į mano prašymus iškviesti liudininkais Vitalijų Gailių, kurį Pašakinskas buvo žiauriai apšmeižęs, bei kviesti Dalių Kurtkų ir Mindaugą Karką, per kuriuos Pašalinskas pasisavino iš manęs 360 tūkst. litų – nei prokuroras, nei teismas net nereagavo. Tačiau šioje byloje jau paskirti net penki posėdžiai

 

 

 

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));