Seimo nario E. Gentvilo pranešimas: „Kaip V. Vobolevičius visus konsultuoja, palaiko profesionaliai glaudžius ryšius ir rengia objektyvias išvadas“

Seimo nario E. Gentvilo pranešimas: „Kaip V. Vobolevičius visus konsultuoja, palaiko profesionaliai glaudžius ryšius ir rengia objektyvias išvadas“

2018 m. vasario 23 d. pranešimas žiniasklaidai

 

 

Seimo nario E. Gentvilo pranešimas: „Kaip V. Vobolevičius visus konsultuoja, palaiko profesionaliai glaudžius ryšius ir rengia objektyvias išvadas“

Vyriausios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkės pavaduotojas, politologas Vincentas Vobolevičius teigia, kad nieko blogo jo artimuose ryšiuose su „valstiečiais“ nėra, o glaudūs ryšiai su politikais tik įrodo jo profesionalumą. Jis teigia konsultavęs tris partijas, tarp jų – ir liberalus. Panagrinėkime šio nepriklausomo politologo konsultacijų mastus skirtingoms partijoms.

V. Vobolevičius teigia dirbęs su Kauno liberalų skyriumi. Šio politologo darbas apsiribojo vienu uždaru susitikimu Kauno skyriaus pirmininko kabinete prie spurgų lėkštutės su keliais aktyviausiais skyriaus prezidiumo nariais. Susitikimo metu liberalai išklausė jo požiūrį apie liberalų įvaizdį ir darbus Kaune, padiskutavo apie ateities perspektyvas. Šį vieną susitikimą V. Vobolevičius vadina konsultacijomis ir darbu su partija.

 

Kaip V. Vobolevičius konservatorių „vanagams“ mokymus vedė. Kad vedė, tai tikrai – yra visa nuotraukų galerija su juo ir Mantu Adomėnu šalia. Tačiau ne tik „vanagams“ V. Vobolevičius dėstė. Jis taip pat dalyvavo ir 2016 m. gruodį vykusioje konferencijoje Seime, kurios vienas iš organizatorių buvo tas pats M. Adomėnas, tas pats Demokratinės politikos institutas. Toje konferencijoje V. Vobolevičius skaitė pranešimą „Ar bendrojo gėrio sąvoka grįsta demokratija gali veikti geriau nei liberali demokratija?“. Ir tai – dar ne pabaiga jo glaudžių ryšių su politikais.

Likus dviem dienoms iki Seimo rinkimų to paties M. Adomėno agitacinėje svetainėje publikuotas interviu su V. Vobolevičiumi. Tame interviu jis teigia, kad norint pokyčių privalu rinktis profesionalus, kurie turi stuburą, kad reikia jaunimą paskatinti rinktis protingai ir prognozuoja, kad „Mantas laimės daugumą 5 procentais“. Familiarumas, agitacija balsuoti už tvirto stuburo politiką – ryšiai tikrai glaudūs.

Kaip V. Vobolevičius buvo susitikęs su keliais „valstiečiais“ paaiškėjo tik iš žiniasklaidos atlikto tyrimo. V. Vobolevičus – ne tik politologas ir VRK pirmininkės pavaduotojas (vienintelis, beje, nors įstatymiškai turėtų būti du). Jis taip pat yra VšĮ „Laisvos visuomenės institutas“ steigėjas ir valdybos pirmininkas. Abi šio instituto vadovės – „valstietės“ Agnės Širinskienės padėjėjos Seime, o pats institutas Seimo rinkimų kampanijos metu kvietė A. Širinskienę kaip ekspertę dalyvauti instituto organizuotoje spaudos konferencijoje, organizavo „valstiečių“ palaikymo akciją prie Seimo, o viena instituto vadovių kaip instituto atstovė ir ekspertė yra pasisakiusi už visišką abortų uždraudimą. Taip pat glaudžiai dirbdamas su politikais V. Vobolevičius „valstiečiams“ padėjo kurti ir jų rinkimų programą.

Svarbu ir tai, kad V. Vobolevičius, būdamas nepriklausomu politologu, ne tik interviu apie tvirtą M. Adomėno stuburą dalina, bet ir liaupsina A. Širinskienę, atsiliepdamas apie ją kaip apie rinkėjų interesų čempionę.

VRK pirmininkės pavaduotojas taip pat buvo ir visų trijų partijų tyrimų darbo grupių vadovas. Kokias išvadas jis padarė kiekvienu atveju?

Liberalams jis pasiūlė skirti 12 mėn. valstybės dotacijos atėmimą, konservatorių atveju nustatė, kad nėra pagrindo konstatuoti, kad jie nesilaikė ir pažeidė politinių partijų įstatymo nuostatas, taip pat tų renginių, kuriuose dalyvavo pats V. Vobolevičius darbo grupė savo išvadose net neminėjo, o „valstiečių“ tyrime nustatė, kad seriale „Naisių vasara“ nėra užsimenama apie „valstiečius“, agituojama ar kitaip siekiama paveikti rinkėjus balsuoti už partiją ar jos pirmininką, taip pat – kad beveik identiški serialo ir partijos logotipai nėra tapatūs.

Tokias išvadas padarė VRK pirmininkės pavaduotojas, palaikantis glaudžius ryšius su politikais. Opozicinės Seimo partijos vakar kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją, prašydamos atlikti tyrimą dėl VRK narių V. Vobolevičiaus ir Jonės Valčiukienės galimų interesų konfliktų bei pirmininkės Lauros Matjošaitytės kaip vadovės atsakomybės veiksmų.

„Valstietis“ Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis šiandien susitiko su VRK pirmininke ir buvo įtikintas, kad ji savo pareigas atlieka tinkamai. Pati VRK pirmininkė nematė priežasčių nuo „valstiečių“ tyrimo nušalinti glaudžius ryšius su jais palaikantį V. Vobolevičių – jai dėl jo nešališkumo nekyla jokių klausimų. V. Vobolevičius šiandien pasitraukė iš darbo grupės, tiriančios galimus finansavimo pažeidimus remiant partijas ir politines kampanijas – tai padarė ir toliau neigdamas savo ryšius su „valstiečiais“.

Neteigiu, kad konservatoriai ar valstiečiai yra nusižengę rinkimų įstatymams. Neteigiu, kad politologai negali bendrauti su politikais. Tačiau teigiu, kad tyrėjas su tokia renginių istorija, tiriantis visų partijų veiklas, negali būti objektyvus. Mums klausimų kyla. Žurnalistams klausimų kyla. Kitoms opozicinėms partijoms klausimų taip pat kyla. Klausimų nekyla tik „valstiečių“ interesų rate esantiems politikams. Jiems viskas aišku kas, su kuo, kada ir už kiek.

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ : RŪTA MENSONAITĖ, LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO KANCELIARIJA
Facebook komentarai
});}(jQuery));