Seimo Kultūros komiteto pirmininkas V.Juozapaitis džiaugiasi, kad opozicijos laikraščiai naikinami

juozapa

juozapa

Yra toks Seimo taip vadinamas Kultūros komitetas, kuris formaliai prižiūri tokią inkvizicinę organizaciją, kaip Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą (ŽEIT). Yra ir toks šio komiteto pirmininkas V.Juozapaitis, garsus konservatorius ir žiaurus diktatorius, naikinantis bet kokią valdžios kritiką.

Prieš dvi savaites kreipiausi į šį komitetą, kad jis spręstų klausimą dėl ŽEIT vadovės ir „specialisčių”  kompetenciją. MAT ŽEI sprendimu portalas www.laisvaslaikrastis.lt jau daugiau nei du mėnesiai uždarytas. Ir tai padaryta pažeidžiant visus, kiek įmanoma, įstatymus.

Atsakymas Driziui nuorasas 1 Page 1

ŽEIT 2022 m. kovo 10 d. nurodė mobilaus tinklo operatoriams uždaryti visuomenės informavimo priemonę www.laisvaslaikrastis.lt, tačiau mums apie tai nieko nepranešė. Sureagavo tik kai kreipėmės į Vilniaus apygardos administracinį teismą dėl ŽEIT nusikaltimų.

ŽEIT atsiliepime teismui nurodė, kad uždarydama portalą, ji rėmėsi Seimo priimtu nutarimu ,,Dél nepaprastosios padėties įvedimo”. Šiame nutarime ŽEIT suteikta teisė uždaryti žiniasklaidos priemonę „iki teismo sprendimo priėmimo, bet ne ilgiau kaip 72 valandoms ..ŽEIT gali duoti privalomus nurodymus elektroninės informacijos prieglobos paslaugų teikéjams ir interneto prieigos paslaugų teikéjams panaikinti galimybę pasiekti visuomenés informavimo priemones”.

Taip pat ŽEIT nurodė, kodėl uždarė portalą – neva jame paviešinti du straipsniai iš Didžiosios Britanijos portalo off-quardian.org.

. Nepaisant to, kad ŽEIT nesikreipė į teismą per 72 valandas, kaip numatyta Seimo nutarime, tačiau savavališkai užblokavo žiniasklaidos priemonę ilgiau nei 2 mėnesiams, ir toliau įrodinėja, kad veikė teisėtai.

Todėl www.laisvaslaikrastis.lt iki šiol uždarytas ir nepasiekiamas dėl neteisėtos ŽEIT veiklos. Būtent tokia veikla ir sukėlė mums sunkias pasėkmes – daugiau nei 100 tūkst. portalo skaitytojų jau du mėnesius negali skaityti portalo, mes patyrėme didelę žalą dėl ŽEIT nusikalstamų veiksmų.
Dar juokingiau atrodo tas pagrindas, kuriuo remiantis ŽEIT nurodė uždaryti portalą – tai ŽEIT „ekspertizė”, kad neva laisvaslaikrastis.lt platino dezinformaciją apie karą Ukrainoje.
Tai pigus melas ir nesąmonė, parodanti ‘ekspertės” kažkokios Alionos Gaidamovič kvalifikaciją.
„Ekspertė” įvertino kaip dezinformaciją įtakingo Didžiosios Britanijos portalo off-quardian.org publikacijas. Jas abi laisvaslaikrastis.lt išvertė į lietuvių kalbą ir paskelbė.

ST 3 Page 1
ST 3 Page 1

 

 

ST 3 Page 2 1

O štai ir straipsniai, dėl kurių uždarytas laisvaslaikrastis.lt. Jokios dezinformacijos čia nėra:

7 FAKE NEWS stories coming out of Ukraine

 

Reality Check: A “no-fly zone” over Ukraine means WAR

Facebook komentarai
});}(jQuery));