skip to Main Content

„Saxo Bank“ II ketvirčio prognozės: subyrėjusi visuomeninė sutartis skatina nepasitenkinimo balsus ir nepastovumą

Didėja politinė ir visuomeninė rizika. Tai bus didžiausias 2016 m. II ketvirčio iššūkis finansų rinkoms

 

Danijos investicinis bankas „Saxo Bank“, kurio specializacija – įvairių tipų aktyvų internetinės prekybos ir investicijų sritys, šiandien leidinyje „Pagrindinės investavimo idėjos“ paskelbė savo ketvirtines pasaulinių rinkų prognozes bei pagrindines investavimo idėjas 2016 m. II ketvirčiui.

 

Politinis neapibrėžtumas bei didėjantis nepasitenkinimas valdžia, pastebimas JAV rinkimų kontekste, ir artėjantis birželio referendumas dėl Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš ES yra dvi esminės rizikos, grasinančios finansų rinkoms 2016 m. II ketvirtį. Šie reiškiniai atrodo itin svarbūs, nes panašios jėgos suartėja visame pasaulyje. Tai rodo, kad iš pagrindų kyla visuomenės elito ir nusistovėjusios tvarkos atmetimo reakcija. Esant tokioms perspektyvoms, „Saxo Bank“ strategai pateikia savo požiūrį, kaip pasinaudoti situacija, investuojant į įvairias turto klases.

 

„Aštuntaisiais finansinio sunkmečio metais darbuotojai yra priversti tenkintis žemiausiu atlyginimo ir BVP santykiu istorijoje, o įmonės mėgaujasi didžiausiu kada nors regėtu pelnu, neatskaičius mokesčių, palyginti su BVP. Taip pat matome, kad pasiekti žemiausi per visus laikus investicijų ir produktyvumo lygiai. Ši liūdnoji trejybė paaiškina, kodėl iškilo radikalios kairiosios ir dešiniosios jėgos, labiausiai nutolusios nuo politinio elito“, – teigia vyriausiasis „Saxo Bank“ ekonomistas Steenas Jakobsenas. – Panašu, kad rinkėjai verčiau renkasi balsuoti už chaosą, nei toliau taikstytis su esama situacija. Šią naująją santvarką pavadinome visuomeninės sutarties griūtimi.“

 

Šiame kontekste skelbiamos tokios „Saxo Bank“ prognozės dėl pagrindinių turto klasių 2016 m. II ketvirtį:

 

Valiutos

 

Prasidedant II ketvirčiui, Didžioji Britanija juda pasitraukimo iš Europos Sąjungos link. Todėl manome, kad sugriuvusios visuomeninės sutarties tema labiausiai paveiks svarą sterlingų. Visiškai neaišku, ką šis žingsnis lemtų, žvelgiant praktiniu aspektu, tačiau tikėtina, kad momentinis poveikis valiutai būtų itin reikšmingas, dėl to ypač pakistų svaro sterlingų kursas.

 

Taip pat panašu, kad II ketvirtį rinkos gali pradėti vertinti tikimybę, jog Donaldas Trumpas taps JAV prezidentu, ir numatyti, ką tai reikštų JAV ūkiui, ypač JAV doleriui. Rizika, kad JAV valiuta ims silpnėti, taptų reikšminga, jei, artėjant rinkimams, išankstinės apklausos numatytų didelę tikimybę, jog Trumpas laimės. Šis žmogus yra nežinomas kintamasis, tad jo pergalė praktiškai garantuotų vieną dalyką – nepastovumą.

 

Žvelgiant toliau į ateitį, visuomeninė sutartis gali subraškėti Japonijoje. Šios šalies banko valdytojas Haruhiko Kuroda nesunkiai pasieks savo tikslą – 2 proc. infliaciją. Tačiau tikėtina, kad tie 2 proc. bus neigiami arba dar blogiau.

 

Obligacijos

 

Spaudimas spręsti neišvengiamas Europos problemas gali vėl nesunkiai persiduoti į obligacijų rinką. Baimės, kad Didžioji Britanija pasitrauks iš ES, ir pasipriešinimo taupymui judėjimai Europos periferijos valstybėse gali paskatinti neramumus rinkose. II ketvirtį atsargiai vertiname finansinių institucijų obligacijas. Taip elgiamės, atsižvelgdami į itin žemą pajamingumą, griežtėjantį (ir vis dar neaiškų) reguliavimą, aukštesnį neveiksnių paskolų lygį ir ypač tai, kad technologijos menkai pritaikomos verslo modeliams.

 

Žaliavos

 

Pastebima, kad žaliavų, pirmiausia aukso ir naftos, kainos po kelerius metus trukusio stipraus išpardavimo stabilizavosi. 2016 m. I ketvirtį auksas buvo perkamas be paliovos, apribotos rizikos fondams rekordines trumpąsias pozicijas keičiant didžiausiomis per 13 mėn. grynosiomis ilgosiomis pozicijomis. Veikiant stipriai inercijai, auksas turėtų pasiekti 1 310 JAV dolerių už unciją, tačiau jos neviršyti.

 

II ketvirtį rinkos dalyviai buvo geriau nusiteikę ir dėl naftos, palyginti su tamsiosiomis sausio vidurio dienomis, kuomet „Brent“ naftos kaina buvo nukritusi į 12 metų žemumas. Savo prognozuojamą kainos intervalą paliekame 35–40 JAV dolerių už barelį lygyje, tačiau daugiau nepastebime rizikos, kad kainos nesimetriškai mažėtų.

 

Akcijos

 

Nerami 2016 m. pradžia neigiamai paveikė pasaulines akcijų kainas. Dalis sektorių, atsižvelgiant į mūsų naujojo MSCI World sektorių indeksų vertinimo modelio rezultatus, liko pigių akcijų teritorijoje. Dėl šios priežasties cikliniai sektoriai, pavyzdžiui, vartojimo prekės, medžiagos ir finansinės paslaugos, atpigo, palyginti su standartizuotais vertės rodikliais. II ketvirtį šiems sektoriams rekomenduojame skirti padidintą svorį investiciniuose portfeliuose.

 

Makroekonomika

 

Žvelgiant iš makroekonominės perspektyvos, antroje II ketvirčio pusėje yra susitelkę keli įvykiai, galintys tapti katalizatoriais: Federalinio atviros rinkos komiteto (FOMC) susitikimas, įvyksiantis birželio 15 d., referendumas dėl Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš ES, rengiamas birželio 23 d., ir rinkimai Ispanijoje. Vis dėlto, net jei per FOMC susitikimą prognozuojamas palūkanų normų kėlimas II ketvirtį nesukels didesnių bangų, atsižvelgus į 10 proc. atsigavimą, prasidėjusį vasarį, išsivysčiusių šalių akcijų kainos šiuo metu neatrodo žemos.

 

Tikimės, kad šoktelės Italijos įmonių, pirmiausia atsigaunančio finansų sektoriaus, pelnas, ir tai leis pasiekti 3,5 proc. dividendų pajamingumą. Tačiau kitame skalės gale atsidūrusios Didžiosios Britanijos akcijos, silpstant palankiems būsto sektoriaus veiksniams, išlieka pervertintos.

 

Jei norite susipažinti su visu investavimo idėjų sąrašu, kurį „Saxo Bank“ analitikai parengė kartu su „Pagrindinėmis investavimo idėjomis“ 2016 m. II ketvirčiui, prašome spausti šią nuorodą: http://cy.saxobank.com/campaigns/essential-trades/2016-q2

 

 

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: EGITA VEBLAUSKAITĖ, UAB „CONSENSUS“

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));