Savaitė naujoje kasdienybėje (įteisinamos savižudybės, uždraustos rusiškos knygos ir muzika)

TWitNN banner 2000x900 1
„Savaitė naujoje kasdienybėje“ – tai savaitinė autokratijos, autoritarizmo ir ekonomikos pertvarkos visame pasaulyje pažangos lentelė, kuri keičia „This Week in the Guardian“.
1. „PROGRESYVŪS“ RAGINIMAI ĮTEISINTI SAVIŽUDYBĘ SU PAGALBA
Šią savaitę žurnale „Progressive Magazine“ pasirodė straipsnis, kuriame eutanazija vadinama „pilietinių teisių klausimu“.
Šią savaitę taip pat paskelbta Ispanijos naujojo eutanazijos įstatymo apžvalga, kurioje nustatyta, kad per pirmuosius 12 mėnesių 180 pacientų „mirė oriai“, o Italijoje atlikta pirmoji eutanazija pagal jų naująjį įstatymą.
Praėjusią savaitę Portugalija per pirmąjį svarstymą pritarė naujam eutanazijos įstatymo projektui.
Įdomus laikas: prancūzų režisierius Francois Ozonas ką tik išleido savo naujausią filmą „Viskas buvo gerai…“, kuriame kalbama apie savižudybę su pagalba.
Akivaizdu, kad šiuo atveju atsiranda tam tikras postūmis.
Mes, OffG, jau anksčiau aiškiai išsakėme savo nuomonę šiuo klausimu – įteisinus savižudybę su pagalba, sukuriama sistema, kuria gali būti per daug lengvai piktnaudžiaujama tiek atskirų asmenų, tiek institucijų atžvilgiu. Taip buvo net iki Kovido.
Po Kovido, pasaulyje, kuriame matėme besaikį žudikišką piktnaudžiavimą DNR įsakymais, dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatais ir tokiais vaistais kaip midazolamas, būtų atvertos durys galimiems didžiulio masto nusikaltimams prieš žmoniją.
Tai klausimas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį.
2.UKRAINA DRAUDŽIA RUSIŠKAS KNYGAS IR MUZIKĄ
Šią savaitę spaudos kioskuose pasirodė naujausias „Viskas gerai, kai tai daro mano pusė“ leidinys, kuriame Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis paskelbė apie rusų kultūros, įskaitant knygas ir muziką, draudimą.
https://www.bbc.com/news/world-europe-61859593
Zelenskis jau uždraudė opozicines politines partijas, o tai tik dar vienas žingsnis link atviro fašizmo.
Be to, tai šiek tiek farsas dėl savo specifikos…
Draudimas bus taikomas ne visai rusiškai muzikai, o susijęs su muzika, sukurta ar atliekama tų, kurie yra ar buvo Rusijos piliečiai po 1991 metų.
Atlikėjai, kurie pasmerkė Rusijos karą Ukrainoje, gali prašyti, kad jiems draudimas nebūtų taikomas.
Taigi, demokratija. Daug laisvės. Vau.
Beveik galima patikėti, kad Ukrainos aprėptis yra vienas milžiniškas eksperimentas. Pakaitomis primygtinai teigiant, kad „Ukrainoje nėra nacių“, ir vaizduojant vyrus su svastikos tatuiruotėmis, kad pamatytum, kiek tavo išplautų smegenų žmonių pastebės prieštaravimą.
Tuo tarpu Zelenskis tikriausiai yra skatinamas uždrausti politines partijas, knygas ir muziką – ne todėl, kad tai pasitarnauja kokiam nors tikslui, o todėl, kad tai yra pretekstas NATO ir ES numesti jį kaip įkaitusį, kai tik tai taps politiškai patogu.
Galbūt jis to nesuvokia, bet jis pats sau kasasi politinį kapą.
3. SAVAITĖS VEIDMAINIAI
Šią savaitę reakcijos į tai, kad JAV Aukščiausiasis Teismas (SCOTUS) panaikino sprendimą byloje Roe prieš Wade, buvo nuspėjamai audringos – iš abiejų pusių. Iš tiesų, masiškai susiskaldžiusios reakcijos tikriausiai buvo viena iš priežasčių, kodėl tai buvo padaryta.
Matėme žmones, kurie tvirtino nesantys rasistai, vadinančius teisėją Clarence’ą Thomasą „nigeriu“, ir nedideles e. įžymybes, raginančias žmones mėtyti Molotovo kokteilius ir vamzdines bombas į Aukščiausiąjį Teismą (matyt, dabar tai nėra sukilimas).
Tačiau ypatingai reikia paminėti du žmones: Justinas Trudeau ir Jacinda Ardern. Naujosios normalios pasaulio tvarkos stebukladariai dvyniai.
Per kelias valandas po sprendimo priėmimo abu paskelbė jį smerkiančius pareiškimus, o Justinas Trudeau oficialiai paskelbė tviteryje:
No government, politician, or man should tell a woman what she can and cannot do with her body. I want women in Canada to know that we will always stand up for your right to choose.
— Justin Trudeau (@JustinTrudeau) June 24, 2022
Taip, Justinas absoliučiai gerbia moters teisę rinktis. Tik ne rinktis likti neskiepyta, nenešioti kaukės, neturėti ginklo, dalyvauti protestuose ar aukoti pinigų taikiems protestuotojams.
Tuo tarpu Jacinda Ardern, kuri per „pandemiją“ Naująją Zelandiją pavertė kažkuo panašiu į nacistinę Vokietiją, jei jai vadovautų Nedas Flandersas, savo viešame pareiškime pasakė štai ką:
„Stebėti, kaip iš moters atimama pagrindinė teisė priimti sprendimus dėl savo kūno, yra neįtikėtinai nemalonu“.
Vakcinų mandatų šalyje veidmainystė yra beribė.
BONUSAS: SAVAITĖS CITATA
Nemirtingi žodžiai. Įkvepiantys žodžiai. Nesuprantami žodžiai.
Amerika yra tauta, kurią galima apibūdinti vienu žodžiu: Asssfhhhhtlllmmnfffsh“.
Džo Baidenas