S.Skverneliui pavaldus policininkų reabilitacijos centras „Pušynas“ – milijonų plovykla

S.Skverneliui pavaldus policininkų reabilitacijos centras „Pušynas“ – milijonų plovykla

 

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) nustatė, kad Vidaus reikalų ministerijos Poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“ 2013–2015 metais nesilaikė Viešųjų pirkimų įstatymo (VPĮ).

Bendra patikrintų pirkimų vertė yra  487 937 eurų.

VPT nustatė, kad 2013 m., nevykdant viešųjų pirkimų procedūrų, buvo sudaryta 30 sutarčių, 2014 m.,  nevykdant viešųjų pirkimų procedūrų, buvo sudarytos 23 sutartys, o 2015 m. nevykdant viešųjų pirkimų procedūrų, buvo sudaryta 20 sutarčių.

Minimu laikotarpiu  „Pušynas“ pirko automobilį reabilitacijos skyriui, užsisakinėjo archyvinių dokumentų tvarkymo, patalpų remonto paslaugas, katilinės rekonstrukcijos darbus.

Visi minėti pirkimai vykdyti nesivadovaujant pačios perkančiosios organizacijos supaprastintomis taisyklėmis ir pažeidžiant VPĮ įtvirtintus skaidrumo ir lygiateisiškumo principus.

VPT taip pat nustatė, kad perkančioji organizacija prieš pirkimų pradžias nenusimatė preliminarių pirkimų verčių, nenustatė pasiūlymų vertinimo kriterijų, prekių pristatymo ar paslaugų bei darbų atlikimo terminų, techninės specifikacijos reikalavimų

Atsižvelgdama į tai, kad Poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ 2013 m. ir 2014 m. sutartys jau įvykdytos, VPT apsiriboja pirkimo vertinimu ir išvados viešu paskelbimu.

Perkančioji organizacija raginama nutraukti 2015 m. sudarytas sutartis bei informuoti apie savo veiksmus VPT. Tarnyba taip pat spręs dėl galimybės patraukti administracinėn atsakomybėn atsakingus asmenis.

 

Lapkričio pabaigoje leidinys „Vakarinė Palanga“ buvo išspausdinęs reklaminį straipsnį apie reabilitacijos centrą „Pušynas“. 

Šiame straipsnyje rašoma, kad „Pušynas“ yra „Poilsio centras, kuris vyresniajai kartai asocijuojasi su uždarumu.

  Poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“ vyresniajai kartai greičiausiai asocijuojasi su uždara, vien tik Vidaus reikalų ministerijai skirta įstaiga. Centro vadovai aiškina, kad čia teikiamos paslaugos yra skirtos visiems, net ir gydytojų siuntimo neturintiems palangiškiams ar miesto svečiams. 

„Pušyno“ patrauklumas – neginčijamas Vidaus reikalų ministerijos (VRM) poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ direktorius Julius Tomas Žulkus sako, kad įstaigos vadovo pasikeitimas paslaugoms, jų kokybei jokios įtakos neturėjo. „Kardinalių pokyčių neįvyko: paslaugos teikiamos tos pačios, tebedirba visi darbuotojai – nė vieno neatleidome, nė vienas neišėjo ir savo noru. Ir nors vasara gerais orais šiemet nedžiugino, mūsų centre lankytojų netrūko. Manau, geriausiai tai atsispindi ataskaitose, — kalba direktorius J.T.Žulkus. – Rodikliai, palyginti su praėjusiais ar užpraėjusiais metais, „Pušyne“ šiemet džiugina – pajamos auga. Tai rodo, kad ne tik įstaigos vadovas, o ir kolektyvo įdirbis bei tinkama vadyba yra veiklos „variklis“. Mes orientuojamės į kuklesnes pajamas gaunančius klientus. Esu tikras, kad ne visiems reikia 4-5 žvaigždučių paslaugų“. Ant „Pušyno“ fasado iš tolo šviečia trys žvaigždutės, bet direktorius dėl to neišgyvena. Greičiau atvirkščiai – džiaugiasi, jog centre teikiamos paslaugos yra prieinamos didžiajai daugumai žmonių, kad „Pušyne“ yra idealus kainos ir kokybės santykis, o poilsio ir reabilitacijos centro geografinės padėties (įsikūręs kone ant paties Baltijos jūros kranto) gali pavydėti net ir aukščiausią įvertinimą turintys SPA centrai. Nukrypo nuo pagrindinės veiklos J.T.Žulkus primena, kad „Pušynas“ priklauso VRM, tačiau iš šios ministerijos negauna nė cento – išsilaiko iš savo lėšų. Panašu, kad ir ši situacija sulauks pokyčių. Direktorius aiškina, jog pokyčiai jau prasidėjo – viskas ėmė keistis, kai ministerijai ėmė vadovauti Saulius Skvernelis. „Ministras įvertino keletą „Pušyno“ veiklos metų ir aptiko, kad ministerijos įkurta įstaiga gerokai nukrypo nuo pagrindinės savo veiklos. Per metus čia sveikatos semiasi vos apie 4 procentus VRM sistemos darbuotojų, — aiškina pašnekovas. – Tuo pačiu paskaičiuota, kad ministerija Palangoje valdo didžiulės vertės turtą – „Pušyną“ įvertino apie 8 milijonų eurų. Natūralu, buvo susizgribta, jog kažką reikia keisti – leisti pareigūnams, gyvenantiems Vakarų regione, pasinaudoti poilsio ir reabilitacijos 

 

Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/verslas/verslas/poilsio-centras-kuris-vyresniajai-kartai-asocijuojasi-su-uzdarumu.d?id=69534640

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));