Rūta Janutienė : „Tie, kuriems užlipau ant nuospaudų, nuolat man kėlė bylas, rašė skundus ir niekada nelaimėjo”

Janute1

Janute1

Rūta Janutienė

 

Janute1
Tie, kuriems užlipau ant nuospaudų, nuolat man kėlė bylas, rašė skundus ir niekada nelaimėjo. Priešingai: už žurnalistinius tyrimus esu apdovanota Vinco Kudirkos premija. Mane skundė kyšininkai, bylomis prekiavę aukštieji prokurorai, balsus pardavinėję politikai, tačiau aš savo tiesą visada apginu. Dabar, pamatę, kad galiu patekti į Seimą, mano buvę „herojai” pradėjo neįtikėtino masto puolimą, kuris rodo tik vieną: korumpuoti elito klanai R. Janutienės bijo ir darys viską, kad apmeluotų mane prieš rinkėjus. Bylą, kurioje Vyriausioji rinkimų komisija, mano paprašyta, priėmė sprendimą nenaikinti mano neliečiamybės tik rinkimų metu ir leisti man apginti savo tiesą teisme, yra tokia pati.

Toje byloje žurnalistai Artūras Jančys ir Saulė Pauliuvienė ir aš esame persekiojami už profesinę veiklą. Jos esmė yra tokia: STT staiga nutraukė nusikalstamos veikos imitavimo modelį milžiniško kyšio prievartavimo byloje, kai kyšio pinigai pajudėjo link gavėjo. Kyšį prievartavo žadėdami Lietuvos banko priežiūros departamento vadovo V. Valvonio palankumą Lietuvos banko vykdyto patikrinimo metu. STT nusprendė nesiaiškinti, kas buvo kyšio gavėjas. Staiga suėmė tarpininką. Lietuvos rytui buvo nutekinta didžioji dalis bylos medžiagos, garso įrašai, kuriuose tarpininkas rodo žinias apie Lietuvos banko tyrimo detales ir reikalauja kyšio. Žurnalistas Artūras Jančys parengė tą medžiagą spaudai. „Lietuvos ryto” dienraščio redaktorius suredagavo ir paleido į spaudą, portalas išplatino internete. Mano kolegė Saulė Pauliuvienė parengė reportažą pagal „Lietuvos ryto” medžiagą „Patriotų laidai” .

 

janute2

Aš toje laidoje ruošiau kitą reportažą – apie prokurorų piktnaudžiavimą. Dėl jo man niekas neturi pretenzijų. Mano „kaltė” , kad kartu vedžiau laidą, diskutavau apie jos reportažą su kolege. Tai, prokurorų nuomone, daro mus su ja gauja . A. Jančys nesugebėjo įrodyti tik vieno iš paviešintų pokalbių, kuriuose buvo prievartaujamas kyšis, tikrumo. Civilinėje byloje prieš „Lietuvos rytą” V. Valvonio skundas buvo patenkintas tik iš dalies. Tada atsirado prokuratūra, kuri ėmėsi asmeniškai persekioti žurnalistus. „Lietuvos rytas” sąmoningai paliktas šone. Finalą matote : byla velkasi ketvirtus metus, joje pasikeitė 6 prokurorai. Pirmasis prokuroras ją buvo nutraukęs nesant nusikaltimo sudėties. Byloje dar neprasidėjo nagrinėjimas iš esmės, nors ji atiduota teismui prieš metus. Ir štai staiga, po 2,5 mėnesio pertraukos teisėjų atostogoms, paaiškėjus pirmojo rinkimų turo rezultatams, šeštajam bylos prokurorui prireikia eliminuoti mane iš rinkimų . Tai yra asmeninis mano persekiojimas už profesinę veiklą ir baimė, kad galiu laimėti rinkimus . Šios bylos teisėja gavo darbą D. Grybauskaitės apsisprendimu, nors nebuvo tarp geriausiųjų teisėjų atrankoje. Kaltinimą palaiko prokurorai, kurių vadovas buvo daugelio mano ir Saulės Pauliuvienė reportažų „herojus”. Vieną dieną šį byla bus Europos žmogaus teisių teisme ir Lietuvai vėl bus gėda. Mūsų elitas nuolat aiškina, koks blogas Putinas. Bet Putino režimas su savo oponentais dorojasi lygiai taip pat, kaip yra stengiamasi susidoroti su manim. PRAŠAU ŠIA MANO ŽINUTE DALINTIS KAIP ĮMANOMA PLAČIAU, nes Žiemgalos rinkėjai šiuo metu yra sąmoningai ir grubiai dezinformuojami. #politinereklama kovoje su politine dezinformacija bus apmokėta iš kandidatės rinkimų sąskaitos

Facebook komentarai
});}(jQuery));