R. Paksas: „Kai žemė nebelaikoma nacionaliniu turtu, tai silpnina valstybę“

R. Paksas: „Kai žemė nebelaikoma nacionaliniu turtu, tai silpnina valstybę“

 

Lietuvos Respublikos Seimo ketinimas švelninti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo Lietuvoje įstatymą kvepia ne tik pataikavimu užsienio ir vietos verslo interesams, bet ir tam tikra grėsme valstybingumui.

 

Tuo įsitikinęs Europos Parlamento narys, frakcijos „Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa“ vicepirmininkas, Prezidentas Rolandas Paksas.

 

Seime siūloma atsisakyti taip vadinamų „saugiklių“ dėl žemės pardavimo, netaikyti kvalifikacijos reikalavimų pirkėjams verstis žemės ūkio veikla ir taip toliau.

 

„Akivaizdu, kad taip vadinamų „saugiklių“ panaikinimas sudarys gerokai daugiau galimybių žemės ūkio paskirties žemę įsigyti asmenims, kurie net negalvos jos dirbti. Tai sudarys ir didesnes prielaidas užsienio investuotojams supirkti atskiras teritorijas. Žemė nebelaikoma nacionaliniu turtu, o tai akivaizdžiai silpnina valstybę“, – sakė R. Paksas.

 

Politiko teigimu, trys esminiai valstybės sampratos dalykai yra tauta, kalba ir teritorija.

 

„Lietuvos žemės išpardavimu kėsinamasi būtent į jos teritoriją. Taip, tos nupirktos žemės niekas iš Lietuvos neišveš, tačiau galimybės užsienio valstybėms stambiojo kapitalo rankomis valdyti dalį Lietuvos teritorijos manęs visiškai nežavi. Nes taip, mano įsitikinimu, gali prasidėti valstybės užvaldymas“, – sakė R. Paksas.

 

Politiko manymu, konkurencinga Lietuvos žemės ūkio rinka seniai skersai gerklės stovi daugeliui stipresnių valstybių. Lietuvos žemdirbiams mokamos gerokai mažesnės išmokos negu kitose Europos Sąjungos valstybėse, mokėta už tai, kad žmonės tos žemės nebedirbtų, dabar siekiama sudaryti sąlygas žemės ūkio paskirties žemę įsigyti bet kam.

 

Europos Parlamento nario teigimu, akivaizdu, kad „saugikliai“ dėl žemės, kaip nacionalinio turto užvaldymo yra didelis kliuvinys tokioms užmačioms.

 

„Manau, kad būtent dėl to Europos Komisija ir pradėjo pažeidimo procedūrą prieš Lietuvą. Ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją dėl to reiškia nepasitenkinimą. Taip, aš už laisvą kapitalo ir prekių judėjimą, bet valstybių teritorijų pirkimas ar pardavimas negali būti prilygintas šitiems dalykams. Valstybė turi ginti savo nacionalinius interesus ir nustatyti tokius reikalavimus disponuoti Lietuvos žeme, kokius mano esant reikalinga“, – sakė Europos Parlamento frakcijos „Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa“ vicepirmininkas R. Paksas.

 

Europos Parlamento nario R. Pakso biuro inf.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ : ALDONA JANKAUSKIENĖ, UAB „ALMORO”

Facebook komentarai
});}(jQuery));