R.Karbauskis prašo pradėti tyrimus dėl nedeklaruotų ir galimai korupcinių A.Kubiliaus ir UAB „Alkesta“ ryšių

Prašoma pradėti tyrimus dėl nedeklaruotų ir galimai korupcinių A.Kubiliaus ir UAB „Alkesta“ ryšių

LVŽS frakcijos Seime nariai Ramūnas Karbauskis, Naglis Puteikis ir Arvydas Nekrošius kreipiasi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją ir Seimo Etikos ir procedūrų komisiją prašydami pradėti tyrimus dėl nedeklaruotų ir galimai korupcinių buvusio TS-LKD pirmininko Andriaus Kubiliaus ir šios partijos nario valdomos UAB „Alkesta“ ryšių.

 

„Per ketverius metus kolega Andrius Kubilius savo partiečio įmonei iš valstybės lėšų sumokėjo beveik 20 tūkstančių eurų siekiančių sumą, tačiau nematė reikalo tokį sandorį ir akivaizdų interesų konfliktą deklaruoti viešai. Informacija apie partijos narių palaikymą paviešinta tik tada, kai Seime pradėti nuosekliai analizuoti visi dabartinės ir ankstesnių Seimo kadencijų narių sudaryti sandoriai. Lieka neaišku, kodėl apie 2012-2016 metų nuomos sandorį Andriaus Kubiliaus interesų deklaracijose nepateikta jokios informacijos“, – sakė LVŽS frakcijos Seime pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

 

Andrius Kubilius apie savo finansinius santykius su ilgamečio bendrapartiečio Vytauto Zambacevičiaus valdoma UAB „Alkesta“ VTEK pranešė tik šių metų sausio 16 dieną, kai viešoje erdvėje kilo diskusija apie Seimo narių nuomojamus automobilius ir tokių sandorių teisėtumą. Sausio 25 dieną savo „Facebook“ paskyroje Andrius Kubilius pateikė kai kurias technines automobilio nuomos sutarčių detales, tačiau kur kas reikšmingesnių aplinkybių neatskleidė.

 

Kaip matyti iš viešai prieinamų Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenų, UAB „Alkesta“ reguliariai teikė įvairaus dydžio paramą politinei partijai „Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai“ (tuo metu Andrius Kubilius buvo šios partijos pirmininkas). Pavyzdžiui, 2006 metais – 30 tūkst. litų, 2011 metais – 40 tūkst. litų, o 2010 metais 20 tūkst. litų skyrė ir pats Vytautas Zambacevičius – UAB „Alkesta“ akcininkas bei tuometinis generalinis direktorius.

 

Kaip teigia prašymus teikiantys Seimo nariai, Andrius Kubilius yra laisvas savo lėšas leisti kaip jam atrodo tinkama, tačiau valstybės lėšos negali būti pripažįstamos išleistos tinkamai, jeigu Seimo nario veiklai reikalingo automobilio nuoma tampa pretekstu valstybės lėšas perleisti bendrapartiečiams.

 

***

 

Daugiau informacijos:

 

LVŽS frakcijos Seime pirmininkas Ramūnas Karbauskis, tel. (8~5) 239 6102.

Facebook komentarai
});}(jQuery));