Po LL sukelto tarptautinio skandalo, VDU į darbą grąžino prof. Alvydą Butkų

Po LL sukelto tarptautinio skandalo,  VDU į darbą grąžino prof. Alvydą Butkų

Kristina Sulikienė

„Laisvame laikraštyje“ ne vienoje publikacijoje rašyta, jog Vytauto Didžiojo univesitetas vykdo baltiškosios tapatybės naikinimą, konkrečiai uždarinėdamas etnologiją, bei naikindamas Letonikos centrą.

Po publikacijų, bei kreipimosi į įvairias institucijas dėl lietuviškosios, ir baltiškosios tapatybės nepropagavimo, ir tyčinio naikinimo, sujudo ir Latvijos ambasada, bei Latvijos Seimas su Vyriausybe, pateikė paklausimą VDU, kodėl pinigai imami – o jokia veikla nevykdoma?

VDU, vengdamas tolimesnio skandalo, profesorių Alvydą Butkų į darbą vadovauti Letonikos centrui grąžino tyliai nuo 2017 01 01.

Tačiau su terminuota sutartimi. O gal latvių kalbos nuo kitų mokslo metų nebereiks? Juk naujoji VDU strategija – kuo daugiau juodukų, kiniečių, japonų, ir kuo mažiau lietuvių, latvių, rusų, lenkų.

VDU, jau minėta, elgiasi kaip pigi kekšė – duokite pinigų, o kaip ugdysime studentus – ne valstybės, ir tuo labiau – ne Latvijos Vyriausybės, kuri tuos pinigus moka irgi –  reikalas.

Dėl VDU purtančių skandalų gali nepavykti susijungti su Lietuvos edukologijos universitetu: vakar pasiūlymą LEU pateikė VU.

VDU tyčia save naikindamas, ir nesiskaitydamas su lietuviškosios tapatybės gaivintojais ir puoselėtojais, gali likti kaip ta boba prie suskilusios geldos: neprisijungus LEU, o sunaikinus etnologiją, baltistiką, lietuvių lituanistiką – šias sritis vykdo ir vykdys visiškai kiti universitetai, gaudami finansavimą iš biudžeto.

VDU galės toliau maldauti Kinijos ir Korėjos (nežinia – tik kurios)  pinigų.

Dėl išaiškėjusių faktų VDU purtė net Valstybės saugumo departamentas, tačiau kadangi jis dirba tyliai – profesoriui Alvydui Butkui apie indėlį jį grąžinant į darbą nepranešė. Darius Jauniškis nemėgsta iš savęs daryti reklaminės lėlės.

 Todėl norėčiau profesoriaus vardu padėkoti aš. Ačiū. Alvydas Butkus yra vienas garsiausių visų laikų baltistų. Be jo VDU – nebe VDU, o boba prie geldos. Net ne suskilusios, o supuvusios.

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));