Prokuratūra toliau dengia teroro aktus ir kitus sunkius nusikaltimus

Zigmas Vaišvila. Prokuratūra nenori mokytis Sąjūdžio istorijos                 2018-05-31

Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras Rytis Ivanauskas (prieš tai per klaidą buvo įdėta kito prokuroro Ginto Ivanausko nuotrauka, jo atsiprašome) apskundė Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjo Valdo Bugelevičiaus priimtą nutartį, kuria panaikintas šio prokuroro nutarimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio (LPS) iniciatyvinės grupės narių Arvydo Juozaičio, Vito Tomkaus ir Zigmo Vaišvilos apšmeižimo. Š.m. kovo 15 d. LRT radijo laidoje “Studija 50” (http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1013687131/studija-50-2018-03-15-21-05) Andrius Tučkus apšmeižė mus tris, kad KGB pulkininkas Česnavičius mus surinko į komandą LPS iniciatyvinėje grupėje, kad Sąjūdžio steigimosi metu mes buvome komjaunuoliai ir komunistai, dalyvavome partiniuose susirinkimuose. 

 

Prokuroras R. Ivanauskas savo skundą grindžia tuo, kad A. Tučkus, kalbėdamas apie Sąjūdžio lyderius iniciatyvinėje grupėje, paminėjo mūsų pavardes, bet nepaminėjo mūsų vardų. Tad ne mus apšmeižė. Mums tiesiog gėda, kad prokuroras nežino LPS iniciatyvinės grupės narių. Seimas pripažino šiuos metus Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio 30-mečio metais, tad bent jau šiemet prokuroras R. Ivanauskas galėtų pasitikrinti savo istorijos žinias. LPS iniciatyvinėje grupėje tebuvo vienas Juozaitis – Arvydas, vienas Tomkus – Vitas, vienas Vaišvila – Zigmas. Matyt, prokuroras R. Ivanauskas taip mandagiai norėjo pasakyti, kad teisėjas V. Bugelevičius nežino Sąjūdžio istorijos, nes teisėjas rašo: „Iš šios A. Tučkaus pasisakymo radijo laidoje dalies akivaizdu, kad jis kalba apie visuomenėje gerai žinomus asmenis Vitą Tomkų, Zigmą Vaišvilą ir Arvydą Juozaitį ir nors jų vardai nebuvo paminėti, tačiau kitų Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narių tokiomis pačiomis pavardėmis kaip pareiškėjų Vito Tomkaus, Zigmo Vaišvilos ir Arvydo Juozaičio pavardės nebuvo, todėl prokuroro teiginys, kad Andrius Tučkus kalbėdamas radijo laidoje konkrečiai neįvardijo pareiškėjų, niekuo nepagrįstas.“

Prokuroras skunde rašo, kad A. Tučkus nenurodė, jog mes bendradarbiavome su KGB. Belieka tik pečiais patraukti ir pacituoti prokuroro skundžiamą teismo nutartį, kurioje konkrečiai ir nedviprasmiškai pasisisakyta ir dėl mūsų apšmeižimo: „Niekuo nepagrįstas ir prokuroro teiginys, kad A. Tučkus neapkaltino pareiškėjų bendradarbiavimu su KGB, kadangi iš jo pasakytų teiginų galima padaryti neabejotiną išvadą, kad Vitas Tomkus, Zigmas Vaišvila ir Arvydas Juozaitis buvo KGB pulkininko Česnavičiaus „komandos“ nariai, t.y. bendradarbiavo su KGB pulkininku Česnavičiumi ir tokio pareiškėjų bendradarbiavimo pasekmė – nepriimtas liustracijos įstatymas, tačiau priimti kiti visuomenės narius supriešinantys įstatymai“. 

 

Mes suprantame, kad Vytauto Landsbergio pasisavinto ir Andriaus Tučaus aptarnaujamo „Sąjūdžio“ suvažiavimo išvakarėse labai prastai atrodys šis uolus ir nepakeičiamas V. Landsbergio užsakymų teroristinėms ir kitoms veikloms perdavėjas A.Tučkus, iškėlus jam baudžiamąją bylą. Dabar bent LPS jubiliejų A. Tučkus sutiks ramiau. Mes manome, kad jo pykčio kupinas pasisakymas buvo reakcija į š.m. sausio 3 d. Z. Vaišvilos spaudos konferencijoje Seime paskelbtus Vytauto Šustausko ir Žilvino Razmino prisipažinimus, kad Vytauto Landsbergio užsakymus teroristiniams aktams ir antivalstybinei veiklai bei atlygį už tai jiems perduodavo ir A. Tučkus; į „Vakaro žinių“ paskelbtą informaciją apie V. Landsbergio bendradarbiavimą su KGB ir lrytas.tv interviu paskelbtą A. Juozaičio nuomonę, kad š.m. sausio 3 d. Z. Vaišvilos spaudos konferencijoje paskelbti patvirtinimai apie nusikalstamas V. Landsbergio ir A. Tučkaus veikas. 

A. Tučkus nepasirinko kitų LPS iniciatyvinės grupės narių, tik mus tris.

Norime paklausti skaitytojų, gal kas žinote Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio istorijoje kitus, ne mus, iniciatyvinės grupės narius, kurių pavardės būtų Juozaitis, Tomkus ar Vaišvila? 

Gal mes jau pasenome ir mūsų atmintis šlubuoja?

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));