PREZIDENTŪRA, AR PRISIMENATE EKSPROKURORĄ A. A. S. STULPINĄ?

PREZIDENTŪRA, AR PRISIMENATE EKSPROKURORĄ  A. A. S. STULPINĄ?  

 

Viešoje erdvėje ir vėl korupcinis skandalas. Kelintas? Jų  nebeįmanoma suskaičiuoti. Todėl piliečiai, visuomenė jau į eilinius skandalus ir nereaguoja.  O  liberalai ir konservatoriai bei jų žurnalistai stebisi piliečiais, mylinčiais nesąžiningus, korumpuotus socialdemokratus  ir apklausų metu balsuojančiais už juos. Nėra čia ko stebėtis. Tereikia tik  prisiminti korupcinius skandalus dėl „nelegalių“ statybų.  Nemažai tokių namų buvo ir yra pastatyta Neringoje.  „Nelegalios“ statybos  dar 2007 metais privertė atsistatydinti  Klaipėdos apylinkės prokuratūros vyriausią    prokurorą   Stanislovą Stulpiną, nes tyrimo metu jis nustatė, kad Valstybės  saugomų  teritorijų  tarnybos  ( Toliau – VSTT)  viršininkė  Rūta  Baškytė  netinkamai atliko savo pareigas. Tą patį, išnagrinėjus pateiktą medžiagą, patvirtino ir  Seimo Aplinkos  apsaugos  komitetas ir dar  konstatavo, kad valdininkė  melavo  Konstituciniam   teismui.

Dar 2009 m. sausio 19-25 d. www.balsas.lt  autorius Vidmantas Babrauskas str. „Režisuoti R. Baškytės skandalai“  rašė“ daug laiko ir energijos kovai su VSTT vadove  skyręs  buvęs  Seimo  narys  ir Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas Gediminas Jakavonis,  kaip ir prokuroras S. Stulpinas, ne kartą  teigė,  kad  Kuršių  nerijos  nacionalinio  parko  ( Toliau KNNP)  teritorijoje  beveik nevyksta  nelegalios  statybos,  nes  jas visas įteisinusi pati R. Baškytė…. S. Stulpinas teigia, kad KNNP teritorijoje nebus nugriautas nė vienas nelegalus statinys, nes  savininkai  turi  legalius  dokumentus  ir  laimėtų  bylas  prieš  valstybę,  o kompensacijas  turėtų  mokėti  visi  mokesčių mokėtojai. „Visos neteisėtos statybos Kuršių nerijoje vyko 2000−2005 metais,  VSTT  privalėjo  kontroliuoti, kaip  vykdomi  įstatymai“,  –  įsitikinęs prokuroras.“

Eksprokuroras, lyg būdamas aiškeregiu, teigė, kad Kuršių  nerijos  nacionalinio  parko teritorijoje negali būti nugriautas nei vienas nelegalus statinys, nugriovus pastatus, savininkams už padarytą žalą reikės sumokėti  mokesčių mokėtojų pinigais.  Kaip eksprokuroras nurodė, taip viskas  ir susiklostė.  2015  metais   teismas galutinai nutarė, kad nugriauto pastato Juodkrantėje savininkams valstybė privalės atlyginti apie 1,15 mln. eurų žalos. Už savo sąžiningai atlikta darbą S. Stulpinas   užsidirbo baudžiamą bylą.

Kaip turėjo jaustis eksprokuroras S. Stulpinas, supratęs jog valdininkė R. Baškytė įdėmiai stebėjo jo ikiteisminį tyrimą ir pajutusi, kad gali tekti atsakyti už  netinkamai atliekamas pareigas,  savo įtakingų draugų pagalba inicijavo prokuroro telefonų pasiklausymą, montavimą jo kabinete pasiklausymo aparatų, o generalinis  prokuroras Algimantas Valantinas ėmė piktintis − kaip  jis išdrįsta  pareikšti  įtarimus  VSTT direktorei. Atsitiko taip, kad visa surinkta medžiaga apie valdininkės R. Baškytės „juodus darbelius“ išgaravo, o visuomenei buvo pateikta medžiaga apie blogą prokurorą S. Stulpiną. Netgi iškėlė jam bylą dėl piktnaudžiavo ir svetimo turto iššvaistymo, atseit eksprokuroro mašina buvo remontuojama už verslininkų pinigus, jų  pinigais apmokamos puotų sąskaitos.   Verslininkų turtu susirūpino visa Lietuvos teisėtvarka. Ikiteisminį tyrimą dėl eksprokuroro piktnaudžiavimo atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai.  Užkliuvo verslininkai, o tai ilgamečiai prokuroro S. Stulpino draugai su kuriais kartu medžiojo, žvejojo,  leisdavo laisvalaikį. Bičiulių tampymas po ikiteisminius tyrimus, teismus ir  kaltės jausmas dėl draugų šlykščios būsenos,  eksprokurorui  sveikatos nepridėjo.  2012-10-22   netikėtai, staiga mirė, buvęs Klaipėdos miesto apylinkės vyriausiasis prokuroras Stanislovas Stulpinas. Tyrimas  dėl nelegalių statybų su legaliais leidimais sutrumpino eksprokuroro gyvenimą. Kiek dar turi ateiti ankstyvųjų mirčių, kad  valstybinės politikos varomoji jėga būtų  ne  raganų medžioklė,  bet problemų sprendimai?  Kiek dar ilgai mus, Lietuvos piliečius, vers lipti ant to pačio grėblio? Kiek dar klausytis per žiniasklaidą apie „nelegalias“ statybas su legaliais leidimais, pastatų griovimą ir verslininkams dengiamą žalą  iš mokesčių mokėtojų pinigų?  Eksprokuroro atžvilgiu visagalė buvo  prezidentūra, kuri užsiundė ant neįtikusio prokuroro spec. tarnybą. Kiek dar valdžios visagaliai siundys ant neįtikusių prokurorų, valdininkų, politikų spec. tarnybas: STT, FNTT, VSD  ir  reikalaus, kad tauta pasmerktų  ‚ medžiojamus“ už piknaudžiavimą valdžia? Manau  dirbtinių skandalų virtinė tęsis dar tiek  metų,  kiek valstybėje bus galima užsakyti susidorojimą su neįtikusiais prokurorais, tarnautojais ir politikais.

Tautai per žiniasklaidą kalbama apie atsakingumą, sąžiningumą, o kuluaruose ieškoma aukštų politinių užtarėjų užnugario. Valdininkė  Rūta Baškytė, prezidentės patarėja  Daiva Ulbinaitė, Garliavos skandalo veikėjas Aidas Mieželis susirado tinkamus globėjus. Paskutiniuoju laiku   prie pateptųjų prisijungė ir,  buvęs politikas, Viktor Uspaskich. Visi išvardinti išlipo iš skandalų beveik sausi. Kai kuriais atvėjais „pateptųjų“ nusikaltimai buvo užglaistyti net mirtimis.  Lietuvos valstybę valdantys nereikalauja esančių valdžioje sąžiningai elgtis, jiems svarbiausia paklusnumas. Garliavos įvykiai – tipinis paklusnumo pavyzdys. Šia šlykščią taisyklę privalo laikytis visos valdančiosios partijos. Jai jos nesilaikysi būsi išmestas į užribį, o  žiniasklaida nepaklusnų  sukapos į gabalėlius.  

Šiandien Lietuva ir vėl priversta dalyvauti tokiame  pat  spektaklyje. Ta pati STT, ta pati prezidentūra tik „medžiojami“ Druskininkų miesto meras, Aplinkos apsaugos ministras  ir premjeras.

Šiandien tikrai nenarstytume Druskininkų miesto mero telefoninius pokalbius, Vijūnėlio dvaro savininkų sąsajas  su meru, jei dar 2007 metais būtų nubausta VSTT direktorė R. Baškytė, kaip netinkamai atlikusi savo pareigas, jei nebūtų „suėde“   Klaipėdos apylinkės prokuratūros vyriausią prokurorą Stanislovą Stulpiną.

Šiandien Lietuvoje yra sukurta korupcinė aplinka su visomis iš to išplaukiančiomis Valstybės naikinimo pasekmėmis ( emigracija, socialinė atskirtis ir t.t.).  Lietuvos valstybę valdantiems yra reikalinga ta  korupcinė aplinka, bet  tautai – savižudybė, nes ji veda prie piliečių išvijimo,  sunaikinimo.  

Kaip išbristi iš besikartojančių skandalų, vedančių Valstybę į  pražūtį, moralinę degradaciją? Grįžti prie ikiteisminio tyrimo medžiagos, surinktos eksprokuroro a.a. S. Stulpino bei buvusio Seimo aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojo G. Jakavonio ir atstatyti teisybę. Ant neteisybės negalima statyti teisybės. Nežaiskite, „teisuoliai‘ iš prezidentūros, spec. tarnybų,  žmonių likimais.

 

Lietuvos žmogaus teisių gynimo Klaipėdos filialo narė  Virginija Jurgilevičienė 

 

2016-02-09 

Priedų sritis

Peržiūrėti priedą „dėl a.a. prokuroro S. Stulpino teiginių.docx“

Word

dėl a.a. prokuroro S. Stulpino teiginių.docx

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));