PREZIDENTŪRA, AR PRISIMENATE EKSPROKURORĄ A. A. S. STULPINĄ?
PREZIDENTŪRA, AR PRISIMENATE EKSPROKURORĄ A. A. S. STULPINĄ?
Viešoje erdvėje ir vėl korupcinis skandalas. Kelintas? Jų nebeįmanoma suskaičiuoti. Todėl piliečiai, visuomenė jau į eilinius skandalus ir nereaguoja. O liberalai ir konservatoriai bei jų žurnalistai stebisi piliečiais, mylinčiais nesąžiningus, korumpuotus socialdemokratus ir apklausų metu balsuojančiais už juos. Nėra čia ko stebėtis. Tereikia tik prisiminti korupcinius skandalus dėl „nelegalių“ statybų. Nemažai tokių namų buvo ir yra pastatyta Neringoje. „Nelegalios“ statybos dar 2007 metais privertė atsistatydinti Klaipėdos apylinkės prokuratūros vyriausią prokurorą Stanislovą Stulpiną, nes tyrimo metu jis nustatė, kad Valstybės saugomų teritorijų tarnybos ( Toliau – VSTT) viršininkė Rūta Baškytė netinkamai atliko savo pareigas. Tą patį, išnagrinėjus pateiktą medžiagą, patvirtino ir Seimo Aplinkos apsaugos komitetas ir dar konstatavo, kad valdininkė melavo Konstituciniam teismui.
Dar 2009 m. sausio 19-25 d. www.balsas.lt autorius Vidmantas Babrauskas str. „Režisuoti R. Baškytės skandalai“ rašė“ daug laiko ir energijos kovai su VSTT vadove skyręs buvęs Seimo narys ir Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas Gediminas Jakavonis, kaip ir prokuroras S. Stulpinas, ne kartą teigė, kad Kuršių nerijos nacionalinio parko ( Toliau KNNP) teritorijoje beveik nevyksta nelegalios statybos, nes jas visas įteisinusi pati R. Baškytė…. S. Stulpinas teigia, kad KNNP teritorijoje nebus nugriautas nė vienas nelegalus statinys, nes savininkai turi legalius dokumentus ir laimėtų bylas prieš valstybę, o kompensacijas turėtų mokėti visi mokesčių mokėtojai. „Visos neteisėtos statybos Kuršių nerijoje vyko 2000−2005 metais, VSTT privalėjo kontroliuoti, kaip vykdomi įstatymai“, – įsitikinęs prokuroras.“
Eksprokuroras, lyg būdamas aiškeregiu, teigė, kad Kuršių nerijos nacionalinio parko teritorijoje negali būti nugriautas nei vienas nelegalus statinys, nugriovus pastatus, savininkams už padarytą žalą reikės sumokėti mokesčių mokėtojų pinigais. Kaip eksprokuroras nurodė, taip viskas ir susiklostė. 2015 metais teismas galutinai nutarė, kad nugriauto pastato Juodkrantėje savininkams valstybė privalės atlyginti apie 1,15 mln. eurų žalos. Už savo sąžiningai atlikta darbą S. Stulpinas užsidirbo baudžiamą bylą.
Kaip turėjo jaustis eksprokuroras S. Stulpinas, supratęs jog valdininkė R. Baškytė įdėmiai stebėjo jo ikiteisminį tyrimą ir pajutusi, kad gali tekti atsakyti už netinkamai atliekamas pareigas, savo įtakingų draugų pagalba inicijavo prokuroro telefonų pasiklausymą, montavimą jo kabinete pasiklausymo aparatų, o generalinis prokuroras Algimantas Valantinas ėmė piktintis − kaip jis išdrįsta pareikšti įtarimus VSTT direktorei. Atsitiko taip, kad visa surinkta medžiaga apie valdininkės R. Baškytės „juodus darbelius“ išgaravo, o visuomenei buvo pateikta medžiaga apie blogą prokurorą S. Stulpiną. Netgi iškėlė jam bylą dėl piktnaudžiavo ir svetimo turto iššvaistymo, atseit eksprokuroro mašina buvo remontuojama už verslininkų pinigus, jų pinigais apmokamos puotų sąskaitos. Verslininkų turtu susirūpino visa Lietuvos teisėtvarka. Ikiteisminį tyrimą dėl eksprokuroro piktnaudžiavimo atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai. Užkliuvo verslininkai, o tai ilgamečiai prokuroro S. Stulpino draugai su kuriais kartu medžiojo, žvejojo, leisdavo laisvalaikį. Bičiulių tampymas po ikiteisminius tyrimus, teismus ir kaltės jausmas dėl draugų šlykščios būsenos, eksprokurorui sveikatos nepridėjo. 2012-10-22 netikėtai, staiga mirė, buvęs Klaipėdos miesto apylinkės vyriausiasis prokuroras Stanislovas Stulpinas. Tyrimas dėl nelegalių statybų su legaliais leidimais sutrumpino eksprokuroro gyvenimą. Kiek dar turi ateiti ankstyvųjų mirčių, kad valstybinės politikos varomoji jėga būtų ne raganų medžioklė, bet problemų sprendimai? Kiek dar ilgai mus, Lietuvos piliečius, vers lipti ant to pačio grėblio? Kiek dar klausytis per žiniasklaidą apie „nelegalias“ statybas su legaliais leidimais, pastatų griovimą ir verslininkams dengiamą žalą iš mokesčių mokėtojų pinigų? Eksprokuroro atžvilgiu visagalė buvo prezidentūra, kuri užsiundė ant neįtikusio prokuroro spec. tarnybą. Kiek dar valdžios visagaliai siundys ant neįtikusių prokurorų, valdininkų, politikų spec. tarnybas: STT, FNTT, VSD ir reikalaus, kad tauta pasmerktų ‚ medžiojamus“ už piknaudžiavimą valdžia? Manau dirbtinių skandalų virtinė tęsis dar tiek metų, kiek valstybėje bus galima užsakyti susidorojimą su neįtikusiais prokurorais, tarnautojais ir politikais.
Tautai per žiniasklaidą kalbama apie atsakingumą, sąžiningumą, o kuluaruose ieškoma aukštų politinių užtarėjų užnugario. Valdininkė Rūta Baškytė, prezidentės patarėja Daiva Ulbinaitė, Garliavos skandalo veikėjas Aidas Mieželis susirado tinkamus globėjus. Paskutiniuoju laiku prie pateptųjų prisijungė ir, buvęs politikas, Viktor Uspaskich. Visi išvardinti išlipo iš skandalų beveik sausi. Kai kuriais atvėjais „pateptųjų“ nusikaltimai buvo užglaistyti net mirtimis. Lietuvos valstybę valdantys nereikalauja esančių valdžioje sąžiningai elgtis, jiems svarbiausia paklusnumas. Garliavos įvykiai – tipinis paklusnumo pavyzdys. Šia šlykščią taisyklę privalo laikytis visos valdančiosios partijos. Jai jos nesilaikysi būsi išmestas į užribį, o žiniasklaida nepaklusnų sukapos į gabalėlius.
Šiandien Lietuva ir vėl priversta dalyvauti tokiame pat spektaklyje. Ta pati STT, ta pati prezidentūra tik „medžiojami“ Druskininkų miesto meras, Aplinkos apsaugos ministras ir premjeras.
Šiandien tikrai nenarstytume Druskininkų miesto mero telefoninius pokalbius, Vijūnėlio dvaro savininkų sąsajas su meru, jei dar 2007 metais būtų nubausta VSTT direktorė R. Baškytė, kaip netinkamai atlikusi savo pareigas, jei nebūtų „suėde“ Klaipėdos apylinkės prokuratūros vyriausią prokurorą Stanislovą Stulpiną.
Šiandien Lietuvoje yra sukurta korupcinė aplinka su visomis iš to išplaukiančiomis Valstybės naikinimo pasekmėmis ( emigracija, socialinė atskirtis ir t.t.). Lietuvos valstybę valdantiems yra reikalinga ta korupcinė aplinka, bet tautai – savižudybė, nes ji veda prie piliečių išvijimo, sunaikinimo.
Kaip išbristi iš besikartojančių skandalų, vedančių Valstybę į pražūtį, moralinę degradaciją? Grįžti prie ikiteisminio tyrimo medžiagos, surinktos eksprokuroro a.a. S. Stulpino bei buvusio Seimo aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojo G. Jakavonio ir atstatyti teisybę. Ant neteisybės negalima statyti teisybės. Nežaiskite, „teisuoliai‘ iš prezidentūros, spec. tarnybų, žmonių likimais.
Lietuvos žmogaus teisių gynimo Klaipėdos filialo narė Virginija Jurgilevičienė
2016-02-09
Priedų sritis
Peržiūrėti priedą „dėl a.a. prokuroro S. Stulpino teiginių.docx“
Word
dėl a.a. prokuroro S. Stulpino teiginių.docx