Prezidentas G.Nausėda vakar melavo mažiausiai tris kartus (pildoma)

nuoseda

nuoseda

 

Bankrutuojančios Lietuvos prezidentui G.Nausėdai labiausiai rūpi, kaip nuversti Putiną

 

Nors gerovės valstybėje daugiau nei pusei gyventojų reikia valstybės paramos, kad jie nemirtų badu arba žiemą nesušaltų, tačiau prezidentas Gitanas Nausėda labiausiai rūpinasi, kaip nuversti Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną. Tam buvo skirta visa LRT laida „Dienos tema“

Energetikos klausimams buvo skirti keli klausimai – į klausimą, ar pasitiki energetikos ministru Kreiviu, G.Nausėda atsakė, kad „jam duota užduotis rugsėjo 30 d. ES energetikos ministrų susitikime derėtis dėl geresnės Lietuvos situacijos, nes mūsų padėtis nėra gera, nes mes esame mažai energijos generuojanti valstybė. Ministrui Kreiviui pavesta derėtis su Švedija ir perskirstant taip vadinamus energetinius viršpelnius. jeigu Kreivys įvykdys šias užduotis, suteiksime jam pasitikėjimo kreditą.

https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000235269

Tiesa, G.Nausėda meluoja sakydamas, kad Lietuva neturi didelių elektros energijos generavimo galimybių. Apie tai ne kartą kalbėjo ekonomistė Margarita Starkevičiūtė : „Lietuva gali iš karto pradėti gaminti elektrą už tą kainą, paskaičiavus savikainą, netgi dabar uždarytos Vilniaus TEC (Termofikacinės elektrinės), kuri yra užkonservuota, ta kaina būtų 0,18 centų už kilovatvalandę (Kwh).

Nausėda siūlė nieko nedaryti ir su vadinama „Nordpoll” birža, kurioje elektros kaina perkama už didžiausią kainą siūlančius tiekėjus, tik neva reikia susitarti su švedais dėl pelnų persidalinimo.

Nausėda nieko neužsiminė ir apie tai, kad privatizuotas „Igntis” elektros energija pagamina už pvz., 1 euro centą už 1 khw (kaip Kauno HE), tačiau vartotojams ta pati kwh kainuoja daugiau nei eurą. Prezidentas mano, kad tokia tvarka tinkama ir nieko keisti čia nereikia.

Nors M.Starkevičiūtė sako, kad sutvarkyti šią krizę labai paprasta – tiesiog reikia nustoti tą elektrą pardavinėti per spekuliantų „biržą”, o tiesiogiai tiekti vartotojams. Kartu reikia įjungti ir dujomis kūrenamas šilumines elektrines.

„Dėl aukštų energetikos kainų gresia dideli nemalonumai, nes pirmiausiai sustos pramonė, smulkus verslas, – teigia ji, – Lietuva neteks pajamų šaltinio, ir tai visiškai nereikalingas dalykas, nes Lietuva turi savo energetinių pajėgumų, ir mes galime sugeneruoti pakankamai energijos savo reikmėms. Mums nereikia jokios elektros biržos, nes visi Lietuvos elektros pajėgumai visi veikiantys, ir aš net nepatingėjau apskambinti įmones, ir jos visos veikiančios. Lietuva gali iš karto pradėti gaminti elektrą už tą kainą, paskaičiavus savikainą, netgi dabar uždarytos Vilniaus TEC (Termofikacinės elektrinės), kuri yra užkonservuota, ta kaina būtų 0,18 centų už kilovatvalandę (Kwh). Ta kaina yra proto ribose, ir su tokia kaina visi gali ramiai toliau dirbti toliau. Žinoma, tos elektrinės kūrenamos dujomis, ir visi sako, kad dujos labai brangios, tačiau ES rengiasi įvesti aukštutinę dujų kainų ribą, ir tą kainų skirtumą kompensuoti. Reiškia, kad mes apskritai neturime problemų su dujų kaina. Galima pradėti gaminti elektrą ir ją pardavinėti verslui ir gyventojams normalia kaina. O ta kainų dalis, kuri dėl aukštų energijos kainų labai pakilo, ir įmonės gavo labai didelius pelnus, turi būti paskirstyta gyventojams kaip kompensacija. Tačiau mūsų vyriausybė sako, kad jiems toje biržoje neva liepė dalyvauti ES, ir kad neva kitaip negalima. Aš labai juokiuosi, nes buvau ES Parlamento narė, ir žinau, kad kiekviena šalis elgiasi taip, kaip jai patogu, ir kaip ji susitaria. Nėra tokių dalykų, kad kažkas verčia taip daryti. Dabar įsivaizduoju, kad visi ta istorija kilo, kad Lietuva ir šį kartą sako melą, nes sako, kad Lietuva neturi energijos gamybos pajėgumų. Nors visuose Litgrid ir Ignitis ataskaitose tas gamybos pajėgumas yra nurodytas. O vyriausybė sako, kad ji nebeturi gamybos pajėgumų, ir visa ES laksto, galvoja, kaip čia padėti, ir sugalvoja labai sudėtingą būdą. O tas būdas labai paprastas, ir reikia tik įjungti elektrines, ir imti gaminti elektrą. Aš tikiuosi, kad žmonių ir verslo spaudimas bus pakankamas, kad vyriausybė padarytų tai, ką turi padaryti. O ne ginti tokius šeimyninius interesus, kaip Roko Masiulio, kurio žmona vadovauja elektros biržai. Jie gina savo šiltas vietas, tačiau ką mes galime padaryti, jeigu jų darbas nėra reikalingas Lietuvai? Jie sukūrė tą burbulą, ir iš to burbulo gyvena. Jeigu lietuviai ateitų su adatomis prie to burbulo, galėtų lengvai jį susprogdinti. Todėl aš ir sakau – mes turime gamybos pajėgumų, o dujų viršutinę kainą nustatys ES, ir jas kompensuos. Tuo labiau, kad ES pasirašė sutartį dėl suskystintų dujų tiekimo iš Izraelio – ar kas nors iš Lietuvos buvo nuvažiavęs tartis dėl jų pirkimo?”.

Melavo Gitanas Nausėda ir dėl Rusijos – neva Rusijos gyventojai masiškai bėga iš Rusijos, vengdami mobilizacijos. Taip skelbia lietuviška mešlasklaida, tačiau tai nėra tiesa.

Pvz, toks garsus aferistas Michailas Chodorkovskis paskelbė, kad taip atrodo Rusijos siena. Iš tiesų tai mašinų eilė Nevadoje, prie festivalio „Burning men”

photo 2022 09 25 23 23 53
photo 2022 09 25 23 23 53

Pvz., Suomijos pasienio tarnyba pranešė, kad antradienį į Suomiją iš Rusijos įvažiavo 7052 rusai, namo grįžo 3313 žmonių – atvykstančių srautas išaugo, tačiau jokios panikos nėra

Gitanas Nausėda melavo kalbėdamas ir apie ES sankcijas Rusijai – dėl minėtų sankcijų energetinės kainos pašoko į kosmines aukštumas, o Rusija dėl ES sankcijų šiais metais gaus dvigubai daugiau pajamų už energetinių resursų eksportą.

Nors Rusija gauna dvigubai daugiau pajamų dėl sankcijų, tačiau ES sanckijos yra mirtinos tai pačiai Europos Sąjungai – pvz., Vokietijoje  rugpjūtį pramonės ir gamybos kaštai išaugo 45,8 proc.

Facebook komentarai
});}(jQuery));