ES vadovės grasinimai padėjo italams apsispręsti

italija

italija

Italijoje sekmadienį vykę parlamento rinkimai baigėsi įtikinama dešiniųjų pergale.

Dešiniųjų aljansas, vadovaujamas Giorgia Meloni partijos „Italijos broliai”, artėja prie aiškios daugumos būsimajame parlamente, todėl šalyje bus sudaryta dešinioji vyriausybė, turinti daugiausiai dešiniųjų pažiūrų nuo Antrojo pasaulinio karo laikų.

Didžiausios koalicinės partijos lyderė G. Meloni taip pat galėjo tapti pirmąja moterimi Italijos ministre pirmininke.

45 metų Meloni sumenkina savo partijos pofašistines šaknis ir vaizduoja ją kaip pagrindinę konservatyvią frakciją. Ji pažadėjo remti Vakarų politiką Ukrainos atžvilgiu ir nesiimti nepagrįstos rizikos su trečiąja pagal dydį euro zonos ekonomika.

Vis dėlto tikėtina, kad dėl šio rezultato Europos sostinėse ir finansų rinkose bus skambinama pavojaus varpais, atsižvelgiant į norą išsaugoti vienybę kovojant su Rusija ir susirūpinimą dėl gąsdinančio Italijos skolų kalno.

Valstybinio transliuotojo RAI apklausa parodė, kad konservatyviųjų partijų blokas, kuriam taip pat priklauso Matteo Salvini „Lyga” ir Silvio Berlusconi partija „Forza Italia”, laimėjo 41-45 proc. balsų, o to pakako, kad būtų užtikrinta abejų parlamento rūmų kontrolė.

„Centro dešinieji aiškiai pirmauja ir žemuosiuose rūmuose, ir Senate! Tai bus ilga naktis, bet jau dabar noriu padėkoti”, – socialiniame tinkle „Twitter” parašė M. Salvini.

Italijos rinkimų įstatymas palankus frakcijoms, kurioms pavyksta sudaryti prieš balsavimą sudarytus paktus, todėl joms suteikiamas pernelyg didelis vietų skaičius, palyginti su jų balsų skaičiumi.

RAI teigė, kad dešiniųjų aljansas laimės 227-257 iš 400 vietų žemuosiuose parlamento rūmuose ir 111-131 iš 200 vietų Senate.

Neabejotina, kad italų apsisprendimui padėjo ir atviri ES komisarės grasinimai.

ES komisijos pirmininkė atvirai grasina Italijos, Vengrijos ir Lenkijos tautoms. Mat Italijoje savaitgalį rinkimai, kuriuose pergalė prognozuojama dešiniesiems, ir tai nušluotų globalistinę Italijos kairę: „Pažiūrėsime, kaip baigsis, net jeigu reikalai baigsis blogai, tai mes turime įrankius, taip kaip tvarkėmės su Vengrija ir Lenkija”, sakė ponička, privertusi visą ES pasiskiepyti nežinoma chemine medžiaga, ir susikrovusi iš to milijonus.

Von der Leyen įspėjamoji žinutė Italijai erzina kandidatus rinkimuose
„Kas tai, grasinimas?” – Italijos kandidatas Salvini klausė von der Leyen

Europos Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen paprašyta nesikišti į Italijos vidaus politiką | Mandel Ngan/AFP via Getty Images

Italijos politikai paprašė Europos Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen nesikišti į vidaus politiką po to, kai ji perspėjo, kad Europa turi „įrankių”, kaip elgtis su Italija, jei reikalai pakryptų „sudėtinga linkme”.

Ketvirtadienį Prinstono universitete vykusioje konferencijoje vienas iš dalyvių atkreipė U. von der Leyen dėmesį į tai, kad tarp kandidatų į sekmadienį vyksiančius parlamento rinkimus yra „Putinui artimų veikėjų”. „Pažiūrėsime”, – atsakė ji. „Jei reikalai pakryps sudėtinga linkme – kalbėjau apie Vengriją ir Lenkiją – mes turime priemonių”.

Tai aiški užuomina į Europos Komisijos galimybę sumažinti šalims narėms skiriamas lėšas, kai manoma, kad jos pažeidžia teisinės valstybės principus. Praėjusią savaitę Komisija pasiūlė sumažinti Vengrijai skirtas lėšas 7,5 mlrd.

Von der Leyen pastabą išsakė likus vos dienai iki savaitgalio, kai Italijos rinkimų kampanija nurimo, ir išprovokavo kelių kandidatų pyktį per paskutinį jų rinkimų etapą.
„Kas tai, grasinimas? Tai gėdinga arogancija”, – tviteryje parašė Italijos kraštutinių dešiniųjų partijos „Lyga” lyderis Matteo Salvini. Jis paprašė M. von der Leyen „gerbti laisvą, demokratinį ir suverenų Italijos žmonių balsavimą”.

Per Italijos televiziją jis taip pat sakė, kad „jei kas nors Briuselyje galvoja sumažinti Italijai priklausančias lėšas dėl to, kad „Lyga” laimėjo rinkimus, tuomet turime permąstyti šią Europą”, ir pridūrė, kad „tai yra institucinės patyčios”.

Facebook komentarai
});}(jQuery));