Policininkų-žudikų stogas Saulius Skvernelis rengiasi tapti premjeru

musa

musa

Policininkų-žudikų stogas Saulius Skvernelis rengiasi tapti premjeru

Aurimas Drižius

Iš posto krapštomas Saulius Skvernelis rengiasi tapti premjeru „nepartinėje specialistų“ vyriausybėje, kurią tikisi sudaryti po Seimo rinkimų. Tai jam pažadėjo Ramūnas Karbauskis, todėl S.Skvernelis, patikėjęs tuo, kad yra nepakeičiamas, nusprendė eiti į rinkimus su „valstiečiais“, o ne socialdemokratams, kurie jam pasiūlė kovoti už vietą partijos sąraše.

Kita vertus, visi žino, kad S.Skvernelis yra joks ne „Tvarkos ir teisingumo“ kandidatas, o D.Grybauskaitės primestas šiai partijai jos statytinis. Skvernelis toks pat „tvarkietis“, kaip Energetikos ministras Rokas Masiulius – „darbietis“. Kitas dalykas, kad abiejų partijų „Tvarkos ir teisingumo“ lyderiai buvo išprievartauti prezidentės skirti šiuos „specialistus“ nuo savo partijų, nors nieko bendro su tomis partijomis neturėjo. Dabar matome tokių paskyrimų rezultatus. Kodėl R.Paksas ir Uspaskich pasidavė taip lengvai prievartaujami?  Matyt, kad vyksta natūralūs mainai – Uspaskich išvengė kalėjimo mainais už taip, kad atidavė viską – net Darbo partiją – į dar vieno prezidentės statytinio Valentino Mazuronio rankas. Kodėl taip pasielgė Paksas? Neaišku, tačiau tam, kad nespurdėtų ir nesvaičiotų apie tai, kad jis vienintelis ir nepakartojamas „kovotojas”, Grybauskaitė STT rankomis jam vis primena iškeltomis bylomis.

Dabar apie būsimą premjerą S.Skvernelį. Išskyrus tai, kad labai dažnai mėgsta plepėti per TV, jis nieko nepasižymėjo. Na, dar nebent tuo, kad gerai suorganizavo policijos reidą Garliavoje, kai 300 ginkluotų policininkų sumušė pensininkus, sutrypė trispalvę, šautuvo buožėmis apdaužė žmonių tarpkojus, ir atėmė mergaitę, kurią atidavė ją pardavinėjusiai motinai.

Tiesa, vos nepamiršau ir kitų Skvernelio nuopelnų – jis pridengė ir itin rezonansines policijos pareigūnų įvykdytas žmogžudystes, kai buvo nužudyti niekuo nekalti žmonės.

Prieš dvi savaites prokuratūra paskelbė, kad Radviliškio policininkai nepažeidė jokių įstatymų, nužudydami Radviliškio rajono gyventoją 20 metų Žilviną Litviną. Jis buvo žiauriai kankinamas, o vėliau pakartas Joniškio areštinės kameroje pasikorė pernai naktį į rugsėjo 14-ąją. Ž.Litvino svainis tvirtino, kad jam iš areštinės kelis kartus skambinęs giminaitis skundėsi, esą pareigūnai jį muša ir verčia prisipažinti dėl to, ko jis nepadarė. Į areštinę Ž.Litvinas buvo uždarytas įtarus jį keturiolikmetės draugės nužudymu. Vėliau paaiškėjo, kad Ž.Litvinas nieko dėtas, tačiau neištvėręs kankinimų jis pasikorė arba buvo pakartas policininkų areštinėje.

Vietoj to, kad ištirtų šį nužudymą, Šiaulių policija ir prokuratūra tik išsityčiojo iš aukos : sudarė jo „psichologinį portretą“ . Siekiant nustatyti, ar Ž.Litvinas neturėjo suicidinio polinkio, buvo nuspręsta atlikti ir jo pomirtinę psichologinę ekspertizę.

„Specialistai nustatė, kad jaunuolis mėgo fantazuoti, dažnai meluodavo, buvo linkęs save žaloti, turėjo suicidinių minčių ir kartą jau bandė žudytis“, – sakė Šiaulių prokororas A.Karpalovas. Pasak prokuroro, vaikinas bijojo ir pasekmių dėl artimesnių santykių su nepilnamete, jį kamavo ir nerimas dėl draugės dingimo po dingimo išvakarėse tarp jų įsiplieskusio konflikto. „Paskutinę dieną tarp Ž.Litvino ir jo draugės įvyko konfliktas. Dėl to vėliau Ž.Litvinas labai graužėsi ir tai galėjo tapti paskata jo savižudybei“, – tvirtino prokuroras.

Nusižudžiusios keturiolikmetės kūnas miške buvo rastas vaikino laidotuvių dieną.

Jau po laidotuvių įtarimai dėl draugės nužudymo Ž.Litvinui buvo panaikinti.

Kitas rezonansinis policininkų rankomis įvykdytas nusikaltimas – pernai pavasarį  policijos pareigūnai į nugarą sušaudė nepilnametį, sėdintį cigarečių kontrabandininkų automobilyje. Rašau „sukrėtė” nes, Lietuvoje tai tokia banali ir kasdieninė istorija, kad niekas per daug jau ir dėmesio nekreipia – tai, kad policininkai nevaržomi žudo žmones, Lietuvoje tapo jau tokia kasdienybe, kad tai nieko nebestebina.

Kai iš namų išėjo ir pradingo 14 metų paauglė, vietos policininkai nieko gudriau nesugalvojo, kaip tik suimti jos draugą Ž.Litviną ir kankinant jį priversti prisipažinti, kad tai jis nužudė dingusią paauglę. Po kiek laiko Ž.Litvinas rastas pasikoręs neva savo kameroje. Po nelaimės Ž.Litvino svainis 30 metų Andrius Ivinskas pareiškė, kad už grotų pasodintas vaikinas galėjo būti privestas prie savižudybės. A.Ivinskas tvirtino, kad prieš pasikardamas Ž.Litvinas jam skambino telefonu iš areštinės, skundėsi, kad pareigūnai versdami prisipažinti įvykdžius žmogžudystę jį muša ir kankina. Į neviltį puolęs jaunuolis tvirtino esąs nekaltas ir sakė, jei smurtas nesiliaus, tai jis nusižudys.

Praėjus dar kelioms dienoms miške buvo rastas dingusios paauglės kūnas – įtariama, kad mergina nusižudė, įšėjusi iš namų dėl barnio su motina. Nors minėtą teritoriją bent kelis kartus „šukavo” policininkai ir kareiviai, keista, kad jie nieko nepastebėjo.

Policija sulaikė ir įtarimus nužudymu tyrėjai pareiškė Baisogalos (Radviliškio r.) gyventojui 20 metų Žilvinui Litvinui, kuris draugavo su Vita. Rugsėjo 10-ąją vaikinas buvo suimtas septynioms paroms. Joniškio areštinės kameroje pasikoręs Ž.Litvinas buvo rastas naktį į pirmadienį, 1 val. 53 min. Virvę savižudis neva pasidarė suplėšęs patalynę. Joniškio areštinėje nusižudžiusio vaikino palaikai trečiadienį buvo atiduoti jo artimiesiems. Pastarieji tvirtino ant Ž.Litvino kūno pastebėję smurto žymių ir jas nufotografavę.

Visa ši istorija – policija, neturėdama jokių įrodymų, sulaiko nekaltą žmogų, kažkoks vietinis teisėjas taip pat be jokių įrodymų sankcionuoja jo suėmimą, ir nekaltas žmogus kankinamas tol, kol pasikaria. Kita versija – policininkai galėjo patys jį pakarti ir inscenizuoti jo savižudybę.

Visą įvykių seką labai lengva patikrinti, nes visas areštinių plotas yra filmuojamas vaizdo kameromis. Jeigu jos buvo išjungtos, reiškia, kad tai sąmoninga policijos sadistų surengta egzekucija.

http://www.laisvaslaikrastis.lt/images/joomgallery/thumbnails/gallery_2/third_category_5/c92f06d9c3b67d734b804985c246bb8e_600.jpg

Aš neturiu abejonių, kad policininkai žudikai ir šį kartą išvengs atsakomybės – valstybė visą laiką stoja į žudikų pusę.

Ne naujiena, kad Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis pridengia žudikus, kurie prieš dvi savaites nušovė bėgantį nepilnametį jaunuolį į nugarą. Kai S.Skvernelis buvo policijos generalinis komisaras, jam atsiskaitantis kriminalinės policijos biuras nerado teisėjo Jono Furmanavičiaus, Violetos Naruševičienės, Drąsiaus Kedžio ir Andriaus Ūso žudikų, nors žudynių organizatoriai paliko aibę pėdsakų.  Tik todėl, kad šių žudynių organizatorius yra vienas ir kriminalinės gaujos, pavadintos „policija“, kūrėju, kriminalinės policijos biuras nuslėpė visus nusikaltimų ir žudikų pėdsakus, o nužudymus pavaizdavo kaip nelaimingus atsitikimus.

Todėl visiškai ne naujiena, kad S.Skvernelis eilinį kartą pridengė policijos žudikus, kurie nušovė nepilnametį, kuris sėdėjo ant užpakalinės sėdynės bėgančiame nuo policijos automobilyje. S.Skvernelis mano, kad reikia keisti įstatymus, ir smulkiai apibrėžti, kada galima panaudoti ginklą.

„Skvernelis kliedi, nes įstatyme labai aiškiai parašyta, kada galima ginklą panaudoti – tik tada, kai kyla neišvengiamas būtinumas ir grėsmė aplinkinių gyvybei, – stebisi buvęs Valstybės saugumo departamento darbuotojas, atsakingas už kovą su pareigūnų korupcija Kaune, Aurelijus Beržinis, – niekaip tiksliau nenumatysi įstatyme, kada galima tą ginklą panaudoti. Gali žiūrėti visų valstybių įstatymus ir konvencijas, ten lygiai tas pat parašyta. Ginklas gali būti panaudotas, kai konkretus pareigūnas mato grėsmę sau ir aplinkinių gyvybei, ir tai įvertinęs, pirma šauna į orą“.

„Kam reikalingas Seimas  ir visi įstatymai, jeigu Skvernelis jau pasakė, kad tas žudikas veikė teisėtai, ir jį gina, – sakė Aurelijus Beržinis, – įstatyme aiškiai parašyta, kad pareigūnas gali panaudoti ginklą tik tada, kai kyla pavojus jo ir aplinkinių žmonių gyvybei, ir kai ginklo panaudojimas yra neišvengiamas. Koks pavojus pareigūnų gyvybei, jeigu bėgantis kontrabandininkas taranavo policijos automobilį? Tai kokį pavojų nusikaltėliai kelia, kai bėga? Kam reikia apskritai taip persekioti bėgantį automobilį ir į jį šaudyti? Tereikia važiuoti iš paskos, ir perspėti kitus ekipažus, kad būtų užtvertas kelias. O ką veikia policija? Sėdi savo komisariatuose, ir skundžiasi, kad neturi benzino, kai reikia gaudyti nusikaltėlius. Todėl nevažiuoja. Arba atvažiuoja po valandos, kai pėdos ataušę – o pavėlavome, nes benzino neturime. Tai absurdas.  Amerikoje yra kitaip, nei Lietuvoje – ten policija, tave sustabdžiusi, ir pamačiusi, kad kyši ranką į kišenę, tave gali nušauti, nes bijo, kad tu pirmas nepradėtum šaudyti. O Lietuvoje yra visai kitaip – į bėgantį žmogų niekaip negalima šaudyti, nes jis jokio pavojaus nekelia. Reikia tik blokuoti kelius – kur gi tie bėgliai pabėgs, kai visi keliai blokuoti? Tegul jie pabėga į mišką, meta automobilį, tačiau tai vis geriau, negu nušauti žmogų. O šioje situacijoje galėjo būti, kad policininkai buvo girti arba kažko apsisvaiginę (tokių atvejų yra buvę), ir pasidarė sau tirą – rankos miklumą bandė į bėgančius taikinius. Nepataikė į padangą, tačiau pataikė į nugarą, reiškia, kad negavo prizo. Tuo labiau, kad tas nušautas žmogus gal ir niekuo dėtas – gal jis tik važiavo ant užpakalinės sprunkančio automobilio sėdynės?“.

A.Beržinis mano, kad policininkai bėglius galėjo sušaudyti ir keršydami todėl, kad jie sprukdami trenkėsi į policijos automobilį. Kokios šio nužudymo tyrimo perspektyvos? „Policija kaip visuomet tiria pati save, – juokiasi A.Beržinis, – todėl ir tyrimo rezultatai bus aiškūs. Jeigu tyrimą atliktų nepriklausoma, nieko bendro su policija neturinti institucija, gal ir galima būtų tikėtis objektyvių tyrimo rezultatų, tačiau šiuo atveju tai beviltiška. Šio policijos nusikalstamo sindikato narių yra visur, ir faktiškai jie kontroliuoja situaciją. Ne veltui šių nusikaltėlių taip bijojo Valdas Adamkus, visaip linkčiojo, ir bijojo prieštarauti, kad tik nereikėtų gailėtis“.

„Kodėl policijoje ar prokuratūroje negali dirbti normalūs, inteligentiški žmonės? – klausimu į klausimą atsakė Aurelijus Beržinis, – kodėl iš ten tuos taip greitai išveja, kodėl jie ten negali dirbti? Todėl, kad ten gali dirbti tik visiški padugnės, kurie savo tikslų siekia pasinaudodamas žmogaus silpnybėmis, rinkdami apie juos informaciją, iš šalies veikdamas per savo agentus, kad jie darytų vieną ar kitą dalyką, žlugdytų jį finansiškai, kai jį reikia sužlugdyti ir pan. taip dorojami žmonių likimai, ir taip veikia policinės valstybės sistema. O kur čia teisė ir teisinė demokratinė valstybė. Yra tik, kaip sako Putinas, teritorija, bet ne valstybė“.

Garliavos šturmo byloje policijos sadistai išsisuko

musa

Dar prieš du metus Seimo „Drąsos kelio“ frakcija kreipėsi į vidaus reikalų ministrą Dailį Barakauską, reikalaudama skubiai pateikti Prezidentei siūlymą dėl Generalinio komisaro S.Skvernelio atstatydinimo.

Būtinybe pakeisti dabartinę policijos vadovybę „Drąsos kelio“ frakcija grindžia dabartinės policijos vadovybės bandymais Lietuvą paversti policine valstybe, jos demonstruojamą dvigubų standartų taikymą atskiriems piliečiams, grubiais Konstitucijos bei įstatymų pažeidimais.

Seimo nariai atkreipė  ministro dėmesį, kad Policijos generalinio komisaro pavaduotojas R. Požėla E.Paltanavičiūtės-Matjošaitienės teismo metu neigė neteisėtą policijos smurtą Garliavoje, akivaizdžiai užfiksuotą filmavimo kameromis, tarp jų ir gulinčio beginklio vyro daužymą šautuvo buože į tarpkojį.

Seimo narių nuomone, tokia neteisėta policininkų savivalė yra skatinama dabartinės policijos vadovybės, nes būtent jų nurodymu pirmą kartą prieš metus policija panaudojo neteisėtą jėgą prieš neliečiamybės statusą turinčią teisėją Neringą Venckienę ir beginklius piliečius Garliavoje, taip pirmą kartą grubiai ir viešai pažeisdama Konstituciją, Policijos veiklos, Teismų bei kitus įstatymus.

Seimo nariai atkreipia ministro ir visuomenės dėmesį, kad vėliau vykusiose kitose bylose policija jau visai kitaip elgėsi su galimai prasižengusiais teisėjais, jų atžvilgiu preciziškai laikydamasi jų neliečiamumo principo net tokiuose smulkmenose, kaip girtumo nustatymas.

Anot „Drąsos kelio” frakcijos, nesulaukę tinkamo politinio įvertinimo dėl grubaus Konstitucijos laužymo Garliavoje, policijos vadovai pasijuto visagaliai ir toliau taiko tik policinei valstybei deramus dvigubus standartus, neadekvačią ir neteisėtą jėgą prieš Konstitucijos garantuojamą neliečiamybę turinčius piliečius.

Ne naujiena, kad Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis pridengia žudikus, kurie nušovė bėgantį nepilnametį jaunuolį į nugarą. Kai S.Skvernelis buvo policijos generalinis komisaras, jam atsiskaitantis kriminalinės policijos biuras nerado teisėjo Jono Furmanavičiaus, Violetos Naruševičienės, Drąsiaus Kedžio ir Andriaus Ūso žudikų, nors žudynių organizatoriai paliko aibę pėdsakų.  Tik todėl, kad šių žudynių organizatorius yra vienas ir kriminalinės gaujos, pavadintos „policija“, kūrėju, kriminalinės policijos biuras nuslėpė visus nusikaltimų ir žudikų pėdsakus, o nužudymus pavaizdavo kaip nelaimingus atsitikimus.

Todėl visiškai ne naujiena, kad S.Skvernelis eilinį kartą pridengė policijos žudikus, kurie nušovė nepilnametį, kuris sėdėjo ant užpakalinės sėdynės bėgančiame nuo policijos automobilyje. S.Skvernelis mano, kad reikia keisti įstatymus, ir smulkiai apibrėžti, kada galima panaudoti ginklą.

Policijos veiklos įstatymo 25 straipsnis. Šaunamojo ginklo panaudojimas

1. Policijos pareigūnas, kai kitos prievartos priemonės yra neveiksmingos, kaip išimtinę priemonę turi teisę panaudoti šaunamąjį ginklą.

2. Policijos pareigūnas turi teisę panaudoti šaunamąjį ginklą prieš asmenį tokiais atvejais:

1) gindamas save, kitą asmenį nuo pradėto ar tiesiogiai gresiančio pavojingo gyvybei ar sveikatai nusikalstamo kėsinimosi;

2) sulaikydamas nusikalstamą veiką padariusį asmenį, kuris aktyviais veiksmais vengia sulaikymo, jeigu kitaip jo neįmanoma sulaikyti, taip pat tais atvejais, kai asmuo atsisako įvykdyti teisėtą reikalavimą padėti ginklą ar kitą daiktą, kuriuo galima sužaloti žmogų, jeigu kyla pavojus policijos pareigūno ar kito žmogaus gyvybei ar sveikatai ir kitaip jo neįmanoma nuginkluoti;

3) atremdamas saugomų objektų užpuolimą;

4) kai būtina išlaisvinti įkaitus arba užkirsti kelią teroro aktui;

5) pabėgimo iš įkalinimo vietų ar riaušių jose atvejais.

3. Policijos pareigūnas turi teisę panaudoti šaunamąjį ginklą prieš transporto priemonę ir gyvūnus.

4. Draudžiama panaudoti šaunamąjį ginklą žmonių susibūrimo vietose, jeigu nuo to gali nukentėti pašaliniai asmenys, prieš moteris, kai akivaizdu, kad jos nėščios, taip pat prieš asmenis, jei akivaizdu, kad jie invalidai, prieš nepilnamečius, jei jų amžius žinomas pareigūnui arba išvaizda atitinka amžių, išskyrus atvejus, kai jie priešinasi pavojingu žmogaus gyvybei ar sveikatai būdu arba jei užpuola tokių asmenų grupė ir šis užpuolimas kelia grėsmę gyvybei ar sveikatai.

Kokiu iš minėtų atveju buvo nušautas bėgantis nepilnametis?

http://www.laisvaslaikrastis.lt/images/joomgallery/originals/gallery_2/second_category_4/c92f06d9c3b67d734b804985c246bb8e_600.jpg

Zenonas Lapinskas (Volkovas)

LL atstovas Klaipėdoje, tel.8 662 33770.

LRT televizijos laidoje „Laba diena, Lietuva“ Premjeras Algirdas Butkevičius , komentuodamas rugpjūčio 27 d. incidentą pasienyje, kai Valstybės sienos apsaugos darbuotojas, pasienyje su Baltarusija ties Druskininkais persekiojant (vejantis – Z.L.) du įtariamuosius kontrabanda automobilius, nušovė įtariamąjį. Sulaikius automobilį Leipalingyje, vieną įtariamąjį 18-metį Edgarą Balčių rado peršautą iš nugaros pusės, gulintį ant užpakalinės sėdynės, kuris ligoninėje mirė.

Rugpjūčio 28 d. VRM ministras S. Skvernelis paskelbė viešą pareiškimą, kuriame ragino be teismo ir nešališko tyrimo nesmerkti pareigūno, kuris, vykdydamas tarnybines pareigas, galbūt viršijo įgaliojimus. Jis taip pat ragino pareigūnus nesiklaupti ant kelių prieš kriminalinį pasaulį, nepasiduoti ir nebijoti ( šaudyti – Z.L.).

Taip pat ministras BNS sakė, kad tarnybinio ginklo naudojimo reglamentas šiuo metu yra netobulas, todėl politikams teks nuspręsti, ar nustatyti aiškesnes taisykles, ar jas griežtinti, paliekant pareigūnus „bedančiais ir beginkliais“.

Kaip tai netobulas drg. ministre, jeigu berods ten parašyta: „Turi būti realus pavojus pareigūno ar kito asmens sveikatai ar gyvybei, arba tai turi būti sulaikomas asmuo, įtariamas smurtiniu nusikaltimu“.

Drg. S.Skvernelis paaiškino, kad pradėti trys su šiuo įvykiu susiję ikiteisminiai tyrimai: dėl neatsargaus gyvybės atėmimo, dėl neteisėto disponavimo dideliu kiekiu akcizinių prekių, už 43 tūkst. eurų, taip pat dėl pasipriešinimo pareigūnui. Įdomu sužinoti nuo kada nestojimas traktuojamas „pasipriešinimu“. Nes niekur nei užuominos apie pasipriešinimą nesigirdi. Nesu šalininkas kontrabandininkų ir rūkalių, bet mano mamunėlis kužda, kad kalčiausias pats ministras S. Skvernelis: „kursiu policinę valstybę“. O kokia gi policinė valstybė jeigu niekas nešaudo? Vieną kitą „nukeps“, kad kiti bijotų ir bus tvarka.

Manyčiau yra paprastesnis būdas sunaikinti kontrabandą. Atkurti ir pigesnių cigarečių gamybą, kad ir be filtrų. Bėdžiai cigarečių filtrus nupjauna, kiti filtrą išima palikdami kokį trečdalį. Kiti renka nuorūkas ir daro suktinukus. „Riebiausios“ nuorūkos būna moksleivių, kuriems jie patys nuperka už porą pavaišintų cigarečių. Mes, tai yra Jūs valdininkai vaidinate, kad rūpinatės jų sveikata, jie to net nežino. Kaime bedalis už darbą gauna pavalgyti ir dar 5 eurus. Kaip jam apsieiti be kontrabandinių – niekas neatsakys. Duokim jiems nors „Primos“, „Jūratės“ ar „Kąstyčio“. Gyvenant tokioje valstybėje, rūkalių gali ir daugėti.

Gal kas gali pakomentuoti, kokios aplinkybės šį jaunuolį paskatino bendradarbiauti su kontrabandininkais. Manau ne iš gero gyvenimo. Gal nepajėgė susirasti darbo, nepajėgė jį išlaikyti tėvai, galimai iš asiocialios šeimos, jaunas, naivus, per jaunas kad emigruotų iš tokios valstybės kur negerbiamos žmogaus teisės ir t.t.

Facebook komentarai
});}(jQuery));