Policijos komisarų – narkobaronų gaujos byla po penkerių metų nagrinėjama iš naujo

ONTT1

ONTT1

Alvydas VEBERIS

 

               SPEKTAKLIS TĘSIASI

Kaltinamieji pareigūnai jau švenčia Kalėdas

 

Penkti metai (nuo 2014 m. spalio 14 d.), kai Panevėžio apygardos teismo slenksčius mina Šiaulių AVPK ONTT ekskomisarų nusikalstamas susivienijimas. Nagrinėjama REZONANSINĖ byla. Kaltinimai rimti. Pareigūnai  atiminėjo iš prekeivių narkotikus, psichotropines medžiagas, kontrabanda atgabentas  cigaretes ir patys jas pardavinėjo, o nekaltus sodino į kalėjimus. Ne gana to, atiminėjo iš nusikaltėlių asmenines materialines vertybes, pinigus,  reketavo, klastojo dokumentus, grasino susidorojimu, privertė nusikaltėlius  prekiauti atimtomis  kontrabandinėmis cigaretėmis pareigūnų reikmėms, patys grubiai  pažeidinėjo įstatymus ir nustatytą tvarką. Komisarai dešimtmetį nebaudžiami dirbo, kaip asmeniniame bulvių lauke. 

  Kaltinamieji: Remigijus Dereškevičius, Remigijus Zykas, Tomas Ruchtinas, Ričardas Pocius, Renatas Ivanovas, Gediminas Aina, Gediminas Motiejūnas, Giedrius Vaitkus, Vytenis Maščinskas, Rolandas Grigalaitis, Arūnas Jankus, Arminas Lipskis, Arvidas Budrys, Gintautas Golovnia, Raimondas Ripinskas, Pavelas Osipovas, Kęstutis Purvinis, Robertas Paštuolis.

 

 Šį gausų kaltinamųjų būrį bei tiek pat  jų gynėjų, išsibarsčiusių per visą Lietuvą,  nelengva sukviesti į teismo posėdžius. Tam atsiranda pateisinamų bei dar daugiau nepateisinamų priežasčių. Liaudiškai sakant, vyksta  bylos vilkinimas. Už tai ne kartą bausti tiek  kaltinamieji, tiek  jų gynėjai.  

 

ONTT1

nuotr. teismo salėje

Po keturių metų apklausų ir baigiamųjų kalbų pasikeitė teismo posėdžių pirmininkas. Pasirodo, kad  teisėjas  P.Šimkus per tą laiką paseno ir išėjo į užtarnautą poilsį. Paskirtas naujas Panevėžio apygardos teismo baudžiamųjų bylų pirmininkas Sigitas Bagdonavičius,  kuris bylą pradėjo nagrinėti iš naujo. 

Po dviejų įvykusių posėdžių su nauju teisėju vėl teisme ilga pertrauka. Ne gana to, numatyti posėdžiai gruodžio 11 ir 13 dieną neįvyko. Priežastis,- atlikta operacija  kaltinamajam  Remigijui Zykui. Ryšium su tuo, posėdžiai nukelti į 2019 metų sausio 14 d. Leista Kalėdų ir N.Metų šventes sutikti ramioje aplinkoje. 

Per visą šį laikotarpį narkotikų versle vyksta staigūs pokyčiai. Kanapės liko legalios. Už jų laikymą atsakomybė nebegresia. Dar daugiau, Seime pagal sveikatos ministro A.Verygos projektą ,,valstiečiai“ paslapčia, ramiai ir tyliai pritarė narkotikų legalizavimui, kai už didelio kiekio narkotikų platinimą siūlomos ne kalėjimo, bet ,,alternatyvios“ bausmės. Kas gali paneigti, kad išmestas gelbėjimo ratas ekskomisarams, išsukant nuo belangės? Įdomu, kaip ,,teisingumo‘‘ vykdytojai pasielgs  su tais nuteistaisiais, kurie už trupinius talkino  komisarams ir šiuo metu atlieka po 13-15 metų laisvės atėmimo bausmes? Narkotikų ,,verslas“, daugiausiai nešantis pelno nusikaltėliams. Kas svarbiausia šiais ,,vaisiais“ maitinasi tie, kurie turėtų stabdyti nusikalstamumą. Ar ne dėl jų kaltės lavonai mėtosi gatvėse, vaikai atsiduria  šuliniuose, konteineriuose… Gal vykstant šiems teismo procesams teisingumo vykdytojai padarė išvadas, sukluso? Anaiptol. Priešinga reakcija. Jeigu buvo prekiaujama kilogramais, tai dabar narkotikų srautai per Lietuvą  keliauja tonomis. Šių nuodų galima įsigyti  ne tik čigonų tabore, bet ir bet kuriame šalies užkabaryje.  Kol vyksta teismų procesai, matyt ekskomisarai norėdami be darbo išgyventi ir susimokėti ,,atkatus“ turi daugiau laiko šį verslą rutulioti. Jų rankomis narkotikų verslo schemos jau seniai atidirbtos.  Seime įstatymai keičiami turint tam tikrus  tikslus. Kaip taisyklė ne pačius geriausius. Daugumoje jie prieštarauja sveikam protui ir panaudojami  savanaudiškiems tikslams. Ne veltui, po beveik kiekvieno naujo tokių įstatymo priėmimo, nesibaigia streikai, mitingai, protestai. Ir tai ne tik dėl miškų, vaikų grobimo, migracijos, prekybos žmonėmis, cigarečių kontrabandos… Draudimai prekybai alkoholiu keičiami legalia prekyba narkotikais. Svarbiausia pelnas ne Valstybei, bet privačioms kišenėms. Ar ne dėl šios priežasties biudžetas nesuduria galo su galu, o ,,ponai“ pamsta ir gyvena vis geriau, pavertę Lietuvos gyventojus ubagais. 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));