Pirmoji Barnevernet modelio auka Lietuvoje! Ar Šakalienė su Majausku prisiims atsakomybę?

 

Pirmoji Barnevernet modelio auka Lietuvoje! Ar Šakalienė su Majausku prisiims atsakomybę?

Lietuviai – ne norvegai. Mūsų žmonės dar nepriprato prie minties, kad jų vaikai tėra jiems laikinai patikėta valdžios nuosavybė. Todėl normaliai mamai jos vaiko atėmimas nėra eilinis „oi, kulniukas nulužo” tipo įvykis, kaip norgams – bet asmeninė tragedija, kertanti per būties prasmingumo šaknį.

Ką ir parodė kažkaip nelabai plačiai mūsų spaudoje nušviečiama drama Šilutės rajone. Kur jauna mamytė atėmė sau gyvybę iškart po to, kai policija be didelių pasiaiškinimų pagal galimai šmeižikišką skundą atėmė jos vaikelį ir atidavė…skundo autorei.

Dabar visi pamatėme – kaip realybėje veikia tas norvegiškas vaikų teisių apsaugos modelis, kurį taip entuziastingai gyrė, bruko ir diegią Barneverneto komivojažieriai mūsų politikų tarpe.

Pamenate televizoriuose šmėžuojančius skaisčius „vaikų gynėjų nuo smurto” D.Šakalienės ir M.Majausko veidus?

Kokių tik stebuklinių pasakų jie mums neprikūrė, kokių tik arabų į ausis nepripūtė apie tą stebuklingą norvegišką modelį, kuris apgins Lietuvos vaikus nuo smurto.

Na, prastūmė Barneverneto lobistai jiems palankius įstatymus. Ir ką pamatėme? Skaitau:

Anyta rašinėjo skundus ant marčios – neva ta blogai žiūri vaiką ir geria. Niekas tų skundų nei rimtai tikrino, nei atidžiau žiūrėjo – tiesiog ėmė ir įtraukė šeimą į socialinės rizikos šeimų sąrašą.

Taigi, nė karto girtos mamos neaptikę, tik anytos pasakojimais pasikliovę Šilalės vaiko teisių apsaugos specialistai moterį buvo įtraukę į probleminių šeimų sąrašą. O tai jau rimtas pagrindas atimti vaiką pirmai progai pasitaikius.

Nenuostabu, kad tokia proga netrukus pasitaikė. Tiksliau, buvo sukurta. Tos pačios anytos, kuri į įtaisė marčiai valdišką „probleminės mamos” etiketę

Policijos pareigūnai vėl gavo anytos skambutį, esą jos marti girta ir neprižiūri dukros, todėl atskubėję į pagalbą policininkai atėmė mergaitę ir perdavė …močiutei-skundikei!

Susimąstykite, kokia nūnai tvarka: atėjo policija pagal skambutį – ir atėmė vaiką. Dovanokite, bet Lietuvoje net šuns iš savininko taip lengvai paimti negalima, o čia – vaikas! Žmogus!

Beje, vaiko paėmimo metu nedalyvavo nei psichologai, nei vaiko teisių specialistai, nei vaikų teisių gynėjai, nei žurnalistai, nei Seimo nariai – nes jau buvo baigę darbą.

Pas mamą Šilalės vaiko teisių apsaugos specialistai apsilankyti prisiruošė tik kitą dieną, kai moters jau nebuvo tarp gyvųjų. 
—————–
Vienžo, kokias pasekmes Lietuvoje, mūsų kultūroje, gali sukelti norvegiškų vaikų konfiskavimo modelių perkėlimas – jau pamatėme. Pasakoti nebereikia – savo akimis tikėti verta labiau, nei saldžiomis pasakaitėmis apie rūpestingąsias .fėjas iš Vaikų teisių apsaugos kontorų.

Labai įdomu – ar gerbiami Seimo nariai, kurie prastūmė būtent tokį vaikų paėmimo modelį, prisiims politinę atsakomybę už pasekmes?

Kad atsistatydins tai neturiu vilties – mūsų politinė kultūra dar nepasiekė tokio aukšto lygio – bet gal jau bent viešai atsiprašys, atsiklaupę ant kelių prie šviežiai supilto kapo kauburėlio Šilutės rajone?

http://lietuvosdiena.lrytas.lt/…/tragedija-silales-r-is-ma…/
—————
#AmžinąAtilsį
#AčiūŠakalienei
#AčiūMajauskui
#DabarVaikasSaugus
#KasPrisiimsAtsakomybę?
#PasimokėmeIšNorvegijos?
#BarnevernetModelisLietuvoje

safe image.php?d=AQBF3Z2hOnilPzYO&w=476&h=249&url=http%3A%2F%2Fmedia.lrytas.lt%2Fimages%2F2017%2F09%2F07%2F171413514 e5ea5a9f b1f8 4af0 91ec 7400ba4a1d1b
Skaudi tragedija nutiko Šilalės rajone. Iš 28-erių metų moters buvo atimta mažametė dukra. Policijos pareigūnai gavo anytos skambutį, esą jos marti girta…
LIETUVOSDIENA.LRYTAS.LT

 

 
Facebook komentarai
});}(jQuery));