Pensilvanijoje paštu balsavo 11 vyresnių, nei 120 metų ir du, jaunesni, nei 14 metų asmenys

Pensilvanijoje paštu balsavo 11 vyresnių, nei 120 metų ir du, jaunesni, nei 14 metų asmenys. Į oficialius duomenis pažvelgus minčių kyla įvairių
Kaip žinia, dėl JAV Prezidento rinkimų rezultatų vyksta aršūs ginčai bei teismai.
Nusprendžiau pats pasižiūrėti – ko tie respublikonai nerimsta, šūkaliodami apie galimai klastojamus rinkimus bei sėdami įtarimus dėl balsuotojų paštu.
Siūlau pakartoti mano veiksmus ir patiems pasižiūrėti – ar net iš pirmo žvilgsnio jums viskas pasirodys gerai:
Taigi, einame į valdišką Pensilvanijos duomenų tinklalapį domene .GOV: https://data.pa.gov/
Pasirenkame duomenų apie rinkimus skiltį – „General election data”. Išmeta į štai tokį puslapį:
Tuomet ten pasirenkame skiltį „2020 General Election Mail Ballot Requests Department of State”, kur galime aptikti duomenis apie valstijos rinkėjų prašymus atsiųsti biuletenį balsavimui per paštą bei užpildytų biuletenių gražinimą.
Tuomet spaudžiame „View data” (parodyti duomenis) – atsiveria balsavime paštu ketinusių dalyvauti nuasmenintas 3 milijonų rinkėjų sąrašas, kurį galima skaityti, rūšiuoti arba parsisiųsti įvairiais formatais.
Pradžiai atrūšiuokime gimimo datas pagal jaunėjimą – paspauskite ant Birth Date stulpelio pavadinimo ir pasirinkite Sort Ascending.
Pasirodo sąrašas, prasidedantis nuo seniausių balsuotojų jaunėjimo tvarka.
Nenustebkite – tie, kurių gimimo data 01/01/1800 yra smurto šeimose aukos – jų gimimo datos tiesiog paslėptos po šiuo sąlyginiu kodu ir tai yra aiškiai deklaruota. Juos reikia praleisti ir žiūrėti kitas gimimo datas.
Taigi, žiūrime kartu. Ir matome, kad Prezidento ir kitais rinkimais Pensilvanijoje labai domėjosi, biuletenio prašė ir paštu balsavo išties garbaus amžiaus JAV piliečiai:
Vien šioje valstijoje paštu balsuoti pageidavo 1497 rinkėjai, kurių amžius rinkimų dieną viršijo 100 metų!
Vienas senolis, kaip matome net 1850 m. gimimo. Pamena vergijos laikus, o gal net pats ją patyrė? Spėju, kad žinau jo pavardę. Maklaudas, iš Maklaudų giminės Škotijoje.
Matome dar dešimt XIX a. atstovų, išgyvenusių virš 120 metų ir vis dar dalyvaujančių politiniame gyvenime. Palyginus tikrai nemažai.
Ilgaamžių valstija ta Pensilvanija, ne kitaip. Ir dar kokių politiškai aktyvių! Iki balsavimo apylinkės tokiems senoliams nueiti jau per sunku, bet paštu – visai kitas reikalas.
Įdomumo dėlei pasižiūrėjau filtrus:
Virš 90 m. amžiaus balsavusių paštu, t.y. gimusių iki 1930-11-03, priskaičiavo virš 58 800!
O senesni, nei 80 metų, t.y. gimę iki 1940-11-03 sudaro apie 259 650. Na, taip rodo filtras, pats neskaičiavau.
Vyresni, nei 75 metų – 446 000 balsuotojai. Beveik pusė milijono garbaus amžiaus senjorų! Septyniasdešimtmetį viršijo jau 759 000 balsuotojų paštu.
Tapo smalsu, kaip tie senolių rinkiminio aktyvumo skaičiai saveikauja su tradicinių grupių aktyvumo rinkimuose:
– kategorijoje virš 85 metų 146 810 Pensilvanijoje pageidavo balsuoti paštu. Viso valstijoje tokio amžiaus senjorų yra apie 237 500.
Taigi, šios amžiaus grupės rinkėjų dalyvavimas balsuojant tik paštu sudaro ne mažiau 62%! Sakyčiau, įspūdinga ir statistiškai ne visai tipiška.
Na, bet kas juos, tuos XIX-XX a. pirmos pusės atstovus supaisys. Tokie ir iš kapo duobės nubalsuos.
Bet ne vien senoliais gyva Pensilvanija. Yra ten ir politiškai aktyvaus jaunimo.
Aptinkame vieną Filadelfijoje (PHILADELPHIA) nubalsavusį …keturiolikmetį. Taip, jo gimimo diena yra 07/14/2006. Kreipėsi dėl biuletenio 10/14/2020, gavo ir nubalsavo. Galime spėti – už ką?
Matyt, už kupiną jėgų ir intelektu trykštantį Pažangos Jėgų kandidatą. Negi toks jaunas žmogus balsuos už Trumpą?
Bet Amerikos talentingais ir politiškai aktyviais paaugliais nenustebinsi. Yra tarp balsuotojų paštu ir kažkoks šių metų vasarą (05/07/2020) gimęs kūdikis.
Tokio amžiaus žmogus dar nemoka rašyti, tai nelabai aišku – kaip jis tą prašymo dėl biuletenio gavimo formą užpildė? Gal tėvai rašiklį į rankutę įspraudė ar dar kokie susipratę pažangūs piliečiai padėjo?
Vunderkindas, vienžo. Dar vienas Pažangos partijos balsas.
Na ir krūva balsavusių paštu rinkėjų, kurių gimimo datos valstijos rinkimų organizatoriams nėra žinomos. Gal jų tarpe yra ir 200 metų perkopusių ar išvis vakar gimusių rinkėjų – nežinia.
O koks galų gale skirtumas?
Juk KIEKVIENAS BALSAS TURI BŪTI ĮSKAIČIUOTAS, kaip teigia Demokratų partijos lozungai. Negalima diskriminuoti rinkėjų dėl amžiaus ar kitų nepalankių aplinkybių.
———————————-
Taigi, ką norių pasakyti?
Ne, ne tai, kad Trumpas neabejotinai laimėjo rinkimus. Balsai dar skaičiuojami, tikrinami, galimi klastojimai tiriami, užsisuko teismų mašina – tai dar pasižiūrėsime.
Tik tai, kad JAV rinkimų vykdymo, rinkėjų apskaitos ir balsų skaičiavimo kontrolės sistema verkiant reikalauja esminės reformos. Nes tai, ką tiesiog matau savo akimis oficialiame duomenų tinklapyje be jokių gilių tyrimų – stulbina.
Tikrai niekam ten neužkliūna tie 120-170 metų balsuotojai? Ar šimtamečių balsuotojų gausa? Ar nepilnamečiai bei kūdikiai? Jau nekalbant apie rinkėjus, kurių gimimo datos nežinomos?
Pabandykite įsivaizduoti tokį keistą vaizdą pvz. kokioje bankininkystėje?
Kaip manote, per kokį laiką bankas, toleruojantis aktyvų lėšų judėjimą tarp tūkstančių 100+ metų sulaukusių verslo sąskaitų savininkų susilauktu mokesčių inspekcijos ar finansinių nusikaltimų tyrimų pareigūnų vizitų? Spėju, kad laukti tektu neilgai.
O čia – viskas gerai? Gal ir taip, bet minčių apie tai kyla įvairių.
Nuotraukoje gali būti: tekstas
Facebook komentarai
});}(jQuery));