Pedofilijos bylos herojus Andrius Ūsas jau seniai vykdė VSD nurodymus?

Po to, kai 2004 m. Seimo rinkimuose Darbo partija surinko daugiausiai balsų ir turėjo Seime net 39 narius, Valstybės saugumo departamentas pradėjo šios partijos skaldymą, ir Seimo kadenciją Darbo partijos frakcija baigė turėdama tik 23 narius iš 39. Kiti pabėgo pas socdemus ar įsteigė V.Muntiano vadovaujama Pilietinės demokratijos partiją.

LL šaltiniai sako, kad jau nuo pat pradžių VSD gavo nurodymą suskaldyti Darbo partiją, kas greitai ir buvo padaryta – jau po pusantrų metų – 2006 m. vasarą buvo paskelbta apie Pi

lietinės demokratijos partijos įsteigimą. Itin aktyvus čia buvo ir Andrius Ūsas, vėliau prigėręs baloje. Įdomu, kiek valstybės paslapčių jis būtų atskleidęs, jeigu būtų prabilęs. Tačiau nespėjo.   „Lietuvos rytas“, kuris jau seniai turi „valstybininkų“ ruporo reputaciją, savo 2006 m. gegužės 4 d. numeryje rašė: „Kauno rajono skyriaus pirmininkas Andrius Ūsas BNS ketvirtadienį teigė pirmiausia pats paskelbęs apie savo pasitraukimą iš partijos, vėliau savo pareiškimus pateikę ir kiti skyriaus nariai. Anot A.Ūso, pasitraukiančių iš DP Kauno rajono skyriaus būsią dar daugiau, nes kai kurie nariai apie savo pasitraukimą kol kas pranešę tik telefonu. 

Kauno rajono skyriaus tarybos posėdyje, pasak A.Ūso, dalyvavo partijos pirmininko pavaduotojai Loreta Graužinienė ir Žilvinas Padaiga. „Buvo bandoma primetinėti procedūrinius dalykus ir kiek prilaikyti situaciją, partijos prezidiumo atstovai taip pat nelabai norėjo, kad būtų viešas mūsų tarybos posėdis, ta dauguma tarybos narių tam pasipriešino”, – sakė A.Ūsas. Anot A.Ūso, pasitraukusieji iš DP daugiausia kritikos išsakė „dėl partijos vadovybės nesiskaitymo, nedemokratiško valdymo”. Protestuodami prieš DP lyderio V.Uspaskicho veiklą ir vadovavimą iš DP frakcijos Seime šią savaitę pasitraukė 7 parlamentarai, įsteigę naują Pilietinės demokratijos frakciją.

LL inf.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));