“Patriot” sistemos buvimas Lietuvoje pažeidžia Vienos (2011) saugumo sutartį: Rusija kreipėsi ir dėl „miškinių“ traktavimo

Grybezaidzia

Grybezaidzia

Kristina Sulikienė

Grybezaidzia

Nors Lietuvoje populiaru visus kvailinti ir mulkinti NATO sutarties 5 punktu, kuris galiotų tik hipotetiškai tada, kai Rusija tiek išprotėtų, ir ryžtųsi pulti NATO (ar visas šalis iš karto, ar po vieną mes nežinome), tačiau naujesnė gynybinė, ir saugumo bei bendradarbiavimo sutartis yra Vienos sutartis, pasirašyta 2011 metais, ir kuri įgalina valstybes nares iš karto kreiptis dėl patikros, jeigu gretimame regione atsirado padidintas karinio pavojaus šaltinis.

Rusija ir pasinaudojo šia Vienos  sutarties galimybe, ir jau pareiškė, jog teiks paraišką tikrinti šį  „Patriot“ dislokacijos faktą kaip padidintą grėsmę regionui.

Aišku, visi mūsų propagandistai net nežino apie tokią Vienos sutartį, ir kas joje parašyta. O parašyta ten, jog didinti karinius pajėgumus slapta – NEGALIMA. O karinių pajėgumų didėjimą turi teisę tikrinti valstybė narė – kuriame nori kariniame vienete. Šia teise Rusija atkakliai naudojasi, per metus tikrina po vieną Lietuvos kariuomenės karinį junginį. Kas keisčiausia, Lietuvos spauda apie tai praneša, tačiau, aišku, apipila propagandiniu šiukšlynu apie Rusijos grėsmę ir NATO „gynybą“, didinant ir didinant karinius pajėgumus regione. 

Rusija ne kartą saugumo ir bendradarbiavimo organizacijoje išreiškė susirūpinimą dėl didėjančių karinių pajėgumų Lietuvoje ir visoje Baltijos pakrantėje.

Apie liepos 11 dienos akibrokštą, kai neva dešimčiai dienų atitįsta „Patriot“ ir netgi bus išbandyta, realiai iššaunant – niekas niekam nepranešė.

O tokiu būdu Lietuva pažeidė saugumo ir bendradarbiavimo sutartį, sutrumpintai OSBE arba OSCE, ir Lietuvai gresia SANKCIJOS.

Na, o dar toje pačioje organizacijoje, po šia pačia Vienos sutarties vėliava, Rusija liepos 20 dieną iškėlė kitą klausimą – tai MIŠKO BROLIŲ traktavimo.

Ar galioja Tarptautinio Niurnbergo tribunolo sprendimas, ar negalioja?- gražiai klausia mūsų kaimynai. „Ar Raudonoji Armija agresorius, ar kovojo su agresoriumi – kaip dabar traktuosime? Galioja Niurnbergo sprendiniai ar nebe?“ – paprastai ir aiškiai klausia Rusijos atstovai, kaip praneša spauda.

Nuo to priklauso, ar pradėsime šlovinti Hitlerį, ar ne – juk iki šiandien visi žinome, jog nacizmas kaip ir pasmerktas. O su naciais bendradarbiavę Lietuvos didvyriais tituluojami miško broliai bei kai kurie karininkai senų seniausiai turėjo būti pasmerkti, ir jų titulai turėjo būti ne didinami, o iš viso – panaikinti. 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));