Paradoksas: pavojingus rusiškos propagandos skleidėjus saugo VSD

Paradoksas: pavojingus rusiškos propagandos skleidėjus saugo VSD 

 

VSD vadovas D. Jauniškis. Nuotr. prezidentas.lt

VSD vadovas D. Jauniškis. Nuotr. prezidentas.lt

Gruodžio 9 d. „Laisvosios bangos“ laidoje „Dienos top 5“ Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) vadovas Artūras Paulauskas patvirtino, kad Valstybės saugumo departamento (VSD) komitetui pristatė informaciją apie grėsmes informaciniam saugumui ir kad uždarame posėdyje įvardyta visa Lietuvoje veikianti infrastruktūra ir konkreti suma – kiek Rusija skiria lėšų propagandos sklaidai Lietuvoje.

 

Informacinio saugumo ir analizės centro vadovas Justas Šireika teigė, kad pavojingiausia propaganda yra skleidžiama lietuvių kalba, o tai „daro marginaliniai naujienų portalai, tas naujienas versdami iš rusiškų propagandinių šaltinių“.

 

Ekspertai.eu nedelsdami kreipėsi į VSD vadovą Darių Jauniškį, prašydami nurodyti, kokie tiksliai naujienų portalai ir/ar spausdinti leidiniai lietuvių kalba skleidžia pavojingą rusišką propagandą, kad būtų galima paviešinti, kokie leidiniai niekina Lietuvos nepriklausomybę ir nuodija Lietuvos žmonių smegenis.

 

VSD padėkojo, kad visuomenininkai domisi VSD teikiama informacija. Taip pat VSD priminė, kad tai, kas yra minėtina viešai,  – paskelbta VSD ataskaitose ir grėsmės vertinimuose.

 

Tačiau atskleisti, kas konkrečiai platina naujienas, verčiamas iš rusiškų propagandinių šaltinių, VSD informuoti negalinti.

 

„Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui pateikta informacija yra nevieša, todėl negalime jos komentuoti“, – pranešė Lietuvos saugumo vadovas.

 

 

 

Taigi valstybėje susidariusi paradoksali situacija – Lietuvos saugumas ir valdžia žino visus, kurie užsiima propagandos skleidimu, kurie bendradarbiauja su teroristine valstybe ir su ja drauge vykdo informacinio karo atakas. Piliečiai informuojami, kad visos atsakingos institucijos kovoja su nelojalią valstybei veiklą vykdančiais nusikaltėliais. Tačiau piliečius palieka likimo valiai spėliojant, kurios informacinės priemonės yra priešiškos valstybės įrankis.

 

Jau ne kartą įvairūs pareigūnai viešai pripažino, kad labai sunku atpažinti ir kovoti su propagandinėmis priemonėmis, nes jas sunku atpažinti. NSGK vadovui Artūrui Paulauskui paviešinus, kad yra žinoma visa infrastruktūra ir jos dalyviai, sušvito vilties spindulėlis, kad piliečiai bus perspėti ir aiškiai žinos, kas vykdo priešiškas užmačias. Deja, informacija yra įslaptinta. Kaip sakoma, gelbėkitės patys kaip mokat.

 

Susiję:

 

Rusija smogti Lietuvai nusprendė klastingai – pasitelkusi kultūrą

 

VSD demaskavo visą rusiškos propagandos infrastruktūrą Lietuvoje

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));