Panika. Vilniaus rajono apylinkės teismo pirmininkė Jolanta Bagdonienė persekioja už pareigūnų kritiką

Panika. Vilniaus rajono apylinkės teismo pirmininkė Jolanta Bagdonienė persekioja už pareigūnų kritiką

 

„Piliečiams laiduojama teisė kritikuoti valstybės įstaigų ar pareigūnų darbą, apskųsti jų sprendimus. Draudžiama persekioti už kritiką“ – skelbia Konstitucijos 33 straipsnis. Tačiau kai kurie pareigūnai mano kitaip. 

Štai Vilniaus apygardos prokurorą Stanislav Barsul (vardas, pavardė nelinksniuojami) 2015-ųjų balandžio 3-iąją aplankė apvaizda. Prokuroras netikėtai sumoja, kad piliečių teisė kritikuoti pareigūnų darbą patenka į nusikalstamų veikų sąrašą. Tądien, pagautas įkvėpimo, baudžiamojo persekiojimo šviesuolis Stanislav Barsul baudžiamąją bylą iškelti nutaria, nes, matote, Zigmantas Šegžda šešis pareiškimus policijai ir teismams parašė, todėl devyni (!) Vilniaus rajono apylinkės teismo teisėjai ir vienas jų padėjėjas prokuratūrai pasiskundė. Manau, kad ir aukštesnieji šviesuoliai – apygardos prokurorai Ramutis Jancevičius, Vilius Paulauskas, Gediminas Bernotavičius, Mindaugas Taškūnas rankas trina ir pilvus glosto:„Ai, ai, ai, Zigmantai, nevalia nepagarbą teismui rodyti ir valstybės pareigūnus įžeidinėti!“.

Tokia jau prokurorų (ir ne tik!) valia, kad devyniems teisėjams nukentėjusiųjų statusas suteikiamas, o virš pareiškimų rašytojo galvos LR BK 232 ir 290 straipsniai, it išgaląsti Damoklo kardai, pakabinami.

Bet byloje yra keletas „bet“. Praėjo metai, bet prokuroras St.Barsul byloje vis dar nesumąstė, kas padarė nusikalstamą veiką, bei nenustatė, ar tokia veika atlikta apskritai. Prokuroras dar 2015-12-08 dieną Zigmantui Šegždai „specialiojo liudytojo“ statusą suteikė, bet paskui jį apklausti užmiršo… Apklausa turėjo įvykti 2016-05-31 dieną, bet „specialusis liudytojas“ būti kamantinėjamas nesutiko. Jo manymu, baudžiamoji byla buvo iškelta, siekiant  atgrasyti „specialųjį liudytoją“ nuo Viešųjų pirkimų tarnybos prie LR Vyriausybės vadovei Sigitai Jurgelevičienei ir jos aplinkai nepalankių skundų rašymo.

Nors persekioti už valstybės pareigūnų kritiką draudžiama, tačiau įstatymai nedraudžia manyti ir kitaip. Taip galvoja prokuroras St.Barsul. Ir ne tik jis.

2014-09-20 dieną Zigmantas Šegžda pateikė pareiškimą dėl Vilniaus rajono apylinkės  teismo teisėjos Jolantos Bagdonienės nušalinimo nuo administracinės bylos nagrinėjimo, manydamas, kad jai daro įtaką teismo tarnautojas Rolandas Bužinskas dėl savo giminystės ryšių su Valdemaru Bužinsku, tuometinės Viešųjų pirkimų tarnybos direktorės Sigitos Jurgelevičienės advokatu. Tačiau kai kas čia įžvelgia nepagarbą teismui.

Pareiškimuose prokuratūrai ir teismams „specialusis liudytojas“ prašo iškelti  Sigitai Jurgelevičienei baudžiamąją bylą, nes policijai yra pateiktas skundas dėl 2014-07-07 dieną pastarosios išsakyto atviro grasinimo išmušti  priekinius dantis ir išdaužyti akis jos buvusiam sugyventiniui Zigmantui Šegždai. Bet kai kas dėl tokių pareiškimų yra linkęs įsižeisti. Pareiškimuose teismui taip pat nurodoma, kad Sigitos Jurgelevičienės advokatas Valdemaras Bužinskas yra buvęs SSSR KGB tardytojas. Bet kai kas galvoja, kad rašoma „apie burtus išdaigas velnių“. Zigmantas Šegžda pasakoja „apie vandenis kur teška iš sidabro šulinių“, t.y. samprotauja apie Viešųjų pirkimų tarnybos tuometinę direktorę Sigitą Jurgelevičienę ir jos prižiūrimą valstybės viešųjų pirkimų „otkatų“ sistemą, šildančią gausybės politikų, valstybės tarnautojų ir pareigūnų rankas. Akivaizdu, kad dėstomi teiginiai kai kam kelia panikos priepuolius ir troškimą susidoroti su nepatogius argumentus dėstančiu oponentu.

Laikas paskelbti įsižeidusių dėl Zigmanto Šegždos gynybos taktikos teisėjų  sąrašą – tai Jolanta Bagdonienė (teismo pirmininkė), Dalia Zeniauskaitė (teismo pirmininkės pavaduotoja), Marius Rapolas Žukas, Alfredas Juknevičius, Renata Volodko, Vaclavas Karšulis, Tadeušas Volkovskis, Saulius Jakaitis, Vilmantas Ambrulevičius ir teisėjos padėjėjas Rolandas Bužinskas.

Beje, kol prokuroras Stanislav Barsul ir jo viršininkai daugiau kaip metus baudžiamąją bylą stalčiuje „marinavo“, Vilniaus rajono apylinkės teismo tarnautojas Rolandas Bužinskas (tas pats, kuris pernai Youtube reportaže viešai atsižegnojo giminystės ryšių su buvusiu Sovietų Sąjungos KGB tardytoju, advokatu Valdemaru Bužinsku) stulbinančią karjerą padarė – šiemet LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės geležine ranka į Vilniaus miesto apylinkės teismo baudžiamųjų bylų teisėjo postą buvo pasodintas, taip už nuopelnus valstybei ir tautai avansu įvertintas.

Prašau paskelbti portale „Laisvas laikraštis“ prokuroro Stanislav Barsul 2015-12-08 nutarimą ir Youtube reportažų nuorodas „Kaip teisėja Jolanta Bagdonienė teismų įvaizdį pakeitė“ bei „Teisės tarnai. Kaip devyni vilkai vieną širšę pjovė“

 

 

 

Zigmantas Šegžda

Facebook komentarai
});}(jQuery));