Pandemija 2: beždžionių raupų beprotybė

adobe stock monkey sick scaled 2

adobe stock monkey sick scaled 2

Pandemija 2: beždžionių raupų beprotybė

Beždžionių raupai – tai nauja madinga liga, apėmusi visą pasaulį. Tariamai beveik vienu metu ji pasireiškė daugiau nei dešimtyje skirtingų šalių keturiuose skirtinguose žemynuose.

Pandemic 2: Monkeypox Madness

Kaip rašėme Kovido „pandemijos” pradžioje, vienintelis dalykas, plintantis greičiau už ligą, yra baimė.

Gegužės 7 d. žiniasklaida pranešė apie pirmąjį beždžionių raupų atvejį Jungtinėje Karalystėje. Praėjus mažiau nei dviem savaitėms, jau matome gerai pažįstamas antraštes. Lygiai taip pat… „Pandemija 2: beždžionių raupai!!!” pradedama rodyti visose mėgstamiausiose baimės pornografijos vietose.

Sky News praneša, kad JK beždžionių raupų „atvejų” „padvigubėjo(!)”… nuo 10 iki 20.

BBC tai padarė labai subtiliai, skelbdama: „Beždžionių raupai: Gydytojai susirūpinę dėl poveikio lytinei sveikatai”.

Žurnalas „New Scientist” iš tikrųjų pavartojo žodį „P”, klausdamas: „Ar beždžionių raupai gali tapti nauja pandemija?”, o paskui iš esmės atsakė: „Tikriausiai ne, bet galbūt taip!”. Galimybės lieka atviros.

„Science” įspėja, kad „Didėjant beždžionių raupų protrūkio atvejų skaičiui, daugėja klausimų dėl jų protrūkio”.

Laikraštis „Mirror” jau tapo visiškai paranojiškas ir paskelbė antraštę:

Rusija svarstė galimybę panaudoti beždžionių raupus kaip biologinį ginklą, teigia buvęs sovietų mokslininkas

Taigi tai viena iš galimų istorijos krypčių.

Kad būtų aišku, „beždžionių raupai” (kad ir ką tai reikštų šiame kontekste) NĖRA Rusijos biologinis ginklas. Tai nėra ir Vakarų biologinis ginklas. Arba Kinijos biologinis ginklas. Tai tik dar viena gąsdinanti istorija. Ir dar skubotas, pusėtinas gąsdinimas.

Vienas iš požymių, rodančių, kad Kovido „pandemija” nuo pat pradžių buvo psichologinė operacija, buvo tai, kaip greitai plito isterija. Valdžios atstovai nepasimokė iš savo klaidų ir šį kartą nusprendė veikti dar greičiau.

Nepaisant to, kad „atvejų” buvo vos kelios dešimtys, Pasaulio sveikatos organizacija sušaukė neeilinį posėdį – keista, kai metinė asamblėja prasideda tiesiog rytoj. Bet manau, kad kai pristatote naują produktą, reikia daryti viską, kad kiltų triukšmas.

Nepaisant vos dviejų „atvejų” visose Jungtinėse Valstijose (ir fakto, kad jos vis dar neveikia), Niujorkas grąžina kaukių rekomendacijas.

Niekas dar nepasakė „užrakinti”… kol kas. Tačiau Hansas Kluge, PSO Europos regiono direktorius, yra „susirūpinęs”, kad viruso perdavimas gali paspartėti, jei žmonės dalyvaus masiniuose susibūrimuose:

įžengus į vasaros sezoną, kai vyksta masiniai susibūrimai, festivaliai ir vakarėliai, esu susirūpinęs, kad perdavimas gali paspartėti”.

(Kadangi infliacija sparčiai auga, o pragyvenimo išlaidų krizė tik gilėja, jiems tikriausiai patogu turėti naują „visuomenės sveikatos” priežastį uždrausti protestus ar malšinti pilietinius neramumus. Tik mintis.)

Vis dėlto yra ir gerų naujienų… bent jau vakcinų gamintojams. Kaip praneša Whitney Webb, dviejų sunkumų patiriančių farmacijos bendrovių akcijos dėl šio „protrūkio” jau labai pabrango:

Nepriklausomai nuo to, kaip išsispręs beždžionių raupų situacija, dvi bendrovės jau gauna pinigų. Didėjant susirūpinimui dėl beždžionių raupų, brango ir „Emergent Biosolutions” bei „SIGA Technologies” akcijos. Abi bendrovės iš esmės turi monopolį JAV ir kitose rinkose, kur gaminamos vakcinos nuo raupų ir jų gydymo priemonės. Jų pagrindiniai produktai, skirti raupams, taip pat naudojami apsisaugoti nuo beždžionių raupų arba juos gydyti. Dėl to Emergent Biosolutions akcijos ketvirtadienį pabrango 12 %, o SIGA – 17,1 %.

Kaip ir „Covid” atveju, nepaisant gandų, kad ji pasitrauks iš Pasaulio sveikatos organizacijos, Rusija, atrodo, pritaria PSO darbotvarkei. Ji jau „griežtina pasienio karantino” taisykles, skiepija sveikatos priežiūros darbuotojus ir tarptautiniu mastu tiekia greitus tyrimus prie lovos.

Atrodo, kad mūsų laukia įspūdinga gąsdinimų, panikos pirkimo ir gausybės pasišlykštėjimo vasara.

?Ar naujieji skiepai jau paruošti ir paruošti?

?Ar šiuo metu filmuojami „mūsų ligoninės perpildytos” vaizdo įrašai su „beždžionių raupų” muliažu ir verkiančiomis slaugytojomis, kurios, pasirodo, turi IMDB puslapius ir daugybę aktorinių įrašų?

?Ar miegančios masės vėl bus apgautos?

Stebėkite šią erdvę…

Facebook komentarai
});}(jQuery));