Nukentėjusioji nuteista, nusikaltėlis laisvėje!!!

Rubinaite1

Rubinaite1

Nukentėjusioji nuteista, nusikaltėlis laisvėje!!!
Laisvo laikraščio atstovas Klaipėdoje Zenonas Volkovas kalbasi su prokuroro Arūno Juknevičiaus paversta psichine ligone ir pavojinga visuomenei ASTA RUBINAITE.
Z.V. Nuo ko prasidėjo Jūsų kelionės po beprotnamius?
A.R. Viskas prasidėjo nuo tuomečio dar advokato, save titulavusio geriausiu advokatu Lietuvoje Antano Pliaugos. Jis, paveldėjimo byloje buvo man paskirtas VGTPT. Aš jam pristatinėjau dokumentus, o jis juos sūdė į stalčius. Į teismo posėdžius nevykdavo. Per vargus atgautus dokumentus pristačiau į teismą, be jokio advokato laimėjau bylą. Nepavykus sužlugdyti paveldėjimo bylos ir gauti pakišos, ėmėsi susidorojimo veiksmų pvz. buvęs geras draugas ir kaimynas Antanas Pliauga, gatvėje pats užsipuola mane, bando panaudoti netgi fizinę jėgą, (yra filmuota medžiaga), parašo policijai pareiškimą dėl jo užpuolimo, kuri pradeda mane tąsyti. A.Pliaugos dukros teisėjos Živilės Janavičienės vyras policijos tyrėjas Dainius Janavičius su prokuroru A.Juknevičiumi tirdavo kokius tai nusikaltimus, santykiai buvo jau ne tik darbiniai. Tyrėjas D.Janavičius buvo paskirtas į Prienų PK policijos viršininku. Šis PK pavaldus Alytaus apskrities PK.
Z.V. Tai čia jau kaip „šaikos“, nusikalstamos teisininkų gaujos užuomazga?
A.R. Jeigu A.Pliauga pats mane užpuola, po to rašo pareiškimą neva aš užpuoliau jį, dar grasina 7 metams uždaryti mane į kalėjimą, reiškia gauja jau veikia. Galime pasamprotauti. Advokato A.Pliaugos dukra teisėja Živilė Janavičienė, vyras policijos tyrėjas Dainius Janavičius, jo geras bendramintis prokuroras Arūnas Juknevičius, jo žmona teisėja Snaigė Juknevičienė, kaip žinia visi dirba iš vien Alytuje. Kodėl A.Pliaugai nerašinėti pareiškimų ir nedergti kitų. Visi trys: advokatas, teisėja, tyrėjas gyveno po vienu stogu, vedė bendrą ūkį ir bendrą teisingumą. Mirus Dainiui Janavičiui, užuojautą artimiesiems.
Z.V. Tamsta Asta, tai kaip Jums pavyko išvengti šios gaujos pažadėtų ilgų įkalinimo metų?
A.R. Lengva nebuvo. Darė kratą, paėmė kompiuterius, laikmenas, telefonus mamos, mano, netgi neišpakuotus naujus, sutartis, pasą, vairuotojo pažymėjimą. Po savaitės surašė kardomąsias priemones: areštas 2 paroms, paso sulaikymas, pasižadėjimas neišvykti. Buvau kaltinama pasikėsinimu nužudyti advokatą A.Pliaugą, o būtent: kai dar bičiuliavomės jis dejavo, kad iš valstybės gauna atlygio tik avižų saują ir demonstratyviai rodė suspaustą saują.
Z.V. Žinau, kad valdiški advokatai gauna solidžius atlyginimus. Vieni klientų prašo kanceliarinėms reikmėms, o šis A.Pliauga papildomo atlygio avižomis?
A.R. Jeigu A.Pliauga padės paveldėjimo byloje, aš jam pažadėjau avižų visą maišą. Deja jis ne tik nepadėjo nei per nago juodymą, bet dar piktybiškai ir kenkė. Priminsiu, kad po pokalbio apie avižų maišą, aš jam parašiau žinutę, kad laukite staigmenos. Po ko ir prasidėjo ši pasikėsinimo į A.Pliaugos gyvybę baudžiamoji byla. Šią staigmeną įvardijo, kad aš jam pakišiu nuodų arba bombą, apie ką nebuvo net minčių. Mane išgelbėjo paslėpti pokalbių įrašai. Būtų sunaikinę mano pokalbių įrašus, A.Pliauga būtų pateikęs žinutę, „laukite staigmenos“ ir galimai dabar sėdėčiau. Šiaip šiam advokatui – išsigimėliui tikrai buvau nutarusi pristatyti avižų maišą, ir nieko daugiau. Ieškojau netgi per internetą, bet aplink Alytų neradau.
Z.V. Tai kiek laiko, Alytaus teisėsauga, reikia manyti rimtais snukiais, šią avižų bylą tyrė?
A.R. Panašiai apie pusę metų. Tas laikotarpis išbrauktas ne tik iš mano gyvenimo, bet ir artimųjų, visgi grasinta 7 metai kalėjimo. 2019 m. vasario 22 d. visus tyrimus kliurkinėje byloje nutraukė.
Z.V. Tai galime dėti tašką?
A.R. Būtų gerai. 2019.03.01 d. sportavau dainų slėnyje. Prisistatė kitas matytas sportininkas, bėgiojome kartu. Po kurio laiko pasiūlė atsigerti. Jeigu atidarant buteliukas nebūtų trakštelėjęs, būčiau negėrusi. Truputį gurkštelėjusi, gerti atsisakiau. Tai prisiplakėlis, per jėgą bandė sugirdyti buteliuko turinį. Grumtynių metu, užpuolikas paaiškino, kad A.Pliauga nužudė mano motiną, o apkaltins mane. Pagrasino, kad nesikreipčiau į policiją ir pamirščiau Pliaugos pavardę. Suplėšyta striuke, virsdama, suprakaitavusi bėgau tiesiausiu keliu per šabakštynus. Tarpais prarasdama netgi sąmonę, pasiekiau Alytaus Dzūkijos TV. Ten sėdėjo Daina Baranauskaitė – Čiginskienė. Pabandžiau atkurti pokalbį su užpuoliku, paprašiau, kad paskambintų policijai. Policijoje paaiškino, kad jokių nužudymų nėra ir aš nesu paieškoma. Leido paskambinti ir mamai, kuri atėjo manęs pasitikti. Padėkojusi žurnalistėms išėjau namo.
Z.V. Tai paklausėte užpuoliko ir į policiją nesikreipėt?
A.R. Būčiau nesikreipusi, bet po poros savaičių paskambino iš policijos ir paaiškino, kad aš apšmeižiau A.Pliaugą. Tada parašiau pareiškimą policijai, kad nieko nešmeižiau, jokio interviu niekam nedaviau, o buvau pati užpulta. Policija pareiškimo neregistravo ir jokio tyrimo nepradėjo. Tada pareiškimą parašė mama. Tyrimą neva pradėjo, po to tyrimą nutraukė, motyvas, kadangi namuose nieko nerado. Bet buvo nurodyti telefonai, tai gal reikėjo pasiskambinti? Yra pašto dėžutė. Tereikėjo paskambinti ir būtume prisistatę. Jeigu jau atėjai, tai palik kvietimą. Faktas, kad niekas nėjo, neieškojo ir nieko netyrė.
Z.V. Tai pradėjo tirti, dar tuo metu save tituluojančiu geriausiu advokatu Lietuvoje, Antano Pliaugos skundą?
A.R. Taip. Iš kart pradėjo ikiteisminį tyrimą A.Pliaugos artima šeimos draugė, ar tai giminaitė, policijos tyrėja Violeta Aušuraitienė.
Z.V. Tai čia ta tyrėja Violeta Aušuraitienė, kuri išdūrė gaisrininkus, neva yra sankcija jėga veržtis į Jūsų privačią nuosavybę, t.y. pjauti metalinę tvorą, firmines išskirtines namo duris?
A.R. Tai ji netik apgavo gaisrininkus, bet ir medikus. Daktarus įkalbėjo atjungti man lašelines ir leisgyvę, neleidus atsigerti net vandens, išbogino į Utenos psichuškę/kalėjimą. Kovo 12 d. bus trys metai, kaip mane ir artimuosius terorizuoja šie tariami teisininkai. Prokuroras Arūnas Juknevičius vis primena, kad byla turėjo baigtis per 3 dienas, kadangi nesikalbu (galimai neduodu kyšio), byla todėl ir užsitęsė.
Z.V. Tai bylą sukurpė pagal LR BK 154 str. 2 d., už viešą šmeižimą.
A.R. Taip, neva aš po minėto užpuolimo, bėgau duoti interviu į Dzūkijos TV. Bet aš prašiausi leisti tik pasiskambinti. Jokio interviu nedaviau ir niekur nieko nebuvo paviešinta. Vėliau LL rašyti straipsniai šioje byloje, nefigūruoja.
Z.V. Ši Jūsų byla Alytaus apylinkės teisme buvo nagrinėta 2021-12-16 d., koks priimtas sprendimas?
A.R. Buvau nuteista pagal LR BK 154 str.2 d., neva visiškai įrodyta mano kaltė, viešas buvusio advokato A.Pliaugos šmeižimas. Kadangi nebuvo viešo šmeižimo, parašė, kad galėjo būti paviešinta. Paskirtas ambulatorinis gydymas pusei metų. Kas pusmetį perteisimai. Įsivaizduokit, kartą nenueisi, bus pažeidimas ir garantuotas Rokiškio psichiatrijos kalėjimas. Užsimanė gydyti nuo ligos kurios nesergu, pateikiau netgi rašytinius medicininius dokumentus – įrodymus. Deja jie jų nemato. Rašo, kad esu pavojinga ir keliu pavojų visuomenei. Deja kokį pavojų sukėliau ar galiu sukelti niekur nerašoma ir niekas nepaaiškina. Čia vėl kaltinama, kad galėjau sukelti. Kaip ir liko neatsakytas kitas klausimas, kur, kaip, kada apšmeižiau buvusį advokatą A.Pliaugą. Taigi esu nuteista tik už „galėjimą“.
Z.V. Tai ši, byla dabar bus nagrinėjama vasario 23 d. Kauno apygardos teisme?
A.R. Taip, prokuroras Arūnas Juknevičius pasistengė, prie šios bylos prijungė netgi nutrauktą 2019 m. vasario 22 d. bylą – makulatūrą ir teismą pasiekė jau 10 tomų byla.
Z.V. Pasižadam ir toliau stebėti teisėsaugą, kaip be kaltės tąsomi žmonės, o tikrieji nusikaltėliai ir jų bendrai, vaikšto tarp mūsų ir sprendžia mūsų likimus. Nepamirškite ponai prokurorai, teisėjai, policininkai, psichiatrai, kad mes Jus matome ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus. Sunkoka ieškoti pas beširdžius teisingumo, kai pas juos melas ir šantažas tapo gyvenimo norma.

Facebook komentarai
});}(jQuery));