Artinasi ledynmetis, nors visi laukia klimato atšilimo

Imagem7
Kaip atrodytų ir kaip jaustųsi mini ledynmetis?
Žiemos audra paveikė 100 milijonų Jungtinių Valstijų gyventojų. Tai buvo praėjusią savaitę. Šią savaitę laukia dar daugiau to paties, tačiau prisidės neįtikėtinas šaltis. Šeštadienio rytą aukštai iškilusiame slėnyje Vakarų Virdžinijos šiaurės rytuose, 125 mylios į vakarus nuo Vašingtono, Kanaano slėnio meteorologijos stotyje temperatūra nukrito iki -31F (-35C) – tai šalčiausias užfiksuotas rodmuo šioje valstijos dalyje.
Beprecedentės pūgos neseniai siaubė kai kurias Pakistano dalis, įskaitant kalnų viršūnėje esantį Murrėjos miestą, kur gilios pūgos ir išvartyti medžiai užtvėrė kelius, įkalino tūkstančius transporto priemonių ir nusinešė mažiausiai 23 žmonių gyvybes. Viena pakistanietė, kelias valandas įstrigusi automobilyje dėl rekordinio snygio, pasakojo, kad laukdama pagalbos „matė mirtį” priešais save.
Samina pasakojo, kad 16.00 val. vietos laiku išvažiavo iš namų į Murrį, bet netrukus atsidūrė tarp sniego spąstuose įstrigusių žmonių: „Priešais save mačiau mirtį”, – sakė ji. „Atrodė, tarsi aplink mūsų automobilį būtų pastatytos sniego viršūnės… Negaliu žodžiais paaiškinti, ką išgyvenau. Meldėmės, kad Dievas mums padėtų ir mes nežūtume sniego audroje”.
Sąlygos susiklostė taip, kad vos per kelias valandas iškrito 1,5 m sniego. „Tai buvo beprecedentis įvykis, – sakė netoliese esančio Nathiagali miesto pareigūnas Tarikas Ullahas. „Buvo stiprus vėjas, išversti medžiai, lavinos. Aplinkiniai žmonės buvo išsigandę.” Samina galiausiai buvo išgelbėta kitą dieną 10 val. Patvirtinta, kad per audrą žuvo dešimt vaikų, o dar mažiausiai 13 vaikų nepasisekė.
Savaitgalį Indijoje smarkus, rekordiškai gausus sniegas Himalajų aukštumose sustabdė gyvenimą: buvo užblokuota daugiau kaip 730 kelių, įskaitant keturis nacionalinius greitkelius, išjungta daugiau kaip 700 elektros transformatorių, daugiausia Šimloje, Lahaul-Spiti ir Čamboje, dėl to plačiai nutrūko elektros tiekimas, sustojo daugiau kaip 100 vandentiekio sistemų.
Japoniją užklupo sniegas. Pavyzdžiui, Otoineppu kaime, Hokaide, praėjusį trečiadienį per tris valandas iškrito net 31 cm sniego. Šiaurinėje ir rytinėje Japonijos dalyje tebesitęsia pūgos, o vietos meteorologijos pareigūnai įspėja apie kelių uždarymą ir beveik nulinį matomumą. Per artimiausias dvi dienas prognozuojama iki 70 cm sniego kartu su Japonijos jūros dalimis, įskaitant Tohoku, ir iki 50 cm sniego Hokaide ir Niigatoje.

What Would A Mini-Iceage Look and Feel Like?

Kanados naftos perdirbimo gamyklos susiduria su sunkumais dėl šalčio. Temperatūra svyruoja nuo minus 50 C (minus 58F) laipsnių. Šaltis turėjo įtakos naftos perdirbimo gamyklų gebėjimui „suskaldyti molekules benzinui ar dyzelinui gaminti”. Itin didelis šaltis taip pat lėtino Anakorte, Vašingtono valstijoje, esančios naftos perdirbimo gamyklos ir dviejų Oregono valstijoje esančių sandėliavimo terminalų – kurie gabena degalus visoje teritorijoje – veiklą. Be to, Trans-Mountain dujotiekis iš Albertos į Burnabį taip pat dar nėra 100 proc. atnaujintas po lapkričio audros.
Jakutato miestas ir rajonas šią savaitę paskelbė „vietinę ekstremaliąją situaciją”, nurodydamas neišvengiamą stogų griūties grėsmę dėl didelės sniego apkrovos pietryčių Aliaskos mieste. Reaguodama į tai, Nacionalinė gvardija kariniu oro transportu atsiuntė tarnybų narius ir transporto priemones. Kaip praneša alaskapublic.org, rajono vadovas Jonas Ericksonas sakė, kad per pastarąsias kelias savaites Jakutate iškrito 6 pėdos sniego, todėl su pertraukomis nutrūko elektros energijos tiekimas, buvo apgadinti pastatai ir uždarytos mokyklos.
Ar jau supratote, kas vyksta? Ne? Ši žiema yra tik įžanga, kuri daugeliui leis pajusti, apie ką meluoja mūsų vyriausybė ir spauda. Šią žiemą visi pamatysime, kad tikroji grėsmė yra ne atšilimas, o smarkus atšalimas, lydimas intensyvaus sniego ir nuolatinio ledo kaupimosi ašigaliuose ir Grenlandijoje.
Kokie žmonės galėtų meluoti apie tokį dalyką ir spjauti gamtai į veidą? Billas Gatesas yra toks žmogus ir stebisi, kodėl tiek daug žmonių apie jį blogai galvoja.

Imagem6

Šią savaitę Pagosa Springse esančioje Wolf Creek slidinėjimo zonoje komandos ėmėsi rimtai kasti, kai vienas iš jų sniego valčių buvo visiškai užverstas neseniai iškritusio rekordinio sniego.
REKORDINIS ŠALTIS PASIEKĖ VAŠINGTONO KALNĄ
Vašingtono kalno observatorijos mokslo ir švietimo direktorius Brianas Fitzgeraldas (Brian Fitzgerald) sakė, kad antradienį kalno viršūnėje užfiksuota rekordiškai žema temperatūra: užfiksuota -31 F, taip sumušant seną šalčiausią sausio 11 d. rekordą – 2020 m. užfiksuotą -29 F.
Sniegas ir šaltis, kurį už lango mato šimtai milijonų, jei ne milijardai, nėra iliuzija. Tai nėra netikras šaltis ar netikras sniegas, tačiau daugelis visuotinio atšilimo fanatikų norėtų, kad taip būtų. Ir jie toliau apsimes, kad pasaulis netrukus baigsis nuo dramatiško karščio.

Imagem7

Pasak neseniai Rusijoje prisišvartavusio apledėjusio krovininio laivo kapitono, ši istorija prasidėjo nuo ekstremalių vėjų ir itin žemos gruodžio mėnesio temperatūros. Tada, krovininiam laivui artėjant prie Vladivostoko (Rusija) uosto, pradėjo rinktis minia. Jie stebėjo milžinišką laivą ir visą jo krovinį, visiškai apgaubtą storu ledo sluoksniu. Tai tikrai panašu į puikų paveikslą žmogaus sukeltam visuotiniam atšilimui ir CO2 sukeltai apokalipsei propaguoti.
Balandžio-rugsėjo mėnesiais Pietų ašigalyje vidutinė temperatūra buvo vos -61,1 C (-78 F) – tai buvo šalčiausias kada nors užfiksuotas šešių mėnesių laikotarpis regione, gerokai aplenkęs ankstesnę šalčiausią užfiksuotą „žiemą be branduolio”, -60,6 C (-77 F), užfiksuotą 1976 m. (20-ojo silpnojo ciklo Saulės minimumas). Dar daugiau įrodymų, kad šiuolaikinė civilizacija išnyks nuo karščio.
Šiuo metu fiksuojamas rekordinis šaltis ir sniegas, o tai reiškia, kad mums reikia daugiau energijos, kad sušiltume būtent tada, kai jos yra mažiau, o turima energija yra gerokai brangesnė nei praėjusią žiemą.
Visuomenės visame pasaulyje pradeda skilti (dėl KOVIDO ir politinių nesutarimų), o kai sniego ir šalčio per daug, pati civilizacija visiškai sustoja. Šiuo metu tai vyksta vietos lygmeniu, ten, kur sniegas ir šaltis yra didžiausi. Tačiau praėjusią savaitę Amerikoje snigo nuo pakrantės iki pakrantės.
Vašingtono valstijos transporto departamentas vis dar vykdo valymo darbus po to, kai Snokalmėje ir jos apylinkėse, esančiose netoli Sietlo, ant kelių nuslinko 38 lavinos. Regioną užklupo rekordinė 236 colių sniego danga, sumušusi ankstesnį 2006 m. sausio 3 d. buvusį 229 colių rekordą. Gubernatorius Džėjus Inslis (Jay Inslee) paskelbė nepaprastąją padėtį po to, kai gruodžio 17 d. prasidėjusios „smarkios žiemos audros” sukėlė rekordinį sniego kiekį, potvynius, evakuacijas ir kelių uždarymą.
Stiprią klimato kaitą rodo ne tik šaltis ir sniegas. Britų Kolumbijos Karalystėje per rekordinę liūtį buvo visiškai nuplauta Transkanadinio greitkelio atkarpa.
Neabejotina, kad klimato kaita yra žiauri. Nesvarbu, ar tai būtų sniegas, lietus, ledas, vėjas, karštis ar šaltis, orai yra smurtiniai. Taip, kai kuriose vietose, pavyzdžiui, Australijoje, šiuo metu būna beprotiškai karšta, tačiau pasauliniu mastu temperatūra vis labiau mažėja, mažėja, mažėja, nes didysis Saulės minimumas vis labiau įsitvirtina.
Dėl Amerikoje iškritusio precedento neturinčio sniego kiekio Šiaurės pusrutulio sniego masė vis didėja – pagal naujausius duomenis (sausio 10 d.) ji beveik 500 gigatonų viršija 1982-2012 m. vidurkį. Kas žino, koks bus lūžio taškas, kai sniegas ir ledas nebeištirps ir kiekvienais metais sniego masė smarkiai padidės.
[FMI]

Imagem2

Pasaulyje jaučiamas maisto trūkumas
Maistas visame pasaulyje brangsta dėl didėjančios paklausos ir trūkumo. Deja, pagrindinėje spaudoje kalbama tik apie transportavimo ir tiekimo grandinės problemas. Dėl sparčiai augančių krovinių gabenimo išlaidų ir su Omikronu susijusio darbo jėgos trūkumo perdirbto maisto ir šviežių produktų įmonėse susidaro naujas atsilikimo etapas, dėl kurio didžiųjų Jungtinių Valstijų mažmeninės prekybos centrų lentynos ištuštėja. Tačiau tiekimo trūkumas yra jautrus orams ir auginimo sąlygoms, o tai kasmet darosi vis sunkiau.
Maisto trūkumas jaučiamas ir skrandžių požiūriu – žmonės visame pasaulyje negali sau leisti įsidėti į burną tiek maisto, kiek anksčiau. Taigi, trūkumas ar gausi pasiūla, kai negalite sau leisti maisto, kurio jums reikia, jūs ir jūsų šeima liksite alkani.
Nuo 2019 m. pabaigos Jungtinių Tautų matuojamos maisto kainos padidėjo maždaug trečdaliu, o šio šuolio priežastys – blogi orai, didesnės gabenimo išlaidos, darbuotojų trūkumas, energijos stygius ir didėjančios trąšų kainos – reiškia, kad aukštos kainos gali išlikti ir šiais metais. Agentūros Bloomberg Economics duomenimis, labiausiai nukentėjo Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos šalys, tokios kaip Sudanas, Jemenas, Libanas, Tunisas ir Egiptas, nes jos importuoja kviečius ir cukrų. Kai kuriose iš jų vyksta perversmai, keičiasi režimai, vyksta pilietiniai karai ir žlunga ekonomika. Todėl didesnės maisto kainos gali padidinti neramumus.
Facebook komentarai
});}(jQuery));