Nors įstatymas draudžia, LRT ir toliau savo programose transliuoja reklamą

Nors įstatymas draudžia, LRT ir toliau savo programose transliuoja reklamą

 

 
Paskelbta: 2017-11-13 09:04 Autorius: ekspertai.eu
Ž. Pečiulis. Nuotr. facebook.com
Ž. Pečiulis. Nuotr. facebook.com

Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) tarybos pirmininkas Žygintas Pečiulis žada per kelias savaites pateikti atsakymus į parlamentarų klausimus dėl visuomeninio transliuotojo finansų, tačiau pabrėžia, kad taryba nesikiša į administracijos ir redakcijos darbą, skelbia naujienų agentūra BNS.

Ž. Pečiulis taip pat sakė esantis nustebęs, kad finansiniais LRT klausimais susidomėję Seimo nariai nepaklausė apie LRT laidų turinį.

Ekspertai.eu primena, kad valstybinis transliuotojas LRT jau ilgą laiką verčiasi nelegalia komercine veikla, tačiau LRT taryba iki šiol nieko padaryti negalėjo.

Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatyme yra labai aiškiai ir nedviprasmiškai parašyta: „Reklama ir komerciniai audiovizualiniai pranešimai LRT radijo ir televizijos programose draudžiami, išskyrus kultūros ir sporto renginių ir (ar) jų transliacijų rėmimo pranešimus“.

LRT savo radijo ir televizijos programas transliuoja trimis būdais: per radiją, per televiziją ir internetu. Ir nesvarbu per kokias ryšio priemones LRT transliuotų savo programas – įstatymas vienareikšmiškai draudžia LRT transliuoti reklamas ir komercinius audiovizualinius pranešimus.

{youtube}6w7MmIn3JFM{/youtube}

Ar žmogus žiūri LRT programas per seną tarybinį televizorių, ar klauso per prieštvaninį radijo tašką, ar spokso per moderniausią išmanųjį telefoną, paprastą ar planšetinį kompiuterį – reklama ir komerciniai audiovizualiniai pranešimai LRT programose yra negalimi, tai draudžia įstatymas.

Tačiau nors įstatymas draudžia, reklama, už kurią pajamas gauna LRT, kiekvieną dieną yra transliuojama.

LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius yra išaiškinęs, kad LRT nėra 100 procentų finansuojama valstybės ir kad trūkstamų lėšų gauna „iš komercinės veiklos, iš įvairių“.

Keli susiję:

Keistai atrodo, kai Seimo nariai pateikia gyventojams rūpimus klausimus  

Pajamos iš komercinės reklamos padeda valstybės išlaikomam transliuotojui LRT išsilaikyti   

Visa tai puikiai supranta aukštaūgis, aštrialiežuvis LRT generalinis direktorius   

LRT vadovas pasiūlė Seimo nariams perskaityti jų pačių priimtą įstatymą: ten viskas parašyta

logo bottom

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti 

Facebook komentarai
});}(jQuery));