Neringos Venckienės ekstradicija atidėta 30 dienų

Karolis1

Karolis1

Neringos Venckienės ekstradicija atidėta 30 dienų

Apie tai rašo Crystal Lake herald laikraštis:

Lietuvos teisėja Neringa Venckienė, kuri apsigyveno Crystal Lake mieste šalia Čikagos dar 2013 m., ir šiuo metu laikoma Čikagoss kalėjime, pirmadienį įsižinojo, kad jos ekstradicija į Lietuvą atidėta 30 dienų.
Tiek laiko prireiks, kol JAV Aukščiausias teismas peržiūrės ekstradicijos įstatymą, kuriuo remiantis moteris yra gražinama į Lietuvą.
Neringa Venckienė pabėgo į JAV dar 2013 m., kai Lietuvoje atskleidė įtariamą pedofilų grupę, kurioje buvo ir šios šalies aukštų pareigūnų, ir kurie seksualiai prievartavo ir Venckienės 4 metų dukterėčią.
Ji gyveno ramų, nepastebimą gyvenimą Čikagos priemiestyje, kol prieš 19 mėnesių buvo sulaikyta ž nuo to laiko N.Venckienė laikoma Čikagos kalėjime, vadinamame Metropolitan Correctional Center.

 

Karolis1
Kol teisininkai ir jos šeima, įskaitant ir 20 metų sūnų Karolį, kovoja už tai, kad N.Venckienei būtų suteiktas prieglobstis JAV arba bent išnagrinėtas jos prieglobsčio prašymas, praeitą savaitę jos advokatai pateikė skundą, kuriuo prašoma išnagrinėti ir peržiūrėti JAV ekstradicijos įstatymą.
Venckienės advokatai sako, kad ekstradicijos įstatymas, kuriuo remiantis Venckienė deportuojama, nebuvo keistas nuo 1800 m.
Advokatai taip pat prašo leisti jai pasilikti, kol aukščiausias teismas išnagrinės jos skundą.
Liepą apeliacinis teismas Čikagoj atmetė jos prašymą pasilikti ir nutarė, kad ji turi būti perduota Lietuvai.
Savo skunde Venckienės advokatai teigė, kad jeigu ji bus gražinta į Lietuvą, tai jai bus taikomos „ypatingai barbariškos procedūros ir bausmės“ (“particularly atrocious procedures or punishments.”).
Tačiau apeliacinis teismas nutarė, kad teismo pareiga yra paklūsti ekstradicijos sutarčiai: tai ne teismo pareiga „nuspręsti, ar įrodymų pakanka kaltei įrodyti. Tai šalies, kurie reikalauja ją išduoti, pareiga“.
Šį kartą apeliacinis teismas dar kartą atmetė jos prašymą, tačiau leido pasilikti dar 30 dienų, kol teismas „patvirtins ekstradiciją“, ir leis aukštesniam teismui peržiūrėti ekstradicijos įstatymus. . Tai pirmadienį paaiškino jos advokatas Barry Spevack.
Venckienė, kuri legaliai gyvena JAV, buvo pasiprašiusi politinio prieglobsčio. Šis prašymas turėjo būti nagrinėjamas liepos mėn., tačiau dėl nežinomų priežasčių buvo atidėtas iki 2022 m.
Tuo metu prasidėjo ir Venckienės ekstradicijos procesas.
Moteris baiminasi žiaurios bausmės, netgi mirties, jeigu bus sugražinta į Lietuvą.
Daug žmonių, kurie susiję su jos atskleista pedofilų gauja, jau buvo nužudyti arba mirė paslaptingomis aplinkybėmis.
Lietuvos vyriausybė kaltina Venckienę net šnipinėjimu ir „kalbėjimu prieš valdžią“.
Kol kai kurie Kongreso nariai teikė įstatymų projektus, remiančius Venckienę, tačiau jokios pagalbos iš aukštesnės valdžios ji nesulaukė.
Karolis bando toliau gyventi jauno žmogaus gyvenimą, mokosi koledže, lanko motiną ir toliau dalinasi įspūdžiai facebooke.
„Man viskas gerai, esu tik truputį pavargęs, manau, kad nuo viso to“, – sakė jis pirmadienį, laukdamas savo motinos skambučio.

 

https://www.nwherald.com/2019/09/09/crystal-lake-based-former-lithuanian-judges-extradition-paused-30-days/awpd4rr/?utm_medium=NWHFacebook&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR21Z5TNiMvR_qaXwRhZVAmP0CcrwMCNVpvFrhNdAxFFov0o2-Plx6JMNUw#Echobox=1568075236

Facebook komentarai
});}(jQuery));