skip to Main Content
nv

Neringa Venckienė. Prieš ir po pedofilijos bylos

by Agnė Gredeckaitė on August 9, 2015

Šiame straipsnių cikle pabandysiu pateikti žmonių gyvenimą. Koks jis buvo prieš pedofilijos bylą ir kokius jums juos pateikia žiniasklaida. Teisėsaugos akyse šie žmonės – nusikaltėliai. Pažvelkime iš arčiau kas jie – teisininkai, profesoriai, žymūs daktarai ar verslininkai. Kas šitie žmonės išdrįsę suabejoti: ar tikrai pedofilijos nebuvo? Kokia jų praeitis, statusas, kokios nuomonės ir prisiminimai iš juos pažinojusių.

 

Gal būt Garliavos pedofilijos byla niekada nebus nuodugniai ištirta, gal būt jau pradanginti svarbūs įrodymai, gal būt surinktos dešimtys tomų apkaltinti nukentėjusius asmenis, gal būt jie bus vienaip ar kitaip baudžiami, gal būt ne visi sulauks bylų baigties, o jau juo labiau neginčijamo teisingumo.

 nv

Šiose bylose, kiek jų yra jau neįmanoma suskaičiuoti, viskas suvelta. Kaip turi gintis švarios sąžinės žmogus kaltinamas nebūtais dalykais,- įrodinėti, teisintis, aiškinti? Geriausią gynybos būdą – puolimą, jau tobulai ir labai sėkmingai praktikuoja tie, kurie istorijos pradžioje rodėsi negalės išvengti atsakomybės už iškrypėliškus veiksmus. Vienok viską galima apversti jei tobulai įvaldyta akiplėšiško puolimo taktika, kurią strateguoja ko gero neprastos asmenybės. Todėl, kelios abejotinos reputacijos šeimos, teismų padedamos, savo garbę kelia ir moralines žalas vertina šimtatūkstantinėmis sumomis. Idant nesuteiktume šiems piliečiams dar vienos progos pasipelnymo bylai, apie jų moralines savybes, gyvenimo ir veiklos būdus nutylėsim, nes Kaune ir taip visi viską žino. Priminsime tik tuos, kurie dabar įvardinami kaip N.Venckienės suorganizuotos ir aktyviai veikusios kriminalinės gaujos, ar įtakos žmonės.

 

N.Venckienė (g. 1971 m. gegužės 21 d. Kaune)-kilusi iš darnios ir tvarkingos statybininko bei prekių žinovės šeimos.

 

1989 m. aukso medaliu baigė Garliavos 1-ąją vidurinę mokyklą, 1989–1995 m. studijavo Vilniaus universiteto Teisės fakultete, 2005 m. – MRU doktorantūroje.

 

1995–1999 m. – LŽŪU juristė, 1999 m. – Kauno rajono apylinkės teismo kandidatė į teisėjus, 1999–2007 m. – Kauno rajono apylinkės teismo teisėja, nuo 2007 m. – Kauno apygardos teismo teisėja. Iki Kauno pedofilijos bylos niekam neužkliuvusi bei neturėjusi jokių nuobaudų.  Ne taip kaip jos ne kai kurie kolegos iš teismo. http://kauno.diena.lt/dienrastis/kita/zvilgsnis-34360

 

Buvo išrinkta į 2012–2016 m. kadencijos Seimą, patvirtinta „Drąsos kelio“ frakcijos seniūne.

 

2012 m. balandžio 9 d. Seimas patenkino prokuroro prašymą ir panaikino N. Venckienės teisinę neliečiamybę, leido patraukti ją baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti laisvę, ją kaltinanant pažeidus šešis Baudžiamojo kodekso straipsnius. Manoma, jog nuo 2012 m. balandžio mėn. Seimo narė pradėjo slapstytis nuo teisėsaugos, nebelankydama Seimo posėdžių ir slapta išvykdama iš Lietuvos ir išsiveždama iš Lietuvos moksleivį sūnų. Gegužės 9 d. prokuratūra paskelbė N. Venckienės paiešką. Dėl Seimo posėdžių nelankymo N. Venckienei balandį buvo trečdaliu sumažinta alga. Dingusiai Seimo narei svarstyta galimybė surengti apkaltą ir atimti mandatą, tačiau politologai nesutarė, ar tai galima daryti jai nesant Lietuvoje. Jos aplinka teigė, kad Seimo narė bėgo į užsienį nuo susidorojimo. Šiuo metu  buvusi teisėja gyvena ir dirba JAV. Lietuvos teisėsaugos institucijos nesutaria tarpusavy ar N. Venckienės gyvenamoji vieta nustatyta ar vis dar ne. Skirtingais metų laikais visuomenei išmetama skirtinga informacija.

 

Su N. Venckiene gyvena ir jos sūnus Karolis, puikiai besimokantis ir gavęs pagyrimo raštą. Buvęs vyras liko Lietuvoje ir laikas nuo laiko nesislapstydamas aplanko sūnų Amerikoje.

 

Neringa  ją pažinusių atminimuose išliko kaip itin kruopšti, atidi ir atsakinga mokinė. Ji buvo geriausia  dėstytojo E. Kūrio studentė. Ištekėjusi už tuometinio Policijos akademijos studento A. Venckaus ir pagimdžiusi sūnų Karolį toliau tęsė karjerą Kauno apylinkės, o vėliau apygardos teismuose. Gyveno erdviame nuosavame name, tėvų kaimynystėje Garliavoje. Niekam netrukdė, niekam neužkliuvo  bei nebuvo įdomi iki tos dienos, kol  nebuvo atrastas jos brolio lavonas Šlienavoje, Kauno marių pakrantėje.

 

Pedofilijos byla jau buvo tapusi rezonansine. Mėtoma, vėtoma iš teismo į teismą, vis plonėjanti, išplėštais lapais, neatliktomis apklausomis, aplipusi procesiniais pažeidimais. Tendecingai nusiteikusiose laidose  bei saldžiarūgščiuose  L. Lavastės straipsniuose itin neigiamas herojus buvo Drąsius Kedys. Jį dažnai rodydavo pusnuogį, sportišku kūnu ir auksine grandinėle ant kaklo.  Nuotrauka iš privataus albumo  buvo pavogta per kratą ir perduota laidai “Abipus sienos”.

 

D. Kedys buvo demonizuojamas iki tol, kol buvo rastas jo lavonas. Tendencingoji medija persigrupavo ir atpirkimo ožiu bei blogybių įsikūnijimu tapo jo sesuo, tuometinė Kauno apygardos teisėja N. Venckienė. Kaltinimai sruvo tarsi vėmalai iš alkoholiko gerklės. Teisėja buvo kaltinama padėjusi rašyti broliui, bandžiusiam nuo pedofilijos apsaugoti dukrą skundus, buvo kaltinama šmėžavimu plokščiaekranio televizoriaus atspindyje filmuojant, anonimiškuose portalų komentaruose sklido gandai apie pavydą Laimutei Stankūnaitei, dėl grožio ir dėl karjeros (Laimutė tuo metu buvo pradedanti kirpėja), atsirado tvirtinančių, kad N. Venckienė troško pakaitomis  tai savo kolegos Jono Furmanavičiaus kėdės, tai širdies. Labiau iškrypę komentatoriai kaltino ją pavydėjus… savo brolio!

 1271945884kedys img

Melo buvo daug, o tiesa tik viena. Vis dėlto teisėsaugai, numarinus pedofilijos bylą pavyko numegzti iš bezdalų virvę ir apkaltinti N. Venckienę 40 nusikalstamos veikos atvejais.

 

Tam ypač pasitarnavo asocialūs asmenys, melagingai liudiję. Dauguma iš jų teisti už reketą, vagystes ar chuliganizmą Kai kurie beviltiški narkomanai, sutikę paliudyti už baltajį sniegutį.  O kai kurie jau turėję neaiškią praeitį vaikų namuose. Pagrindinio liudytojo brolis tebekali už pedofiliją. Dauguma kaltinimų kurpti pagal patologinio melagio svaičiojimus.

 

Cituojame: “2010 m. rugpjūčio 2 d. N. Venckienei buvo iškelta drausmės byla. Teisėjų etikos ir drausmės komisija pažymėjo, kad „bendraudama su žiniasklaida bei viešai reikšdama nuomonę apie netinkamą ikiteisminio tyrimo eigą ir ikiteisminio tyrimo institucijų darbą, išsakydama neigiamą nuomonę apie kitus asmenis ir viešai kaltindama juos, taip pat rašydama skundus brolio vardu bei nepagarbiais žodžiais pavadindama asmenis, kurių atžvilgiu rengė dokumentus“, t. y. pažeidė Teisėjų etikos kodeksą. 2011 m. Teisėjų garbės teismas skyrė papeikimą, kadangi N. Venckienė savo veiksmais ir pasisakymais visuomenės informavimo priemonėse pažeidė Teisėjų etikos kodekse minimus pagarbos žmogui, lojalumo valstybei, nešališkumo, nesavanaudiškumo, padorumo ir pavyzdingumo principus“.

 

Laikui bėgant kaltinimai vis stiprėjo. Reikėjo kažko svaresnio.

 

“2015 sausio mėnesį kaltinimų lavina pasipildė: buvusiai Seimo narei Neringai Venckienei jau yra pareikšta įtarimų mažiausiai pagal keturiolika Baudžiamojo kodekso straipsnių. Buvusi teisėja įtariama nepilnametės tvirkinimu ir jai darytu poveikiu, gaujos subūrimu, kuri atitinka visus nusikalstamos organizuotos grupuotės požymius, teismo sprendimo nevykdymu, nepagarba teismui, trukdymu antstolei atlikti savo pareigas, pasipriešinimu policijos pareigūnams, nežymiu sveikatos sutrikdymu, piktnaudžiavimu globėjos pareigomis, šmeižtu, mirusiojo atminimo paniekinimu, neteisėtu informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimu, neteisėtu šios informacijos panaudojimu, piktnaudžiavimu tarnyba, viešais raginimais smurtu pažeisti Lietuvos Respublikos suverenitetą bei kitais nusikaltimais.”

 

Kuo toliau, tuo labiau kaltinimai absurdiškesni. Vėliau bus apkaltinta gaujos pavadimu Violetiniai  subūrimu, vadovavimu. Valstybės naikinimu ir net šnipinėjimu.

 

Atrodo, kad rašantysis  Kauno pedofilijos bylos scenarijų kenčia nuo šizofrenijos priepuolių bei domisi siurealizmo menu. Tik šioje rezonansinėje byloje aklas žmogus apkaltinamas šaudymu, pagrindinis kaltinamasis taikiai nuskęsta baloje prieš pat teismą, nenuorama D. Kedys pats nuvirsta, užspringsta su ginklu rankoje.

 

“2015 gegužį N. Venckienės veikos dauginasi geometrine progresija: Kauno apylinkės teismas (teisėja Jurga Vasiliauskienė) 2015 m. gegužės 29 d. nutartimi patenkino Kauno apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroro Dariaus Jakučio 2015 m. vasario 24 d. pareiškimą dėl kardomosios priemonės – suėmimo skyrimo įtariamajai Neringai Venckienei (jai nedalyvaujant).”

 

“Nors prokuroro prašyme surašytos N. Venskienės padarytos 39 nusikalstamos veikos, teismo nutartimi nustatyta, kad N. Venckienė įtariama, padariusi 35 nusikalstamas veikas – 5 nusikalstamos veikos priskiriamos prie apysunkių nusikaltimų, 30 nusikalstamų veikų priskiriamos prie nesunkių nusikalstamų veikų. Teismas nutartyje „nutylėjo“ ir dar keletą prokuroro metamų N. Venckienei įtarimų – pagal BK 119 straipsnį „Šnipinėjimas“, 121 straipsnį „Antikonstitucinių grupių ar organizacijų kūrimas ir veikla“, 123 straipsnį „Piktnaudžiavimas oficialiais įgaliojimais“”

 

“Paskutinis BK straipsnis pripažįsta kaltu tą, „kas būdamas įgaliotas atstovauti Lietuvos Respublikai palaikant santykius su kita valstybe ar kitos valstybės organizacija ar tarptautinėje viešojoje organizacijoje viršijo įgaliojimus arba sąmoningai neatliko pareigų, arba netinkamai jas atliko ir dėl to padarė Lietuvos Respublikos interesams prieštaraujančią veiką, dėl kurios padaryta ar galėjo būti padaryta didelės žalos“.

 

Teismas nustatė, kad faktinių duomenų, leidžiančių manyti, jog įtariamoji padarė jai inkriminuojamas nusikalstamas veikas, pakanka, tai – pareiškimai ir pranešimai, nukentėjusiųjų ir liudytojų parodymai, dokumentai, vaizdo įrašai, teismų sprendimai, informacija viešoje erdvėje, kiti ikiteisminio tyrimo metu surinkti įrodymai. Visa tai atsispindi ikiteisminio tyrimo medžiagoje, kuri sudaryta iš penkių į vieną sujungtų ikiteisminių tyrimų.”

 

“Didžiąją  įtarimų dalį sudaro nusikalstamos veikos, kuriomis N. Venckienė, „veikdama organizuotoje grupėje ir kartu su Audrone Skučiene jai vadovaudama“ nurodydavo asmenims sekti A. Ūsą ir jo artimuosius, L. Stankūnaitę, advokatą G. Černiauską, advokatę L. Kraujutaitienę, Milinių šeimos narius, antstolė S. Vaicekauskienę ir kitus asmenis, rikti apie juos informaciją, o vėliau kai kuriuos duomenis viešai paskelbti. Nemažai nusikalstamos veikos epizodų N. Venckienei inkriminuojama už tai, kad ji apšmeižė mirusį (taip rašoma teismo nutartyje) teisėją J. Furmanavičių, V. Milinį ir A. Ūsą.”

 

“Buvusi teisėja ir Seimo narė kaltinama ir piktnaudžiavimu tarnyba, padarant didelę – 7 327,76 Lt žalą valstybei, kai savo veiksmais trukdė vykdyti teismo sprendimą, bei organizavimu Seimo nario Ryto Kupčinsko padėjėjos Ramintos Baltuškienės piktnaudžiavimą tarnyba, kai, siekdama sutrukdyti teismo sprendimo vykdymą, davė nurodymus kreiptis į įvairias valstybės institucijas, o gautus atsakymus perduoti jai. Iš teismo nutarties neaišku, ar Seimo nario R. Kupčinsko padėjėjai R. Baltuškienei yra pareikšti kaltinimai piktnaudžiavimu tarnyba, kurį suorganizavo N. Venckienė (taip rašoma teismo nutartyje).”

 

“Prokuroras teigia, kad savo viešais pasisakymais įvairiose transliuojamose laidose, kaip antai, „Akistata“, „Paskutinė instancija“ ir kt., bei savo knygoje „Drąsiaus viltis – išgelbėti mergaitę“, N. Venckienė menkina mūsų valstybės autoritetą, žemina prokurorus, teisingumą vykdančius teismus, tuo pakirsdama žmonių pasitikėjimą mūsų valstybės teisine sistema.”

 

“Už tai, kad keli organizuotos asmenų grupės nariai viešai pasisakė, jog Lietuvoje reikia pučo-perversmo, Maidano, visas vyriausybes ir parlamentus reikia susprogdinti ir pastatyti iš naujo,  N. Venckienė yra įtariama viešais raginimais smurtu pažeisti Lietuvos Respublikos suverenitetą.”

 

“2010 m. vasario 10 d. nesankcionuoto mitingo metu prie Kauno apygardos prokuratūros pastato N. Venckienės mažametis sūnus Karolis Venckus su nenustatytais mažamečiais asmenimis sugiedojo iškraipytą Lietuvos Respublikos himno tekstą. Dėl šio fakto N. Venckienei reiškiami įtarimai dėl valstybės simbolių išniekinimo.”

 

“Teismas skyrė griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą, atsižvelgdamas į tai, kad N. Venskienė kartu su Audrone Skučiene subūrė organizuotą grupę asmenų daryti nusikalstamoms veikoms, o tai rodo jos didesnį pavojingumą visuomenei, kad po 2012 m. spalio 9 d. jai įteikto pranešimo apie įtarimą atsisakė duoti parodymus ir pradėjo slapstytis, jos gyvenamoji vieta šiai dienai nėra žinoma, todėl paskelbta N. Venckienės paieška.”

 

“Teismo nutartyje teigiama, kad šiuo metu sujungtame ikiteisminiame tyrime 2015 m. gegužės 22 d. surašytas apibendrintas pranešimas apie įtarimą N. Venckienei, tą pačią dieną priimtas nutarimas pripažinti N. Venckienę įtariamąja, ketinama kreiptis su teisinės pagalbos prašymais į užsienio valstybes dėl įtariamosios išdavimo Lietuvos Respublikai pagal naujai surašytą apibendrintą pranešimą apie įtarimą.”

 

Dar ruošiama ir 40-toji veika. Kurstymas žudyti. Taip pat ruošiamasi pateikti JAV prašymą su pageidavimu parsivežti N. Venckienę  Lieuvon. Kaltinimai juokingi, nors ir skambiais pavadinimais. Pvz.: šnipinėjimas arba antikonstitucinių grupių kūrimas. Kvailokai atrodo bandymas iš buvusios teisėjos, vėliau seimo narės nulipdyti Lietuvos Mata Hari ar  bent Odetą Sanson. Bet jau kaip ir anksčiau minėjau bylos režisierius galimai kenčia nuo romantinės šizofrenijos. Kito paaiškinimo negali būti. Vėliau šiuos ligotus kliedesius išleidžia pagrindiniai Lietuvos dienraščiai  bei ši pseudoinformacija numetama virškinti Lietuvos piliečiams.

 

 

 

Myra Kovalski

https://pradzios.wordpress.com/2015/08/09/neringa-venckiene-pries-ir-po-pedofilijos-bylos/

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));