Neringa Venckienė : NELABAI LYGIAI TEISINGAS PREZIDENTAS ?

NELABAI LYGIAI TEISINGAS PREZIDENTAS ?
Kiekvienas darbas, atliekamas sąžiningai, būnant visiems lygiai teisingu, yra varginantis. Būti Prezidentu – valdyti šalį yra neabejotinai sunku.
Perskaičiau profesoriaus Vytauto Radžvilo straipsnį apie Prezidento ir valdančiosios daugumos konfliktą – gelminės ir nesutaikomos dviejų Lietuvų priešpriešos atspindį. Nevisiškai sutinku su profesoriaus išsakytomis mintimis.
Manau, kad paties Prezidento Gitano Nausėdos veiksmai liudija, kad viena jo koja yra viename krante, o kita – kitame.
„Prisiekiu sąžiningai eiti savo pareigas ir būti visiems lygiai teisingas” – ištrauka iš Lietuvos Respublikos Prezidento priesaikos teksto. Prezidentas G. Nausėda nėra lygiai teisingas visiems jau nuo pat jo kadencijos pradžios. Štai keletas pavyzdžių.
Pirma, prieš 2020 m. Seimo rinkimus Prezidentas G. Nausėda sukvietė tik kai kurių partijų atstovus į Prezidentūrą. Tikriausiai tų, kurias pats norėjo matyti Seime, taip duodamas ženklą už ką balsuoti.
Antra, Prezidentas Gitanas Nausėda vetavo Seime priimtą rinkimų įstatymą, mažinantį patekimo į parlamentą kartelę partijoms ir koalicijoms iki 3 ir 5 procentų. „Žemesnių rinkimų slenksčių nustatymas daugiamandatėje rinkimų apygardoje atvestų prie didesnės Seimo fragmentacijos, apsunkintų valdančiosios koalicijos formavimą ir trikdytų sklandų Seimo bei Vyriausybės darbą“ – tokie buvo G. Nausėdos vetavimo motyvai.
Trečia, žmonės, neabejingi Deimantės Kedytės likimui, daugiau nei devynerius metus kas mėnesį stovi prie Prezidentūros. Prezidentas G. Nausėda nei pats asmeniškai, nei per savo atstovus niekada neatėjo į aikštę prie Prezidentūros pasikalbėti su šiais žmonėmis.
Juk neprašoma kištis į teismų darbą, norima tik sužinoti, ar Deimantė yra gyva ir sveika.
Ketvirta, Prezidentas G. Nausėda atleido iš pareigų Klaipėdos apylinkės teismo teisėją R. Augustę, pranešusią apie kitos teisėjos galimai korupcinę veiklą.
Sutinku, kad dvaro klapčiukai, žurnalistais vadinami dvasios ubagai neslepia siekio jį sumenkinti ir pažeminti. Ir tai yra bjauru. Tačiau Prezidentas G. Nausėda nebuvo lygiai teisingas visiems nuo pat savo kadencijos pradžios. Manau, jis pats save pastatė į tokią situaciją, kurioje yra dabar.
Gali būti briedis, medis ir gamta vaizdas
Facebook komentarai
});}(jQuery));