Neringa Venckienė : „Aš dėl nieko nesigailiu. Jaučiu, kad teisingumas nugalės”

Herald

Herald

https://www.nwherald.com/2019/08/09/crystal-lake-woman-facing-extradition-has-no-regrets/am8avj0/?fbclid=IwAR1GTUFimy9BsA52r690qO1_m6UPM3-tyXrCO7T3p9gzJn8ezPvLALcjWqY

Čikagos laikraštis „Northwest Herald” išspausdino didelį straipsnį apie Čikagos kalėjime ekstradicijos į Lietuvą laukiančią Neringą Venckienę. Straipsnis buvo pirmame leidinio puslapyje. 

Jame rašoma : kažkada garsi Lietuvos teisėja, kuri sukėlė tarptautinį skandalą atskleisdama įtariamų pedofilų tinklą, nuo kurio nukentėjo ir jos dukterėčia, bandė rasti prieglobstį JAV, tačiau dabar sako : „Aš dėl nieko nesigailiu”.

„Noriu, kad žmonės žinotų, kad aš dėl nieko nesigailiu, – parašė Neringa Venckienė laiške šiam laikraščiui praeitą savaitę, – nesigailiu, kad praradau darbą ir savo stabilų gyvenimą. Nesigailiu nieko, ką padariau gelbėdama savo dukterėčią nuo pedofilų, kurie ją prievartavo”.

 

Herald

Kartu su sūnumi ji persikėlė gyventi į JAV 2013 m., ir čia gyveno nepastebimą gyvenimą Crystal Lake mieste, laukdami, kol bus išnagrinėdatas jos prieglobsčio klausimas.

Tai buvo prieš 18 mėnesių, kai jį buvo sulaikyta. Dabar ji laikoma Čikagos metropoliniame kalėjime ir laukia ekstradicijos.

Venckienė dienas leidžia skaitydama, žiūrėdama TV, priešdama ir darydama eskizus. Ji taip pat mokosi jau ketvirtos kalbos.

Moteris nerimauja dėl savo artimų ir bendražygių, likusių Lietuvoje. Ji tai pat jaudinasi ir dėl 20 metų amažiaus sūnaus Karolio Venckaus.

Venckienė turi nedidelę viltį, kad jai bus leista pasilikti JAV, kol bus išnagrinėas jos prieglobsčio prašymas, nors šio svarstymas atidėtas iki 2022 m.

„Noriu, kad sūnus dėl manęs nesijaudintų, su manimi viskas bus gerai, – rašo ji laiške, – tikiu, kad vieną dieną teisingumas bus atstatytas. Jaučiu, kad Dievas su manimi. Nežinau, kodėl likimas man paskyrė tokius išbandymus. Matyt, todėl, kad man ne vis vien” (abejingumas – išskirtinis lietuvių bruožas – aut. pastaba).

Venckienės mintys apie sūnų – panašios kaip visų mamų. Karolis paliktas gyventi vienas JAV.

„Noriu, kad sūnus baigtų vidurinę mokyklą, būtų geras ir rūpestingas žmogus”, – sakė ji.

Ji sako, kad bijo grįžti į Lietuvą ir tikisi, kad Lietuvos žmonės išsivaduos nuo jos dabartinės vyriausybės.

Venckienė parašė, kad jos dukterėčios byla, kurioje niekas nebuvo nuteistas, parodė, kokia korumpuota Lietuvos teisinė sistema.

 „Lietuvos vyriausybė nusprendė persekioti tuos žmonės, kurie gynė pedofilų aukas, o ne prievartautojus”, – rašė ji.

Jeigu ji bus sugražinta į Lietuva, Venckienė mano, kad niekas  negalės jai padėti.

„Nesvarbu, kas nutiks man, tačiau aš tikiuosi, kad ši istorija padės žmonėms, kurie nenori korumpuotos valdžios Lietuvoje, susivienyti ir išvaryti korumpuotus politikus iš valdžios”.

Ji prašė, kad jos istorija būtų papasakota.

„Prašau amerikiečių pasidalinti mano istorija, nes tai vienintelis dalykas, kurio bijo Lietuvos vyriausybė.

 

Venckiene taip pat padėkojo visiems amerikiečiams, kurie „meldėsi už amne, mano dukterėčią ir sūnų”.

Kathleen Miller iš Crystal Lake buvo viena pirmųjų Venckienės draugių JAV.  Miller prisimena, kad vieną kartą ji atvežė Venckienę į jos gėlių parduotuvę ir gatvėje vieną moteris nufotografavo Venckienę.

Vėliau ji sekė abi moteris ir nufotografavo Milller automobilio numerį.

Ta nuotrauka ir numeris atsirado Lietuvos spaudoje, kurioje buvo sakoma, kad amerikiečiai ją gina.

Miller ir jos šeima pykina nuo to, kaip vietos valdžia elgiasi su Venckiene : „nuo tada, kai ji apsigyveno Crystal Lake, ji padeda kiteims, gerbia įstatymus, dirba ir mokosi anglų kalbos.

„Mes padavėme skundą, – sako  Miller, – Venckienė atvažiavo čia, galvodama, kad JAV ją apgins. Tai, ką ji padarė Lietuvoje, yra labai drąsu. Ji viena garbingiausių mano sutiktų žmonių. Tai, kaip mūsų vyriausybė elgiasi su ja, yra gėdinga”.

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));