N.Venckienės išdavimas Lietuvai – sąlyga pirkti iš JAV šarvuočius „Stryker“ už 599 mln. dolerių ?

N.Venckienės išdavimas Lietuvai – sąlyga pirkti iš JAV šarvuočius „Stryker“ už 599 mln. dolerių ?

Aurimas Drižius

LL šaltiniai sako, kad lapkričio viduryje Krašto apsaugos ministro Juozo Oleko vizito JAV metu buvo kalbama ir apie galimybę išduoti Lietuvai partijos „Drąsos kelias“ lyderę Neringą Venckienę.

Žinoma, kad tokia sąlyga negali būti įrašyta į pirkimo sutartį, tačiau Lietuvos pusė derybose galėjo užsiminti – o kaip ten su N.Venckiene? Akivaizdu, kad Generalinė prokuratūra nesikreips į JAV dėl jos ekstradicijos, nes neturi jokių jos kaltės įrodymų, o ekstradicijos prašymą pradėjus nagrinėti JAV teisme, paaiškės, kaip Lietuvos pusė klastoja bylos įrodymus, ir taip dar labiau sukomplikuos bandymus išsireikalauti iš JAV ten gyvenančią lietuvę.

Kita vertus, akivaizdu, kad N.Venckienė JAV gyvena jau daugiau nei treji metai, ir jos šešių mėnesių trukmės turistinė viza jau seniai pasibaigusi, todėl neabejotina, kad N.Venckienė jau gavo JAV prieglobstį nuo mafijinės Lietuvos teisėsaugos. Tokiu atveju JAV atsisako patiekti Lietuvos pusei bet kokią informaciją apie politinio pabėgėlio statusą turintį žmogų, o melagiai iš Generalinės prokuratūros, kaip įvairūs raulušaičiai, mums toliau meluoja, kad niekaip negali jos surasti.

JAV Imigracijos tarnyba laišku „Laisvam laikraščiui“ patvirtino, kad šiai tarnybai žinoma N.Venckienės buvimo vieta JAV ir jos statusas, tačiau ši tarnyba negali to atskleisti bet N.Venckienės rašytinio sutikimo, todėl taip vadinamų prokurorų melas atrodo dar kvailiau. Kita vertus, N.Venckienės bandymas atnaujinti Garliavos pedofilijos tyrimą JAV teisme rodo, kad ji pasirinko ilgą kelią įrodinėti, kokia korumpuota Lietuvos teisėsauga. Šis tyrimas gali būti labai nepalankus Lietuvos prezidentei D.Grybauskaitei ir premjerui A.Butkevičiui, kuris iki šiol nesako, kad Lietuva bylinėjasi Niujorko arbitražo teisme su „Snoro“ akcininkais dėl milijardinio ieškinio.

Matyt būtent todėl J.Olekas ir buvo išsiųstas į JAV – derybų metų neoficialiai paklausti, kaip JAV ketina elgtis N.Venckienės atžvilgiu. Amerikiečiai gali pagalvoti, kad tas beveik 600 mln. dolerių sandėris gali būti susijęs su jų norų išduoti arba ne N.Venckienę Lietuvai. nes kitaip ko Olekui ten trenktis per Atlantą – juk visi kiti ginklų pardavėjai patys važiuoja į Vilnių derėtis. 

Vargu ar JAV leistųsi į tokį sandėrį, tuo labiau, kad N.Venckienė greitu laiku jau turėtų gauti JAV pilietybę ir tada visi taip vadinamų generalinės prokuratūros prokurorų bandymai ją išsikviesti į Lietuvą būtų nesėkmingi. Priešingai – JAV pradėtų ginti savo pilietę kaip nukentėjusiąją ir visi ją neteisėtai persekioję „pareigūnai“ bus traukiami atsakomybėn.

Toks scenarijus pats pavojingiausias tai mafijinei Lietuvos valdžiai, todėl ir bandoma bet kokia kaina parsigabenti N.Venckienę į Lietuvą ir čia ją nužudyti. Nepavykus ekstradicijai, bandomi kiti keliai – tame tarpe ir šantažas, kad nepargabenus bėglės, Lietuva už astronominę kainą nepirks JAV šarvuočių. Neaišku, kaip tos derybos pasibaigė, tačiau akivaizdu, kad JAV pasiūlymas yra pats brangiausias.

Jau nekalbant apie tai, kad Lietuvai apskritai nereikia tokių šarvuočių, nes šalis ketina tik gintis, o ne pulti (šarvuočiai – puolamasis ginklas), ir įvertinat riziką, kad Lietuva tiekia ginklus Ukrainai, o Ukraina – teroristinei Islamo valstybei, šis sandėris gali apskritai baigtis niekuo.

 

JAV Valstybės departamentas lapkričio pradžioje pritarė 84 pėstininkų gabenimo mašinų „Stryker“ su 30 mm pabūklu pardavimui už 599 mln. dolerių (550 mln. eurų). Lietuva teigia toliau analizuojanti visus 10 pasiūlymų dėl pėstininkų kovos mašinų pardavimo Lietuvos kariuomenei.

Tuo metu Suomijos „Patria Land Systems“ paskelbė ketinanti gaminti šarvuočius Lietuvoje ir taip sukurti darbo vietų bei užsakymų pramonei, o Prancūzijos „Nexter“ norėtų investuoti į Giraitės ginkluotės gamyklą, rašo „Verslo žinios“.

„Tai būtų mašinų, jų dalių gamyba, taip pat veikla, susijusi su kitomis programomis“, – dienraščiui sakė „Patria Land Systems“ prezidentas Mika Kari, pasak kurio, nauda Lietuvos ekonomikai būtų skaičiuojama „dešimtimis milijonų“, o per kelerius metus būtų sukurta maždaug 200 metinių darbo vietų.

„Verslo žinios“ taip pat gavo Prancūzijos „Nexter“ oficialų laišką, adresuotą Krašto apsaugos ministerijai, kuriame teigiama, kad kompanija yra pasiruošusi investuoti, pavyzdžiui, į valstybės kontroliuojamą Giraitės ginkluotės gamyklą.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));