Zigmas Vaišvila. „Grybauskaitė – Porošenko (Turčynovas) – Erdoganas“

Zigmas Vaišvila. „Grybauskaitė – Porošenko (Turčynovas) – Erdoganas“   2015-11-28
Kas sieja šias tris pavardes? Jų vadovaujamų šalių likimas ir kaina, kurią šios šalys moka už jų diktatoriškus sprendimus. Ar pasikeistų kas nors, jei šioms šalims vadovautų kiti asmenys?
Pakalbėkime apie tai, apie ką viešai nekalba „politiškai korektiški“ šie valstybių vadovai.
Ukraina jau paaukota ir pasidalinta. Jos pasidalinimas, kurį vykdė ir tebevykdo tos pačios kriminalinės struktūros, veikiančios nuo Rusijos, Ukrainos iki Braiton Byčo, negalėjo įvykti be didžiųjų tarptautinės politikos strateguotojų, kurie tuščių ambicijų vedinai Lietuvos Prezidentei 2013 m. lapkrityje patikėjo ar pavedė „atsakingą“ provokacijos „vadovės“ vaidmenį. Atkreipsiu dėmesį į kelias aplinkybes – JAV viceprezidento sūnaus dalyvavimą Ukrainos versle su kriminalizuotomis oligarchinėmis Ukrainos struktūromis ir buvusios JAV valstybės departamento darbuotojos pasodinimą į Ukrainos finansų ministrės postą bei jos projektavimą į būsimą Ukrainos premjerės postą. Trečia aplinkybė – Krymo pardavimas. Kol kas neišgirdau jokio dalykiško argumento, paneigiančio šį akivaizdų faktą. Ukrainos nacionalinio saugumo tarybos posėdyje, kuriame pirmininkavo laikinasis tos šalies Prezidentas O. Turčinovas ir į kurį atvyko Grybauskaitės – Merkel dueto, nuo seno valdomo stipraus dviejų draugiškų tarnybų dueto, „išlaisvinta“ J. Tymošenko, neužimanti jokių oficialių pareigų, šis Ukrainos „elitas“ nepriėmė jokio nutarimo. Bent paviešinto nutarimo. Priminsiu viešą pernykštį Rusijos Prezidento pareiškimą, kad geriausia kandidatė į Ukrainos Prezidentus būtų J. Tymošenko. Tad 23 tūkst. Ukrainos karių Kryme nesulaukė jokio vyriausiojo kariuomenės vado įsakymo.
Kada nors istorikai galės lyginti šią situaciją su Lietuvos Prezidento A. Smetonos elgesiu 1940 metais. O kol kas tesugalvotas pats paprasčiausias „pasiteisinimas“ – rodyti pirštu į „žaliuosius žmogeliukus“ ir paskubomis kurti „teoriją“ apie nekonvencinį karą. Ir ginkluotis, ginkluotis… Ir kelti isteriją. Tai labai patogu, kai reikia dangstyti savo aferas. Tiek Ukrainoje, tiek Lietuvoje.
Erdoganas. Tikrai daug mažiau žinome apie jo šeimos verslus ir Turkijos gyvenimą.
Pabandykime suprasti, kas paskatino Turkijos valdžią sankcionuoti Rusijos bombonešio numušimą Sirijoje. Jie patys, ar ir vėl didžiojo NATO sąjungininko paskatinti bus palikti patys kapanotis iš sudėtingos situacijos? Tai, kad pirmą kartą NATO istorijoje aljanso nariai nepriėmė vieningo sprendimo, pasako daug ką. Tačiau tik trumparegis politikas negalėjo suprasti, kad Prancūzijos vadovai, po lapkričio 13-osios teroro aktų Paryžiuje galų gale apsisprendę tikrai kariauti su „islamo vastybe“, neparems Turkijos provokacijos, nes patys liktų Prancūzijos žmonių (rinkėjų!) nesuprasti. Tai, kad Vokietija NATO posėdyje padarė tą patį, ką ir Prancūzija, patvirtina, kad ir A. Merkel su „savo“ nelegalų kvietimo į Europos Sąjungą ir jų masinio įteisinimo be privalomų procedūrų avantiūra nenumaldomai artėja į jos politinės veiklos saulėlydį. 
Nedisponuoju medžiaga, kurią apie tos dienos skrydžius turi JAV, Rusija ir Turkija. Nespėliosiu, ar 17-ai sekundžių Rusijos bombonešis buvo įskridęs į Turkijos teritoriją? Sąmoningai nesiremsiu turkiškais ir rusiškais informaciniais šaltiniais, tik amerikietiškais, t. y. vakarietiškais. Paskelbti šie faktai. Užduočiai vykdyti lapkričio 24 dieną iš Khmeimim bazės Latakijoje pakilo du Rusijos bombonešiai SU-24, kurie 5650 m ir 5800 m aukštyje po 10 minučių pateko į Turkijos radarų stebimą zoną. 20-ą skrydžio minutę bombonešiai gavo užduotis ir dviejose vietose išmetė sprogmenis. 34-ias skrydžio minutes nebuvo jokio pokalbio tarp dveijų šalia patruliavusių Turkijos naikintuvų F-16 ir Rusijos bombonešių SU-24 įgulų.
Rusijos bombonešiams išmetus antrąją sprogmenų porciją, vienas Turkijos naikintuvas 40-iai sekundžių įskrido 2 km į Sirijos teritoriją ir iš 5-7 km atstumo į vieną Rusijos bombonešį iš nugaros iššovė trumpo nuotolio raketą oras-oras. Iškart po to šis naikintuvas staiga ir ženkliai nusileido žemyn, kad išskristų iš Khmeimim bazės Rusijos radarų veikimo zonos. Visa tai puikiomis oro sąlygomis matė antrojo Rusijos bombonešio įgula ir savo oro bazei pranešinėjo,  kas vyksta. Antrojo Rusijos bombonešio įgula pranešė, kad Turkijos naikintuvai, stebėję juos, į atakos vietą turėjo išskristi prieš valandą, nes iš Diyarbakır oro bazės Turkijoje iki atakos zonos atskristi reikia 46 min. Būsimam numuštam Rusijos bombonešiui artėjant prie Turkijos sienos, į Siriją įskridęs Turkijos naikintuvas į atakos zoną pateko per 100 sek.
Rusijos valdžia paskelbė, kad apie savo lėktuvų maršrutus pagal spalio 26 d. Rusijos ir JAV susitarimą Rusijos kariškiai JAV kariškiams praneša iš anksto, kas buvo padaryta ir šį kartą. JAV nepaneigė, kad negavo iš Rusijos šios informacijos. Gal JAV neperdavė šios informacijos jos vadovaujamos koalicijos tarnaitei ir NATO partnerei Turkijai? Tai kodėl šie du naikintuvai pasitiko du Rusijos bombonešius ir žinojo, kada pakilti šiai užduočiai? Gal kas nors įtikinsite mane, kad Turkijos premjeras per 17 sekundžių nuo bombas jau išmetusio Rusijos bombonešio įskridimo į Turkiją ir buvimo ten „spėjo“ gauti informaciją apie tai, „pamąstyti“ ir įsakyti šauti, o kariškiai įvykdyti šią komandą? Pasakas pasakokite ikimokyklinio amžiaus vaikams. Po pusantros valandos Turkijos žiniasklaida jau organizuotai ir profesionaliai skleidė paruoštą žinią. Tiesa, nervinosi, nes Turkijos naikintuvo įgulos garsinis perspėjimas Rusijos bombonešio įgulai (jei toks buvo) pagal paskelbtą video vyko tuo metu, kai jau degantis Rusijos bombonešis krito žemyn.
Rusijos pilotą Sirijos teritorijoje 4 km nuo Turkijos sienos sušaudė Turkijos „Pilkųjų vilkų“ (mafijos, prekiaujančios nelegalia nafta iš „islamo valstybės“ kontroliuojamų gręžinių Irake ir Sirijoje), sukarinto būrio vada, norėdamas pasigirti, šį video įdeda į youtube. Nelabai profesionalu. Bet ką padarysi su žmogišku noru pasipuikuoti. Tačiau ar jo paties jau „nepašalino“ Turkijos spec. pajėgos ar kelios dešimtys JAV komandosų, iškart kirtusių Turkijos – Sirijos sieną?
Ar galite kas nors nurodyti faktus, kad kas nors iš taip vadinamos nuosaikios Sirijos valdžiai opozicijos kariautų su „islamo valstybe“? Sirijos kurdai kariauja, bet jie nekariauja su Sirijos kariuomene. O ginčų dėl to, kad Turkija bombarduoja kurdus, bet ne „islamo valstybę“, net nevyksta. Ir taip tai aiškus klausimas.
Erdoganas. AR bereikia komentuoti jo ir Turkijos premjero viešus pasisakymus dėl šios provokacijos? Po to, kai buvo suimtas žinomo Turkijos laikraščio redaktorius dėl straipsnio šiomis dienomis paskelbimo apie tai, kaip Turkijos policija keletą kartų sulaikė Turkijos žvalgybos prižiūrimą ginklų ir pan. dalykų gabenimą į „islamo valstybę“, ir apkaltintas valstybės išdavyste bei grąsinimu įkalinti už tai jį iki gyvos galvos, aš nebematau prasmės ką nors komentuoti. Nebent išleistų mane į LRT eterį.
Gal D. Pancerovas norėtų atlikti žurnalistinį tyrimą apie „islamo valstybės“ sužeistųjų teroristų gydymą slaptoje ligoninėje Turkijoje ir Prezidento dukters vaidmenį šioje istorijoje? Ar apie „islamo valstybės“ teroristų apmokymus įslaptintoje Turkijos karinėje bazėje? Ar apie iš „islamo valstybės“ perkamą naftą, kurią  į Europą ir Aziją, net iki Japonijos gabena Prezidento sūnaus laivininkystės laivai? Ar apie Triesto uoste vakar sulaikytą sunkvežimį, kuriuo Turkijos „verslininkas“ gabeno Turijoje pagamintus vinčesterius į Europos Sąjungą? Dovydai, gal ir į Lietuvą viena kita tokia siuntelė jau atvyko? Juk tuoj mūsų Vyriausybė reorganizuos Lietuvos pasienio tarnybą ir sumažins ženkliai Ladijų užkardos pareigūnų skaičių.
Taigi, Dovydai, smulkmena, lyginant su paties demaskuojančiu straisniu www.15min.lt apie tyrimą dėl „Kremliaus propagandos stiliumi“ Lietuvoje veikiančių interneto svetainių „tinklo“ demaskavimo. Tik kažkodėl, Dovydai, kukliai nuslėpei, kad šį „tyrimą“ atliko G. Landsbergio VšĮ „Informacino saugumo ir analizės centras“, gavęs kuklią 8000 EUR paramą iš KAM. Vakar liudijau šiame ikiteisminiame tyrime, pradėtame pagal mano pareiškimą dėl antivalstybinės veiklos. Ne tik paaiškinau šias aplinkybes, bet ir paprašiau įvertinti jaunojo Landsbergio, šiemet pavadinto politiku, įstaigos tyrimą ir lėšų panaudojimą, įvertinti ir žinomai melagingo pranešimo apie nepadarytą nusikaltimą pasėkmes. Tai jau LR BK 236 str. nustatytos veikos.
Šiame fone nevertinsiu G. Landsbergio, „drąsiai“ priėmusio „iššūkį“ vadovauti Lietuvos konservatorių partijai, samprotavimų apie analogišką Lietuvos atsaką Rusijai. Turkišku pavyzdžiu. Tai kvepėtų hitlerjungendo lygio filosofijos aptarinėjimu. Kai tą patį pareiškia Ukrainos prezidentas P. Porošenko, supranti, kad nebeaišku, kuriame pasaulio kampelyje gyventi tampa saugiau. O dar naujoji Lenkijos valdžia pareiškia, kad reikia panaikinti 1997 m. NATO ir Rusijos sutartį. Beje, šiemet perskaičiau šią sutartį. Ją pasirašiusios šalys sutarė drauge kovoti su terorizmu ir nedislokuoti Rytų Europoje NATO kariuomenės. Sutartis tebegalioja. Lenkijos valdžios samprotavimai, kad ši sutartis, matai, tik politinė, kurios vykdyti lyg ir nereikia, pradedi dar rimčiau galvoti apie neoficialios ČŽV „Stratfor“ vadovo D. Frydmano šių metų vasario prisipažinimą, kad dėl strateginio JAV tiklso – dominavimo pasaulyje – nė viena valstybė neturi teisės galvoti, jog gali ilgai gyventi be karo, kad Rytų Europoje reikia sukurti Pilsudskio neįgyvendintą svajonę – buferinę zoną nuo Juodosios jūros iki Baltijos jūros tam, kad neleisti susijungti Rusijos pigiai ir mąstančiai darbo jėgai, gamtos ištekliams  su Vokietijos technologijomis ir finansais. Būtent tai Dž. Frydmanas pavadino didžiausiu pavojumi JAV strateginiam tikslui, nes į visus pasaulio kampelius siųsti JAV kariuomenę neužeks ir jiems jėgų. Todėl reikia kurti ir kurti karo židinius. Be abejo, nepamirštant pasipelnyti.
Todėl pereikime prie mūsų Prezidentės darbų šia kryptimi. P. Dalia Grybauskaite, kodėl NATO štabas įkurtas Vilniuje, kuriame gyvena trečdalis dar neišbėgiojusios Lietuvos? Kodėl beatodairiškai ir neišradingai didinate karo biudžetą, o vidaus reikalų sistemą ir kultūrą stumiate į griūtį? Kodėl provokuojate Rusiją ir suteikiate jai visus pretekstus, kokių tik gali būti Lietuvą paversti taikiniu Nr.1? Kodėl manote, kad Lietuvos virtimas karo lauku yra Lietuvos saugumas? Tai – ne saugumas, tai savižudybė. Atsiprašau, ne savižudybė, bet bandymas nužudyti mūsų tautą, nes jos nuomonės Jūs neklausėte. Mūsų Konstitucija tebereikalauja pakeitimo dėl užsienio kariuomenės buvimo Lietuvoje. Kodėl nesiūlote Seimui šios konstitucinės pataisos?
Kodėl, ponia Prezidente, privertėte skubos tvarka Seimą priimti Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pakeitimo įstatymą, kuriuo sukurtas teisinis pagrindas nelegalių imigrantų perkėlimui į Lietuvą? Lapkričio 26 d. už šį įstatymą, kaip per laidotuves pajuodusiu veidu pirminkaujant Seimo Pirimininkei L. Graužinienei, kuri dar prieš mėnesį kitą viešai dievagojosi su tuo nesutiksianti, balsavo 66 iš 96 posėdyje dalyvavusių Seimo narių. Tik 8 balsavo prieš. Prezidente, Seimo Pirmininke, Ministre Pirmininke, parlamentinių partijų vadovai, didieji Lietuvos gynėjai nuo nelegalų – A. Guoga, G. Landsbergi, V. Mazuroni, kur jūs? Menkystos. Jei įžeidžiau, kreipkitės į prokuratūrą. Priminsiu, kad liepos mėnesį Lietuvos Prezidentė ir kiti mūsų valdžios populistai tvirtai pasakė, kad Lietuva nesutiks su Europos Komisijos pasiūlymu priimti 325 nelegalus.
Šiame priimtame įstatyme Migracijos departamentas įpareigotas nedelsiant, bet ne vėliau kaip per 24 valandas, priimti sprendimą dėl prašymo suteikti prieglobstį nagrinėjimo iš esmės arba sprendimą suteikti prieglobstį perkeltam nelegaliam imigrantui. Gal mūsų valdžia nežino, kad Graikijos saloje iš Turkijos jos mafijai (tiems patiems „Pilkiesiems vilkams“) siunčiant nelegalus, šiems užtenka tik pasakyti savo sumąstytą vardą ir pavardę, ir jimes išrašytas popiergalis įteisina visus juos iki vieno? Ko verti garsieji mūsų didžiosios politikos žvaigždės S. Skvernelio patikinimai, kad jis viską ir visus patikrinsiąs? Kodėl Prancūzija, Jungtinė Karalystė, Švedija, Danija, ne tik Vengrija jau šaukia, kad reikia stabdyti šią nesąmonę? Ar Jūs akli ir kurti? Negi Jūs manote, kad dar kartą būsite išrinkti į Seimą, kad iki tol niekas Lietuvoje nenutiks? Tai bent nustokite Delfiuose spausdinti užsakomuosius straipsnius apie tai, kiek mūsų šaunūs kariūnai ten, Afganistane, Irake ir pan. sumedžiojo tų negeriečių ir kaip šauniai mes apsiginklavę!
Dar kartą priminsiu savo ir Seimo nario A. Nako raštus valdžiai, į kuriuos atsakymo negavome. Tik minėtą įstatymą priėmė. ES Teisingumo ir vidaus reikalų Tarybos sprendimai dėl nelegalios imigracijos, priimti ES vidaus reikalų ministrų Taryboje š.m. rugsėjo 14 d. (dėl 40000 nelegalių imigrantų privalomo padalinimo valstybėms narėms) ir š.m. rugsėjo 22 d. (dėl 120000 nelegalių imigrantų privalomo padalinimo valstybėms narėms), yra neteisėti, nes net ir pagal Lisabonos sutartį juos priimti būtina buvo vienbalsiai, nes tai saugumo klausimai. Dar ir dabar Jums neaišku, kad tai ir ES, ir Lietuvos saugumo klausimas? Vengrija jau pradėjo ruošti šių sprendimų apskundimą teismui. Negi reikia sulaukti Paryžiaus patirties, kad pradėti judinti savo pilkąsias lasteles?
Laukiame ir mūsų dienų politikos naujosios žvaigždės S. Skvernelio, balsavusio  šiuose ES Tarybos posėdžiuose mūsų varganais 0,58% Lietuvos balsų už šiuos neteisėtus sprendimus, įgaliojimus tai daryti patvirinančių dokumentų. Semo Mišriajai frakcijai ministras S. Skvernelis nesugebėjo paaiškinti, kas ir kokiu dokumentu jam suteikė įgaliojimus taip balsuoti. „Centijos“ valdovės žodinių nurodymų nepakaks. Kaip ir „Independence“ ar Snoro banko išgrobstymo atvejais. O atpildo diena ateis. Ji visada ateina. Tik klausimas, kiek dar žalos spėsite padaryti Lietuvai ir jos žmonėms iki naujų Seimo ir Respublikos Prezidento rinkimų.
Prancūzijos valdžia, sulaukusi teroro aktų Paryžiuje, pradėjo lankyti pradinę padorumo mokyklos klasę. O Lietuvos valdžia? Gal ji nežino apklausų Europos Sąjungoje rezultatų, kad 56% šių nelegalų ir ES gyvenančių legalių imigrantų remia „islamo valstybę“?
Priminsiu, kad Lietuvos valdžia šiais nelegalų įteisinimo veiksmais vykdo nusikalstamas veikas, atitinkančias Lietuvos Baudžiamojo kodekso straipsnius, pagal kuriuos prokurtaūra privalo pradėti ikiteisminį tyrimą: neteisėtas sienos perėjimas ir neteisėtas žmonių gabenimas per valstybės sieną – BK 291 ir 292 str., mūsų ir ES valdžios veiksmus – išdavyste ir padėjimu kitai valstybei veikti prieš Lietuvos Respubliką (BK 117 ir 118 str.), piktnaudžiavimu oficialiais įgaliojimais (BK 123 str.), prekyba poveikiu ir papirkimu (BK 226 ir 227 str.), tarnybos pareigų neatlikimu (BK 229 str.).
Apie mūsų valdžios dangstymąsi „sovietiniu“ palikimu ir panašiomis provokacijomis dar pakalbėsime rimtai.

Facebook komentarai
});}(jQuery));