Menininko R. Valeikio vasara – vaikščiojimas basomis ir melavimo pradžiamokslis


 

Vasarą naują knygą vaikams ruošiantis Rimas Valeikis neturi kada nuobodžiauti. Vos radęs laisvą akimirką, pasineria į gamtos prieglobstį – klaidžioja po lietuviškus miškus, žemuogiauja, plaukioja. Nepaisant to, didžiąją laiko dalį mėgaujasi ne saulės, bet nuo kompiuterio monitoriaus sklindančia šiluma ir gilinasi į melo prigimtį.

 

„Kaip reaguoti į vaiko melavimą suaugusiems? Ką daryti vaikams, kurie jaučiasi įskaudinti, kai juos apgauna draugas? Ką daryti mažam melagėliui, kuris taip prisimeluoja, kad jaučiasi įkliuvęs į savo paties paspęstus spąstus ir nebemato jokios išeities? Vaiko melavimas kartais gali išmušti tėvus iš vėžių, tačiau labai svarbu suprasti, kad bausmė už melavimą nėra tinkama išeitis, išsigandęs vaikas gali imti meluoti dar labiau“, – naujausioje savo knygoje vaikams vyraujančias temas pristato menininkas Rimas Valeikis.

 

Naujuoju kūriniu, kuris bus praėjusį rudenį išleistų „Akvariumo istorijų“ tęsinys, R. Valeikis siekia supažindinti skaitytoją su tuo, ką vadiname melu. „Ši knyga galėtų būti pretendentė į pirmąją savarankiškai skaitomą knygą pradinukui – teksto nemažai, tačiau nuo raidžių knibždėlyno vaikas galės pailsinti galvelę tyrinėdamas iliustracijas. Knyga tikrai bus linksma, juokinga ir pilna nuotykių, o joje paslėpta žinutė naudinga ir tėvams, ir vaikams“, – sako R. Valeikis.

 

Anot Rimo, vasarą vaikai turi ne tik skaityti knygas, bet ir kuo daugiau atostogauti gamtoje: vaikščioti basi, valgyti uogas ir pliuškentis vandenyje. Menininkas prisipažino, kad jo paties įsimintiniausios vaikystės vasaros prabėgo  Dzūkijoje prie ežero.

 

Šiandien R. Valeikį labiausiai žavi du dalykai – knygos ir sportas. Šią vasarą Rimas drauge su prekybos ir laisvalaikio centru „Mega“ įgyvendinęs naują paplūdimio rankšluosčių projektą, apjungė savo dvi aistras į vieną. „Rankšluostis yra tarsi takelis, sujungiantis knygas ir sportą, ypač vasarą. Nuplauki du kilometrus, šlamšt ant rankšluosčio ir skaitai. Jei vanduo prabėga pro ausis ir išplauna visas mintis iš smegenų, tuomet piešiniai ant rankšluosčio primena, ką ruošeisi skaityti“, – pasakoja jis.

 

Labiausiai Rimui patinka knygos, kurios prasmingos ir vaikams, ir suaugusiems. Anot jo, tokios yra Tuvės Janson, Astridos Lindgren, Shaun Tan knygos. Rimas savo knygomis taip pat siekia padrąsinti, pamokyti vaikus ir jų tėvelius. „Netalentingų žmonių nėra, tačiau jei darysi ne tai, kam esi sutvertas, laimingas nebūsi. Yra toks posakis: kiekvienas yra genijus, bet jei išmokysi žuvį vertinti save pagal sugebėjimą lipti į medį, ji pragyvens visą gyvenimą galvodama, kad yra nevykėlė. Apie tai ir kalbėjau knygoje „Akvariumo istorijos“, dalį šios knygos herojų bus galima suktikti ir netrukus pasirodysiančioje naujoje mano knygoje“, – kalba R. Valeikis.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: VIKTORIJA LAZAREVA, INTEGRITY PR

Facebook komentarai
});}(jQuery));