Lino Pernavo publika – kaip „teisės magistras” Andrius Krivickas tapo bajoru vadovu

Krivickas1

Krivickas1

Lino Pernavo publika – kaip „teisės magistras” Andrius Krivickas tapo bajoru vadovu

 

 Krivickas1

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos tyrėjas ir Kauno apskrities Bajorų draugijos vadas Andrius Krivickas įtariamas savo kilmės dokumentų klastojimu.

 

 teiss magistras

Praėjus metams po bajorystės patvirtinimo A.Krivickas tapo Kauno apskrities bajorų draugijos vadu ir atsisakė pasirašyti bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos bajorų karališkąja sąjunga. Dalis A.Krivicko vadovavimu nepatenkintų Kauno apskrities bajorų draugijos narių atsiskyrė ir buvo įsteigta Lietuvos bajorų Kauno krašto sąjunga, kurios vadu tapo Zigmantas Dargevičius. Ši sąjunga jau pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos bajorų karališkąja sąjunga. O pradėtas A.Krivicko kilmės dokumentų patikrinimas atskleidė, kad jis gali būti visai ne bajoras.

 

 „Andrius Krivickas, siekdamas savo asmeninės naudos, norėdamas tapti bajorų sąjungos nariu, prijungė savo valstietiškos kilmės protėvius, gyvenusius Kurklių valsčiuje, prie bajorų šakos, tuo pačiu metu gyvenusios Panevėžio mieste“, – 15min sakė Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos senatorius Aidas Baškys.

 

Jis taip pat atkreipia dėmesį, kad pažymą apie A.Krivicko senelio gimimą išdavė Jonavos rajono savivaldybė, o ne Lietuvos valstybės istorijos archyvas. Vėliau atlikus dokumentų patikrą paaiškėjo, kad tokia Lietuvos valstybės istorijos archyvo pažyma apie senelio gimimą neegzistuoja. (Dokumento klastotė (LR BK 300 str.)).

 

 „Pateiktuose legitimacijai dokumentuose klaidingai nurodyti asmenys. Lietuvos valstybės istorijos archyve patikrinus Panevėžio mieste gyvenusių bajorų Jono ir Onos Krivickų santuokos šeimoje 1903-1912 m. gimusių vaikų metrikų įrašus, nustatyta, kad nėra jokio ryšio su Andriaus Krivicko nurodytais tikraisiais seneliais.

 Peržiūrėjus Povilo Krivicko (Andriaus Krivicko prosenelio) santuokos metriką, tai tik dar labiau patvirtino kilusius įtarimus – tikroji kilmė valstietiška“, – teigė A.Baškys. Dokumentų patikros akto išvadose rašoma, kad legitimacijai pateikti šie neatitinkantys tikrovės dokumentai: giminės medis, giminės ir šeimos aprašymas, pažyma apie Panevėžio valsčiaus gimimo aktų knygos įrašą, išduotą 2016.02.15 Nr. 10M-133 Jonavos rajono savivaldybės administracijos civilinės metrikacijos skyriuje.

 „Norint gauti bajorystės pažymą reikia pateikti gimimo, santuokos metrikas, kad dokumentai tikrai įrodytų bajorystę. Visą informaciją apie šią procedūrą ir tai, kokie dokumentai reikalingi, galima rasti Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos tinklaraštyje. Taip pat galima samdyti istoriką, kuris padėtų surinkti dokumentus“, – 15min teigė Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos vadas Perlis Vaisieta.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));