„Lietuvos energijos“ turto išpardavimas – dar viena konservatorių dovana

„Lietuvos energijos“ turto išpardavimas – dar viena konservatorių dovana Lietuvai 

Paskelbta: 2018-01-02 12:20 Autorius: ekspertai.eu

 

A. Skardžius. Nuotr. facebook.com

 

Seimo narys Artūras Skardžius suabejojo „Lietuvos energijos“ turto išpardavimo skaidrumu.

 

„Mūsų visų turtas, valdomas per akcijas, yra perduotas 2010 metais darant neteisėtą energetikos reformą, nes ji nebuvo įtvirtinta jokiais teisėtais aktais. Net Vyriausybės nutarimas, pasirodo, buvo visai ne tas, kai Valstybės kontrolė tikrino ir savo audito ataskaitoje pažymėjo. Turtas buvo perduotas sukurtiems „uabams“, t.y. aptarnavimo įmonėms.

 

Valstybės turtas, valdytas energetikų, turtas, kuris buvo energetikos įmonėse, tai yra ne technologinis turtas, ne pastotės, ne linijos, o tiesiog turtas, ypač Vilniaus mieste, labai brangiose vietose – senamiestyje, šalia Aušros vartų, šalia Gedimino pilies, prie pat Mindaugo tilto arba Aguonų gatvėje, – buvo perduotas „uabui“. Ir tas „uabas“, pradedant gruodžio 11 diena, baigiant gruodžio 20 diena, išpardavinėja tą turtą. Ne Turto bankas, vienintelė valstybės institucija, kuri skaidriai gali parduoti turtą, – Valstybės ir savivaldybių turto valdymo įstatymo 21 straipsnyje yra įtvirtinta, kaip valstybės turtas yra privatizuojamas, – o uždaroji akcinė bendrovė pagal savo sugalvotas taisykles.

 

Yra nurodytos kainos, galbūt aukcione tos kainos pakils, šiandien jos yra juokingai mažos. Bet įdomu, kad prie šito parduodamo nekilnojamojo turto dovanų dar duodami žemės plotai su parengtais projektais. Pavyzdžiui, 2 hektarai žemės Žvejų gatvėje prie Mindaugo tilto devyniems naujiems statiniams iki aštuonių aukštų statyti. Garsioje Karalienės Mortos mokykloje, kuri išnuomota beveik neribotam laikui, Gervėčių g.4, netoli Aušros vartų, hektaras žemės su teise statyti 8000 kvadratinių metrų naujo ploto. 4 pastatai iki 4 aukštų. Žemė, kuri valdoma patikėjimo teise, duodama dovanų dar prie to turto, kuris bus parduodamas aukcione“, – teigia A. Skardžius portalo respublika.lt publikacijoje „Ar kitąmet mūsų žmonės bus galutinai apvogti?“.

 

Pasak politiko „tam buvo rengtasi nuo 2010 metų“.

 

„Sugalvota schema, aišku, nenuskriaudžiant ir galvojant apie būsimą partijos lyderį, apie Gabrieliaus verslą, nes jis ten ir įsikūręs. Jam buvo suteiktos patalpos 2013 metais ten įsikurti, registruoti įmonę, subnuomoti kitai savo įmonei, buvo pradėta statyti nauja mokykla. Po to 2016 metais prieš rinkimus buvo sustabdyta ta statyba, bandoma parduoti, bet niekas nepirko todėl, kad buvo surašyti įsipareigojimai valstybės valdomos įmonės, t.y. UAB „NT valdos“, kad jie privalės pastatyti naują mokyklą, vykdyti visus įsipareigojimus ir išnuomoti ją už nustatytą sutartinę kainą. Dėl to nepavyko aukcionas.

 

Bet labiausiai stebina, kad daugiau nei 4000 vilniečių laukia grąžinant žemę natūra, o dabar ta valstybės žemė, valdoma patikėjimo teise, staiga pridedama kaip Kalėdų dovana prie kalėdinio išpardavimo, kuriam buvo rengtasi nuo 2010 metų. Todėl mes Seime specialioje tyrimų komisijoje nagrinėjome, kokiu pagrindu tai buvo daroma. Kaip minėjau, nebuvo jokio teisinio pagrindo daryti pertvarką, bet įdomu, kad Arvydas Sekmokas su privačiomis verslo grupėmis buvo parengęs pertvarkos planą. Ten buvo aiškiai parašyta: aptarnavimo įmonės, tarp jų ir „NT valdos“, bus privatizuojamos parduodant užsienio investuotojams, turintiems patirties šioje srityje. Viena įmonė, duomenų tvarkymo centras, jau yra privatizuota, ją nusipirko „Telia“, irgi aptarnavimo įmonė, kaina neskelbiama“, – nurodė A. Skardžius.

 

Šaltinis: respublika.lt

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));