Lazdijų savivaldybė organizavo masinę antikvarinių automobilių vagystę

ausmos

ausmos

Aurimas Drižius

Prieš dvi savaites iš Veisiejų miestelio Lazdijų rajone gyventojo Romo Balevičiaus garažų ir dirbtuvių buvo pavogti 12 jam priklausančių antikvarinių automobilių. Visi automobiliai buvo su valstybiniais numeriais. Paaiškėjo, kad šį nusikaltimą užsakė Lazdijų savivaldybė (nuotraukoje viršuje – savivaldybės merė Ausma Miškinienė) nurodžiusi tai padaryti tokiai vietos įmonei „Lazdista”.

„Lazdijų savivaldybei reikia mano žemės sklypo, ant kurio buvo mano garažas ir dirbtuvės, todėl prieš kelis metus ten buvo suorganizuotas gaisras, ir tas garažas sudegė, įkrito net jo stogas”, – pasakojo Romas Balevičius. Jis yra antikvarinių automobilių restauratorius, kuris per daug metų buvo sukaupęs didelę antikvarinių automobilių kolekciją. Joje buvo senovinės „Volgos”, „Pobebos” ir kitų senų markių automobiliai.

Kazys-romka
Romas Balevičius

„Kas pavogta iš mano dirbtuvių kiemo, tai buvo vertė apie 12-13 tūkst., eurų, o iš garažo – dar daugiau, – pasakojo R.Balevičius, – matyt, kad Veisiejų savivaldybei prireikė mano žemės sklypo, todėl ji suveikė taip, kad neva ta žemė, ant kurios stovi garažas, yra ne mano, ir perėmė savivaldybės žinion kaip neva bešeimininkį turtą.  Ir jie manė, kad gali viską greitai išvežti iš garažų, ir nė šuo nesulos. Todėl pasisamdė tokią įmonę „Lazdista”, ir šie visą mano turtą išsivežė. Kreipiausi į Veisiejų seniūną, tai tas atrėžė, kad jame neva tai padaryti liepė Lazdijų savivaldybė”.

Lazdijų policija, tik pradėjusi tyrimą dėl turto vagystės po R.Balevičiaus skundo, po kelių dienų tyrimą nutraukė. Tam, kad nereikėtų tirti vagystės, policininkai į jį įtraukė tik maždaug 10 proc. to, kas pavogta.

„Jie užfiksavo tik dešimtąją dalį to, kas pavogta, – sakė R.Balevičius, – policija nusprendė, kad tas turtas yra bevertis, nors vien „Mercedes SLK” kainavo apie 3 tūkst. eurų, o antikvarinės ‘Volgos” – nuo 3,5 tūkst. eurų. Kai įvertinu visą dingusį turtą, tai jo vertė yra apie 15 tūkst. eurų, o įvairios detalės prie tų mašinų buvo vertos dar apie 20 tūkst. eurų. O policija „nustatė”, kad tas turtas yra bevertis, ir todėl jokios vagystės nebuvo”.

Tiesa, įstatyme nustatyta, kad patraukiant į kitą vietą svetimus automobilius su valstybiniais numeriais, policija gali juos tik pervežti ir saugoti, o ne priduoti į metalo laužą, kaip kad pasielgė Lazdijų savivaldybė.

„Kaip tik iš Lazdijų savivaldybės aš tuos garažus ir pirkau, buvau privatizavimo aukcione, ir ten taip sąžiningai kėliau kainą, kad visi juokėsi, ir sakė, koks aš durnas, kad tokią aukštą kainą pasiūliau, – pasakojo Romas Balevičius, – už sklypą sumokėjau virš 100 tūkst. tada dar rublių. Kad gaučiau garažų dokumentus, nuėjau Kristaus kelius. Vėliau tie garažai buvo sudeginti, ilgai aiškinausi, kas tai padarė, tačiau dabar jau tie galai lenda. O ką padarė savivaldybė – jie kreipėsi į teismą, ir šis pripažino, kad tas mano turtas neva bešeimininkis. Ir nurodė išvežti viską, kas ten buvo. Kreipiausi į policiją dėl vagystės. Policininkai sutiko, kad visas turtas, kuris buvo ant to sklypo, yra turtas, ir jis yra kažkieno nuosavybė. Nepaisant to, kad jiems vogti liepė savivaldybė”.

„Lazdista” dokumentuose parašė, kad vogto Balevičiaus turto į metalo laužo sąvartyną nuvežė už 750 eurų.
„Jeigu paimti vien automobilius, tai jų buvo 12 vnt, ir jų bendra masė – apie 15 tonų, – skaičiuoja veisiejietis, – tona metalo laužo kainuoja 250 eurų, tai vien už mašinas jie gavo apie 4 tūkst. eurų. O „Lazdista” deklaravo, kad už pristatytus į laužyną automobilius gavo tik 750 eurų.

Romo Balevičiaus garažai buvo padegti dar prieš kelis metus, ir žmogus šį padegimą sieja su buvusiu Apeliacinio teismo teisėjumi Viktoru Kažiu. Sudegė garažai su jame stoviniais antikvariniais automobiliais, o galiausiai Lazdijų savivaldybė nurodė viską išgabenti, ir tokiu būdu sunaikino visus šio nusikaltimo įkalčius.

„Kaip dabar aš įrodysiu, kiek turto yra sugadinta?”, – klausia žmogus.
Nors jis ir apskundė minėtą policijos nutarimą atsisakyti pradėti tyrimą, tačiau jis bijo, kad tai neduos jokio rezultato, nes „niekas nieko nedarys”.

„Kur dabar aš rasiu 1935 m. automobilio „Wanderer” motorą, – klausia žmogus, – nesvarbu, kad jis kainuoja apie 5 tūkst. eurų, tačiau problema ta, kad tokio niekas neturi, net mažai žmonių girdėję apie šį automobilį.
„Via ši afera prasidėjo nuo Veisiejų seniūno  tokio Zeniaus Sabaliausko, – įsitikinęs vyras, – po to eina Lazdijų administracijos direktorius Sauliu Petrauskas ir kiti pareigūnai”.

,
Visos Romo Balevičiaus nelaimės prasidėjo dar 2011 m. kai jis apsiėmė restauruoti buvusio apeliacinio teismo teisėjo Romo Balevičiaus antikvarinį automobilį „Volga”. Teisėjas net prašė į jį įdėti BMW variklį, tačiau meistras paaiškino, kad tai techniškai neįmanoma. Po metų darbų vietoj sutarto atlyginimo žmogus sulaužė tik Kažio grasinimų, kad „aš tave pasodinsiu, jeigu neatiduosi Volgos”. Galiausiai Kažys jėga atsiėmė mano mašiną, pinigų už darbą nesumokėjo, o kai Romas Balevičius ėmė kelti triukšmą, tai Kažio draugeliai jį dar šešiems mėnesiams pasodino į kalėjimą. Tai, kad meistras nesutiko atiduoti Kažio automobilio tol, kol nebus sumokėtas atlyginimas, V.Kažio draugeliai įvertino kaip „svetimo turto vagystę”.

Teisėjų mafija šiurpina

 

Redakcija vis dar laukia Lazdijų merės Ausmos Miškinienės komentaro – jos patarėjai kelis kartus patikino, kad redakcija sulauks savivaldybės komentaro, kodėl ji taip pasielgė su Romo Balevičiaus turto. Nieko nenorėjo komentuoti ir Veisiejų seniūnas Sabaliauskas, pasiteisinęs, kad jis nieko nesprendžia.

Facebook komentarai
});}(jQuery));