Laima Kedienė apie Stanislovą Tomą : “man atrodo, kad tai apsišaukėlis“

Laima Kedienė apie Stanislovą Tomą : “man atrodo, kad tai apsišaukėlis“

Aurimas Drižius

 

Teisininkas Stanislovas Tomas, kuriam nepavyko kartu su Zigmu Vaišvila ir Audriu Nakumi  surinkti 50 tūkst. eurų iš pensininkų už skundo Jungtinėms tautoms parašymą (S.Tomas už tai žadėjo pensininkams priteisti 600 eurų pensijas, tačiau buvo sumanęs, kad jeigu teismas ieškinį atmes –„tai sakysime, kad teisėjas korumpuotas“, o A.Nako redaguojamas eksperta.eu portalas už S.Tomo reklamą turėjo gauti 10 proc. nuo surinktų pinigų), kasdien praneša sensacingas žinias apie laimėtas rezonansines bylas prieš Lietuvą.  Kasdien skelbiami sensacingi pranešimai, kurie su tikrove neturi nieko bendro – tokia yra bendražygių pasirinkta taktika laimėti rinkimus į Europos parlamentą – žmonės nuolat raginami pasirašyti su Stanislovo Tomo komitetą.

Prieš porą dienų S.Tomas apsiskelbė, kad  Jungtinių tautų Dingusių asmenų komitetas jau išnagrinėjo S.Too skundą, ir jau neva priėmė sprendimą, kuriuo jis paskelbtas dingusios Deimantės Kedytės advokatu, ir kuriuo nurodoma, kad Teisingumo ministerija privalo iki kovo 22 d. suorganizuoti S.Tomo susitikimą su Deimante Kedyte.

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=489&v=cSIaWQM0uDU

„Aš esu Kedžių šeimos draugas, ir kaip šeimos draugas atstovauju Deimantę Kedytę JT organizacijoje, – naują originalią formuluotę sugalvojo Stanislovas Tomas. Tiesa, apie naują savo šeimos draugą Stanislovą Laima Kedienė ne itin geros nuomonės, ir sako, kad matė jį vienintelį kartą gyvenime.

Teisingumo ministerijos pozicija : to minėtame laiške tikrai nėra, ten tik parašyta, kad Deimantė Kedytė turi teisę pasirinkti pati, kas jai atstovaus.

Apie šeimos draugą LL paklausė Neringos Venckienės ir Drąsiaus Kedžio motinos Laimos Kedienės:

 • Ką galvojate apie teismų valymą?
 • Aš irgi sakau, kad tai gera žinia, nes tas Aukščiausiojo teismo teisėjas Laužikas irgi nagrinėjo Deimantės bylą paskutinėje instancijoje, o Viktoras Kažys labai reiškėsi, kad teisėjų drausmės komisija nagrinėjo Neringos drausmės bylą. Jie visi prisidėję prie tos istorijos.
 • Yra toks veikėjas Stanislovas Tomas, kuris apsiskelbė jūsų šeimos draugu?
 • Žinau, žinau.
 • O ar jūs įgaliojote atstovauti Deimantę, ar turėjote kažkokių kontaktų su juo?
 • Suprantate, kaip buvo – jis lindo, lindo Karoliui (Karoliui Venckui – aut pastaba) į akis, ir tada Karolis sutiko, kad tas Stanislovas Tomas kažką parašytų. Tačiau paskui Karolis sakė, kad iš to S.Tomo rašto nebuvo jokios naudos, tuščia vieta, kaip jis sakė. O paskui S.Tomas sako, kad galėtų parašyti skundą į Europos žmogaus teisių teismą, tačiau reikia mergaitės duomenų, ir jos nuotraukų. Tačiau kaip aš jam duosiu tuos duomenis? Turiu mergaitės ir metrikus ir kitus duomenis, tačiau kaip galiu juos paviešinti – vėl tada man bus naujas teismas? Tada S.Tomui daviau tuos pareiškimus, kuriais dėl Deimantės buvo kreiptasi  į Vaikų teisių apsaugą. Tada jis atėjo, ir pasiėmė tuos prašymus.  O daugiau su Stanislovu Tomu aš nieko bendrai nesu dariusi ir jokių reikalų neturėjau.   
 • Nes Stanislovas Tomas dabar apsiskelbė, kad yra Kedytės advokatas?
 • Tikrai ne. Pakalbėkite su Karoliu, nes ji pats gali kalbėti, apie ką kalbėjo su S.Tomu. Nors iš pradžių Karolis nieko gero iš S.Tomo nesitikėjo, tačiau kadangi S.Tomas vis lindo ir lindo prie Karolio, tai galiausiai pasakė, kad gal tegul S.Tomas parašytų skundą. Tačiau tas skundas buvo dėl mamos (Neringos Venckienės – aut. Pastaba), o ne dėl Deimantės. Kiek žinau, ir Nakas, ir tas S.Tomas Karoliui vis rašydavo, tačiau kalba buvo apie Neringą, ne apie Deimantę. O aš su S.Tomu buvau tik vieną kartą susitikusi – kai jis atėjo pasiimti mūsų raštų vaikų teisėms.
 • Mane nervuoja tokie apsišaukėliai, kurie skelbia tai, ką žmonės labai nori girdėti, tačiau tai nėra tiesa?
 • Man irgi taip atrodo, ir Karoliui taip atrodo, nors jis dar visai vaikas. Karolis man sakė apie S.Tomą, kad galbūt jis ir nėra kvailas, tačiau jam pasirodė labai keistas. Aš irgi perskaičiau, kad neva S.Tomas iki kovo 22 d. turi susitikti su Deimante, tačiau daugiau nieko nežinau, nes man niekas nesako. Žinau tik tai, kas parašyta. Bijau, kad dėl tų teisėjų viskas gali niekuo baigtis.
 • Manau, kad tai tik pradžia, nes Seimas juos valo, ir tai „valstiečių“ darbas. Grybauskaitė teismus visą laiką dengė, o „valstiečiai“ po dviejų metų ėmėsi darbo?
 • Kai mane teisė dėl Betingio tariamo šmeižto, tai teisė Kaune kauniečiai teisėjai, ir aš tikrai galvojau, kad mane nuteis. Tačiau prasidėjo tie įvykiai, ir nenuteisė.

 

Stanislovas Tomas giriasi, kad neva JT komitetas priėmė „sprendimą“ jam susitikti su Deimante Kedyte nedelsiant, tačiau minėto laiško nei S.Tomas, nei A.Nakas nerodo, o tik mojuoja ore kažkokiais popieriais.

Parodyti laiško kopiją nesutinka ir Teisingumo ministerija, nes pasak jos atstovo Audriaus Kutrevičiaus, toks susirašinėjimas nėra viešinamas. Tačiau A.Kutrevičius paneigė S.Tomo pagyras : „JT komitetas prašo Lietuvos vyriausybę pateikti daugiau informacijos apie Deimantę Kedytę – ar ji laikoma dingusia, ar yra žinoma jos gyvenamoji vieta, ir ar ją apsaugo teisė. Nes nelabai aišku, kokiu pagrindu Stanislovas Tomas  skelbiasi D.Kedytės advokatu. Pirmiausia, jis negali skelbtis advokatu, kadangi juo paprasčiausiai nėra.  Be to, S.Tomui uždrausta rašyti skundus EŽTT. Todėl mums neaišku, kodėl S.Tomas vadina save nepilnametės  D.Kedytės advokatu, nes nelabai tikiu, Laima Stankūnaitė pasisamdė S.Tomą. Gal būt, jį pasamdė mergaitės seneliai, tačiau jis prisistato Kedytės advokatu.  Vyriausybė iki kovo 23 d. turi pateikti savo atsakymą tam komitetui. Ten dar parašyta, kad Deimantė Kedytė, jeigu pageidauja, turi teisę pasimatyti su savo pasirinktu advokatu. Tačiau ten niekur neparašyta, kad ji pasirinkusi Stanislovą Tomą. Tame užklausime niekur neparašyta, kad vyriausybė turi organizuoti susitikimą su S.Tomu, o parašyta, kad ji pati gali rinktis, kas jai atstovaus“.

Facebook komentarai
});}(jQuery));