Laikas teisti D.Grybauskaitės į aukštus postus patupdytus banditus

pasil

pasil

 
 

 

Aurimas Guoga

Sparti prokuratūros degradacija

Vakar pasirodė žurnalistės Giedrės Gorienės interviu su teisininku Arvydu Balčiumi, iš kurio mes sužinome apie eilę naujų teisėsaugos pažeidimų Venckienės sudorojimo byloje.

5 min. Iš EŽTT išvados (Stankūnaitė prieš Lietuvą) matyti, kad teismo sprendimą vykdyti trukdė minia ir seneliai, tačiau nutartyje nesakoma, kad trukdė ir N.Venckienė. Vadinasi, EŽTT nenustatė, kad Venckienė būtų trukdžiusi vykdyti teismo sprendimą.

7.20 Aiškėja kodėl JAV sumažino kaltinimų skaičių. Kaip sako Arvydas Balčius, „JAV teisėsauga vienareikšmiškai pasakė, kad nėra nusikaltimo sudėties.“ O jei taip, tuomet kaltinimai išgalvoti. Tai dar vienas smūgis tiems, kurie mano, kad vėliau teisėsauga vėl kreipsis į kolegas amerikiečius ir šie leis apkaltinti Venckienę esant blogiausia visų laikų piliete.

10 min Įstatymas reikalauja, kad prieš pareiškiant kaltinimus Venckienei dėl trukdymo vykdyti teismo sprendimą pirma turėjo būti ištirta ar policija užtikrino viešąją tvarką. Teisininkas akcentuoja, kad tokia yra tvarka pagal įstatymą. Žinoma, niekas policijos veiksmų netyrė, iš karto kaltinimai Venckienei.

13 min Kauno apygardos prokuratūros vadovas Valkavičius LRT laidoje kalbėjo, kad bylą veda ir ją į teismą duoda ją tiriantis prokuroras. Jis išklauso abiejų pusių pastabas ir tada bylą pildo, nutraukia ar atiduoda į teismą. Tačiau čia pat Valkavičius pareiškė, kad byla vėliausiai per du mėnesius būtinai atsidurs teisme. Toks pareiškimas grubiai prasilenkia su įstatymu, nes vertintinas kaip viršininko spaudimas prokurorui kaip ir kokiu pavidalu bylą parengti bei atiduoti į teismą. Už tai mažų mažiausiai jis turėjo būti svarstomas Etikos komisijoje, o šiaip už tokius veiksmus atsakomybę numato BK 218 ir 219 straipsniai – trukdymas ikiteisminiam tyrimui (apie straipsnius kalbama 19.30).

Jei Venckienė primušė dziudo meistrą ir Stankūnaitę – kodėl nepaviešinti įrašo? Į tai teisininkas atsako, kad taip ir turėtų pasielgti normali teisėsauga. Visi pamatytų įrašą ir žinotų kas ir kaip buvo. Tačiau veikiausiai pamatytume ir smurtą prieš N.Venckienę, o tuo metu ji turėjo teisinę neliečiamybę. Antra, A.Balčius sako, kad šiuo metu teisėsauga įkalčius slepia, o į kaltinamąjį aktą prokuroras surašo ką nori – teismus pasiekia 75 proc. tokių bylų.

Pabaigai jis sako, kad būtina, jog kas nors imtųsi kontroliuoti generalinį prokurorą – antraip nieko nebus.

O aš savo ruožtu pridursiu, kad D.Grybauskaitė į gen. prokuroro vietą statė tokius asmenis, kurie jokiu būdu neturėjo ten patekti. Prezidentei reikėjo, kad teisingumas būtų pavaldus jai asmeniškai, o tam reikėjo į gen. prokurorus pastatyti tokius asmenis, kurie neturėtų atramos teisininkų bendruomenėje. Rezultatas – sparti prokuratūros degradacija.

 

 

 
https://www.youtube.com/watch?v=j7kyEq0yQng&feature=share&fbclid=IwAR21Z7kAXa9fUBOasvAVHGdLZonl9X4phHSXnaVjM_l43ddRCpN5OO1VYNM

About this website

 

YOUTUBE.COM

 

Kodėl prokuratūra taip skuba N.Venckienės byloje?

Kodėl prokuratūra taip skuba N.Venckienės byloje? Teisininkas: teisėtvarka neužtikrino N.Venckienės neliečiamybės

 

 

Už reikšmingą prisidėjimą prie teisingumo įgyvendinimo prezidentė apdovanojo mafijos statytinį 

Paskelbta: 2019-07-06 14:45

Autorius: ekspertai.eu

 

pasil

Nuotr. prokuraturos.lt

Generalinė prokuratūra su džiugesiu pranešė, kad už nuopelnus valstybei prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo Lietuvos Respublikos generalinį prokurorą Evaldą Pašilį Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro didžiuoju kryžiumi.

Prezidentės pasirašytame dekrete nurodoma, kad šis apdovanojimas skirtas už reikšmingą prisidėjimą prie teisingumo įgyvendinimo ir teisinės sistemos stiprinimo Lietuvoje.

Apie tai skelbiama prokuratūros pranešime visuomenei „Prezidentė apdovanojo generalinį prokurorą Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro didžiuoju kryžiumi“.

„Esu labai laiminga, kad valstybės vardu galiu įteikti apdovanojimus tiems, kurie to nusipelnė. Tai mūsų šalies žmonės ir užsienio piliečiai – įvairių kartų, profesijų ir likimo. Dėkoju jums už asmeninį ryšį su Lietuva, pagarbą ir darbą mūsų šaliai. Nes visi kartu kuriame Lietuvą – savo valstybę“, – pasakė šalies vadovė.

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis pabrėžė, kad šį garbingą apdovanojimą priima kaip visos Lietuvos prokuratūros įvertinimą.

„Nepaprastai džiugu, kad šiuo išskirtiniu apdovanojimu buvo įvertintas visos Lietuvos prokuratūros darbas ir pasiekimai, kiekvieno joje dorai, profesionaliai, atsakingai, dirbančio prokuroro bei visų kitų darbuotojų indėlis į bendrą rezultatą. Nors kartais nėra lengva įtikinti, kad mūsų darbas, mūsų misija yra apginti nukentėjusį žmogų, visuomenę ar valstybę, tačiau tikiu, kad būtent tai ir yra pagrindinis prokuratūros tikslas“, – po ceremonijos pasakė generalinis prokuroras.

Šaltinisprokuraturos.lt

Susiję:

Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo ir vieną ryškiausių Lietuvos politinių kekšių   

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));