Kur tie yra faktai, kur yra įrodymai, kad Lietuvos teritorija buvo naudojama nelegaliems nusikalstamiems veiksmams?

Kur tie yra faktai, kur yra įrodymai, kad Lietuvos teritorija buvo naudojama nelegaliems nusikalstamiems veiksmams?

 

 
Paskelbta: 2018-08-24 04:36 Autorius: ekspertai.eu
Konservatorius V. Ušackas (dešinėje). Nuotr. facebook.com
Konservatorius V. Ušackas (dešinėje). Nuotr. facebook.com

Kaip žinoma, beveik tris mėnesius intensyviai svarsčiusi Lietuvos Vyriausybė nusprendė neskusti Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) sprendimo, kad Lietuvoje veikė slaptas JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) kalėjimas, kitaip vadinamas prezidento Valdo Adamkaus kalėjimu.

Rugpjūčio 23 d. „Žinių radijo“ laida „Dienos klausimas“ buvo kaip niekada įdomi, ji buvo pavadinta „Kodėl Lietuvos vyriausybė nepripažįsta, kad Antaviliuose veikė CŽV kalėjimas?“.

Laidoje savo įžvalgomis dalinosi Lietuvos vyriausybės atstovė EŽTT Karolina Bubnytė, konservatoriai Arvydas Anušauskas ir Vygaudas Ušackas bei buvęs Konstitucinio teismo pirmininkas, dabartinis EŽTT teisėjas Egidijus Kūris.

K. Bubnytė atskleidė, kad Lietuvoje yra kitokie įrodymų standartai negu EŽTT, todėl net ir po EŽTT sprendimo, kurio Lietuvos vyriausybė nutarė neskųsti, negalima patvirtinti negalima kad toks kalėjimas buvo.

EŽTT sprendimą, kad esą Lietuvoje buvo toks kalėjimas sukritikavo ir anušauskinių KGB sąrašų skelbėjas A. Anušauskas. Pasak jo, Lietuvos teisėsaugininkams, skirtingai negu EŽTT teisėjams, duomenų neužteko, kad būtų įrodyta, kad toks kalėjimas mūsų valstybėje buvo.

Kitas konservatorius V. Ušackas stebisi Vyriausybės sprendimu neskųsti EŽTT sprendimu dėl slaptojo Valdo Adamkaus kalėjimo, kuriame už solidų atlygį neteisėtai be jokios teismo buvo laikomi ir kankinami žmonės.

„Man labai keistai skamba toks sprendimas, kadangi yra metama dėmė ant visos Lietuvos ir Lietuvos politikų kurie priiminėjo sprendimus, ar valdininkų kurie priiminėjo politikams nežinant“, – teigė V. Ušackas.

Po EŽTT sprendimo ir Lietuvos vyriausybės tokio sprendimo neskundimo konservatorių politikas kelia klausimą – „kur tie yra faktai, kur yra įrodymai, kad Lietuvos teritorija buvo naudojama nelegaliems nusikalstamiems veiksmams?“.

„Tai yra rimtas, labai, labai, labai rimtas pareiškimas ir kaltinimas ir aš su tuo negaliu susitaikyti. Ir man labai gaila kad Lietuvos vyriausybė neparodo drąsos, kompetencijos ir pasiryžimo ginti Lietuvos valstybės garbę“, – negailėjo kritikos V. Ušackas.

Jis taip pat informavo, kad apie tai yra kalbėjęs su prezidenu V. Adamkumi, kuris dėl visų šių įvykių yra sukrėstas.

Taip pat konservatorių pretendenas į prezidentus įsitikinęs, kad Lietuvoje yra gerų teisininkų ir jie gali ginti Lietuvos interesus prieš bet kokį pasaulio teismą.

Vienintelio teisininko E. Kūrio nuomonė išsiskyrė nuo kitų laidos dalyvių. Pasak jo įrodymų, kad Lietuvoje veikė slaptas V. Adamkaus kalėjimas, yra per akis, ką ir patvirtino tarptautinis teismas, kurio sprendimo Lietuva neskundžia.

Perpasakoti visų išminties perlų, kurie liejosi iš kai kurių laidos dalyvių lūpų praktiškai yra neįmanoma, todėl visos laidos būtinai klausykitės ČIA.

Susiję:

Lietuvą visame pasaulyje gėdingai išgarsinusiai violetinei vietai siūlomas prezidento Valdo Adamkaus vardas  

logo bottom
Facebook komentarai
});}(jQuery));