Dar apie Gabrieliaus verslus ir milijonus

landsbergiai

landsbergiai

 

 

Agnė Širinskienė

 · 

#KąSlepiaGabrielius #PelnosiIšValstybės?

Užteko tik paklausti, iš kur pas Gabrielių Landsbergį beveik milijonas eurų investicijoms, man iš karto buvo pasiūlyta žiūrėti savo reikalų – ar viską teisingai daro Ramūnas Karbauskis. Tarsi tai turėtų uždengti žinią, kad VTEK pradėjo tyrimą dėl G. Landsbergio verslo nedeklaravimo, o žmonos verslas generuoja neįtikėtinus pelnus. Pelnus, kurių dividendais naudodamasis politikas G. Landsbergis pamiršta nusišalinti tada, kai balsuojama dėl projektų, reguliuojančių jo šeimos verslo švietimo srityje konkurencinę aplinką – mokytojų atlyginimus. Būtent dėl sistemingo G. Landsbergio nenusišalinimo priimant sprendimus šeimos verslui aktualiais klausimais šiandien kreipiausi į Seimo etikos sargus.

 

Bet, kadangi G. Landsbergis liepė žiūrėti ir į R. Karbauskį, tai pažiūrėjau. Ir kuo labiau žiūriu, tuo labiau matosi, kaip konservatoriai deda milžiniškas pastangas, kad tik pasėti abejones rinkimus laimėjusios partijos lyderiu. Opozicija savo melagingomis žiniomis (ar KGB metodais, kaip pripažino pats konservatorių patriarchas) gudriai siekia nukreipti dėmesį nuo sėkmę jų šeimų verslams lėmusių aplinkybių.

 landsbergiai

Neabejotina, kad pelnus kaupti padeda tai, kad Landsbergiai priklausė sistemai, kurios kūrime patys dalyvavo, ir mokėjo bei tebemoka savo asmeniniams interesams pajungti valstybinę infrastruktūrą.

 

Pavyzdžiui, valstybės įmonei „Lietuvos energija“ priklausantis UAB „NT Valdos“ išgarsėjo nuoma Vilniuje, Gervėčių gatvėje. Prieš išnuomodamas 2013 m. didžiulį pastatą Gervėčių g., valstybinis UAB jį ir suremontavo. Kaune buvo pabandyta pakartoti tą pačią valstybės išnaudojimo schemą – tiesa, to padaryti nepavyko ir savivaldybės bendrovės „Kauno energija“ valdyba atsisakė su A. Landsbergiene pasirašyti miestui nenaudingą 10 metų nuomos už fiksuotą kainą sutartį. (http://www.respublika.lt/…/ne_is_kelmo_spirta_ir_p…/,print.1). Prieš keletą savaičių sužinojome, kaip patalpų gavimui išnaudojama Vilniaus savivaldybė ir net be jokių skrupulų – neįgalieji (https://tv.lrytas.lt/…/patalpas-skyre-neigaliesiems-isikur…/). Matant sistemingumą, akivaizdu, kad tikriausiai tai ne vienetiniai atvejai.

 

Abejonių kyla ir dėl kitų pastatų, kuriuose įsikūrę darželiai, valdymo. Juk net keturių mokyklų (Juozapavičiaus g. 13b, Kaunas; Basanavičiaus g. 24 ir Gervėčių g. 4, Vilnius; K. Donelaičio g. 21, Klaipėda ) ir devynių darželių (V. Krėvės pr. 50, Kaunas; K. Donelaičio g. 19, Klaipėda; Žolyno g. 47, Gervėčių g. 4, S. Batoro g. 36, Konstitucijos pr. 21 c, Basanavičiaus g. 24, Gedimino pr. 34 ir Lakūnų g. 24, Vilnius) pastatai nuomojami iš juridinių asmenų.

 

G. Landsbergi, gal vis tik įvardinsite, kurie iš šių juridinių asmenų priklauso valstybei bei savivaldybėms? Paviešinsite sutartis su tais juridiniais asmenimis? Tokiu būdu leistumėte įsitikinti, kad pastatais naudojatės mokėdami rinkos kainą ir valstybė iš tokios nuomos gauna realią finansinę naudą.

 

 

UAB „Vaikystės sodas“ 2017 metais pelnas prieš apmokestinimą sudarė 674 560 eurų, UAB „Karalienės Mortos mokykla“ – 780 533 eurų, viso – beveik pusantro milijono eurų.

Tais pačiais metais, konservatorių nuolat eskaluojamo UAB „Agrokoncernas“ pelnas prieš apmokestinimą sudarė 422 537 eurų, nors jos apyvarta net 14,8 kartų viršija abiejų Landsbergių įmonių apyvartą.

Iš finansinių ataskaitų akivaizdu, kad Landsbergių šeimos UAB pelnams puikiai dirba ir valstybės bei savivaldybių dotacijos bei įvairios subsidijos. Įdomu tai, kad šie valstybinės kilmės šaltiniai Landsbergiams parūpina UAB „Karalienės Mortos mokykla“ pelnui prilygstančią sumą: gautos dotacijos – 538 tūkst, gautos subsidijos – 83 tūkst., UAB gautas pelnas – 780 533 eurų. Keista, ar ne? Gaunami mokinių krepšeliai, užuot sumažinę vaikų mokslo kainas, virsta pelnu ir valstybė, kaip koks aitvaras, neša pinigus? Tiesa, ne vaikus gimdantiems ir jų išsilavinimu besirūpinantiems tėvams, bet Landsbergių šeimai.

 

Matydama šiuos pelnus imu suprasti, kodėl G. Landsbergis ir švietimo verslo įkaitais tapę jo frakcijos nariai taip priešinosi mokytojų etatiniam apmokėjimui – tada būtų reikėję kelti mokytojų atlyginimus ir privačiose Landsbergių mokyklose. O ten, įvertinus kiek tėvai moka už mokslą, atlyginimai neblizga (Skirmantas Malinauskas atlikta atlyginimų analizė https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10217573623841254&set=a.4812068828427&type=3&theater). O koks gi pelnas, jei atlyginimus darbuotojui pakelsi? Manau, kad politikas, kurio šeima pelnosi iš švietimo, turėtų nusišalinti nuo visų su švietimo reforma susijusių klausimų. Tačiau taip nėra.

 

Ir pabaigai. Nejau konservatoriai iki šiol taip ir nesuprato, kad Gabrieliaus pašaipos dėl jam adresuotų klausimų, šios valdančiosios daugumos nesustabdys domėjimosi šio politiko ir kitų opozicijos atstovų šeimų verslo ypatumais? Ypač, kai pelno gavimui išnaudojami ne tik pigiai apmokami švietimo darbuotojai, bet ir talentingai – valstybė, pelnomasi iš jos bėdos – nestabilios švietimo sistemos, kurią valstiečiai stengiasi paversti tvaria ir atveriančia mūsų vaikams nemokamą kelią į pažangą.

 

A. Širinskienė: G. Landsbergis Seime balsuoja už šeimos verslui palankius sprendimus. Seimo etikų prašoma atlikti tyrimą dėl Seimo nariui draudžiamo konservatoriaus elgesio

Paaiškėjus, jog turėdamas privatų interesą Gabrielius Landsbergis nenusišalino ir dalyvavo svarstant su jo šeimos verslu susijusius teisės aktus, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė prašo Seimo etikos ir procedūrų komisijos atlikti tyrimą.

Seimo narės teigimu, Seimo nariams draudžiama mandatą naudoti privatiems interesams, o konservatorių lyderis aktyviai dalyvavo svarstant bei priimant teisės aktus, turinčius jo šeimos verslui tiesioginį poveikį, veikiančius konkurencinę aplinką, kurioje yra vystomas Landsbergių verslas.

„G. Landsbergio sutuoktinė Austėja Landsbergienė valdo UAB „Karalienės Mortos mokykla“ akcijas, yra šio mokyklų tinklo direktorė. Be to, G. Landsbergis, kaip pats yra viešai pripažinęs, naudoja iš žmonos verslo gaunamus dividendus ir už juos savo vardu šių metų gegužės mėn. įsigijo investicinio fondo SEB Modern Growth Fund vertybinių popierių už beveik milijoną eurų“, – teigia A. Širinskienė.

Jos teigimu, šios aplinkybės patvirtina, kad Seimo narys G. Landsbergis turi privatų turtinį interesą švietimo srityje, o jo šeima ir asmeniškai jis pats yra suinteresuoti, kad vystomas švietimo verslas ir toliau išliktų ypatingai pelningas: UAB „Vaikystės sodas“ 2017 metais pelnas prieš apmokestinimą sudarė 674 560 eurų, UAB „Karalienės Mortos mokykla“ – 780 533 eurų.

„Matant tokias verslo apimtis nestebina, kad G. Landsbergis ir jo verslo įkaitu tapusi konservatorių frakcija visomis išgalėmis priešinosi etatiniam mokytojų apmokėjimui, kuris leidžia padidinti viešąjame sektoriuje dirbančių mokytojų atlyginimus. Neišvengiama, kad didėjant atlyginimams viešąjame sektoriuje, tektų didinti ir privačiose Landsbergių mokyklose mokamus atlyginimus, o tai mažintų iš verslo gaunamą pelną. Juk tarp mokyklų, ypač miestuose, yra konkurencija dėl mokytojų įdarbinimo“, – sako LVŽS frakcijos narė.

Seimo statuto 18 str. 1 d. numato, kad draudžiama Seimo nario mandatą naudoti ne pagal paskirtį, t. y. ne Tautos, valstybės ir rinkėjų interesams. Taip pat teisės aktai reikalauja, kad Seimo narys, turintis privatų interesą, nusišalintų nuo sprendimų toje srityje priėmimo.

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: LIUTAURAS ULEVIČIUS, LIETUVOS VALSTIEČIŲ IR ŽALIŲJŲ SĄJUNGA
Facebook komentarai
});}(jQuery));