Kristina Sulikienė : Prašymas teisėjams nepersekioti laisvo žodžio

Prašymas teisėjams nepersekioti laisvo žodžio

Kristina Sulikienė

Miela teisėja Surviliene,

Aurimo Drižiaus nei jūs, nei kuris kitas teisėjas – nepakeisite, neužčiaupsite, neišauklėsite – nepadarysit jo tokiu, koks jis nėra.

Kaip suprantu, persekiojimo iš Alvydo Sadecko stovyklos resursai ir jėgos išseko. Teko mesti didesnio kalibro žaidėjus.

Nepagarba teismui – štai skamba rimtai. Juk tai nėra persekiojimas už nuomonę, pamanėte. Reikia pabandyti. Prokurorai sutrynė rankomis – pagaliau pakliuvai!

Ir vėl siūlo laisvės atėmimą, nes Aurimas Drižius – piktybinis nusikaltėlis. Jis bausmės vykdymo atidėjimo metu padarė naują nusikaltimą – įžeidė teismą!

Kaip norėčiau pamatyti šio įžeidaus teismo – teisėjos Survilienės visas nutartis, vadinamąją statistinę lentelę, ar tikrai ten viskas taip blizga, kad reikia siaubingai įsižeisti. 

Ar toks aukštas įžeidimu lygis yra normalus, turint omenyje, jog reikia dirbti pusiau ir socialinį darbą – nes ateina į teismo salę žmonės iš įvairių visuomenės sluoksnių.

O teisė iš viso ir yra mokslas socialinis. 

Ar normalu šitoks įžeidumas, kai pats „gerbiamas teismas“ (čia liepia taip vadinti, bet kad norisi tik cituoti, kaip liepiama, o ne vadinti…) savęs negerbia beprotiškomis nutartimis, apie nužudytus (ir išvardijama, kaip šovė, kaip pjovė galvą, kaip kastuvą laikė, kaip užkasė) bet niekada NERASTUS LAVONUS? Ar gerbiantis save asmuo ir mąstantis į ateitį leistų sau dėti parašą po kliedesiais, kad jeigu kalinys lanko visus būrelius, psichologų ir kalėjimo administracijos teikiamas perkėljimui į atvirą koloniją, vadinasi „teikimą atmesti“? O kaip su logika, gerbiamieji, jeigu sąžinės nebėra, apie teisę aš patyliu.

Čia lygiai taip pat kai policija save nuo ryto iki vakaro reklamuoja, kad sugavo žolės platintojus, o narkomafijos, ginkluotos iki ausų, 19 metų tiesiog…nematė.

O kaip gerbti tokį Lietuvos teismą, kuris vakar paleido laisvėn 50 mergaičių arabų šeichams pardavusią ponią, ir, nustatę, jog jos veika visiškai nebepavojinga, skyrė menką baudelę? Tai vadinasi, laisvas žodis yra sunkesnis nusikaltimas už 50 nepilnamečių mergaičių pardavimą į arabų kraštus šlykštiems seniams?

Kai Lietuvos teismas save gerbs, ir į savo tarpą priims sveikos nuovokos, išmanančius teisę, turinčius sveiką psichologiją asmenis, o ne vien, kurie patinka ar nepatinka Daliai Grybauskaitei, o tiksliau neaiškiu principu ir neaiškios moralės asmenų formuojamai „teisėjų atrankos komisijai“ (jon Dalia Grybauskaitė buvo įtraukusi ir sistemingai Notariato įstatymą pažeidinėjusią Juliją Kiršienę…), tada pats teismas save labiau ir gerbs.

Kai teisėjai nustos rašinėti visiškas nesąmones, jog tarkime Henrikas Daktaras, kalėdamas sustiprinto režimo kalėjime Sibire ir nesant dar išrastam internetui, sugebėjo nuo 1990 metų iš Sibiro suburti ir vadovauti ginkluotai nusikalstamai gaujai Lietuvoje – tada žmonės tikrai kitokiomis akimis pasižiūrės į teismus ir į pačius teisėjus.

Kai teisėjai negriuvinės girti nuo laiptų (Zenono Birštono atvejis), nebus pagaunami policijos girti už vairo (teisėjo Stasio Lemežio atvejis; a.a. Jono Furmanavičiaus atvejis), kai nerašys beprotiškų nutarčių dėl Neringos Venckienės suėmimo dėl 39 veikų, nors tyrimas nutrauktas dėl 27 – tada bus daugiau pasitikėjimo pačiais teisėjais.

Kai teisėjai išmoks skaityti, rašyti, suvokti, suprasti ir girdėti, o ne vien sakyti visiems „gal tu prisuksi savo propelerį“ (atleistos iš darbo teisėjos Bieliauskienės atvejis), kai teisėjai nebus arogantiški (teisėjo Nerijaus Meilučio kandidatūrą į generalinio prokuroro postą Seimo nariai atmetė vien dėl jo povyzos, kai jis atvyko į Seimą labai pasipūtęs, ir užtikrintas savo būsimu postu), kai teisėjai išmoks atjausti ne vien interviu duodami (teisėjo, buvusio D. Grybauskaitės patarėjo Blinstrubo atvejis), kai teisėjams nebebus galima vadovauti iš Prezidentūros telefonu „girti, Stasy, tu turi nuteisti Uspaskichą, ir kuo greičiau“ – štai tada nebebus tokių laiškų, kurį parašė susijaudinęs ir pamiršęs atsargumo jausmą Aurimas Drižius, jau daugelį metų teismus laikantis antrąja savo darboviete, ir, prisipažįsta „galiu netgi žmones konsultuoti teisiniais klausimais, jaučiuosi tarsi baigęs teisę.“

Ir konsultuoja. Ir gelbėja kitus. Daug yra dėkingų žmonių. „Unitazo“ byloje, kai nuolat įsižeidusieji teisėjai nuteisė Kuncevičių už nužudymą, nes liudytojas tai girdėjo Lukiškių kalėjime per unitazo skylę – šis kalinys dėkingas Aurimui Drižiui, kad bent aprašė šitą pilną kliedesių ir nesveikų fantazijų bylą, liaudyje vadinama „Unitazo byla“. Ar galima labiau tyčiotis iš savęs, draugai teisėjai? Kur nuleistas teisėjo vidinis įsitikinimas – į unitazo skylę? O kaip su įrodymais, gerbiamieji? Jeigu per unitazo skylę tik įrodymus surinkot ir tai, tik įkalinus teismo metu – tai, vadinasi, iki tūliko skylės „įrodymų“ jų tiesiog nebuvo? Tai kokio lygio tada Lietuvoje nužudymo bylų tyrimai? Ir kaip galima gerbti tokius teisėjus, ir kaipm tokie teisėjai gali reikalauti pagarbos, jeigu jie patys savęs negerbia?

Teismai, prokuratūra, Alvydas Sadeckas, jo advokatas Mindaugas Kukaitis, kurio brolis yra prokuroras – visi jie, kurie persekioja Aurimą Drižių, pamiršo, jog pirma patys turi susitvarkyti su savo sąžine, logika, protu, jausmais, o tada besti į kitą ir sakyti „tu kaltas“.

Kartą Alvydas Sadeckas padavė Giedrės Gorienės įmonę į teismą, nes laikraštyje buvo išversta neteisingai, kad „nusikaltimas sunkus“. Lygiai taip pat, kaip šioje byloje A. Sadeckas motyvavo, jog neturi jokių baudžiamųjų bylų, todėl čia yra šmeižtas.

Tačiau rusų kalbos žodyne atradome, jog „prostupok“ gali būti verčiamas ir nusižengimu, ir nusikaltimu. Nes liaudyje tai yra vienas ir tas pats.

Kai Aurimas Drižius išvadino teisėją „nusikaltėle“, reikia žiūrėti į lingvistiką: A. Drižius, turėdamas žymiai daugiau informacijos, negu eilinis pilietis, žino teisėjų piktnaudžiavimo tarnyba mastą.

Taip, piktnaudžiautojai labai įžeidūs, nes tokiu būdu galima maskuoti savo trūkumus.

Tačiau – nusižengimas, nusikaltimas liaudyje yra tas pats žodis.

Drižius labai aiškiai paaiškino, ką jis turėjęs galvoje – kad nuolat ir nuolat surašomos neaiškios, tikrovės neatitinkančios, arba suklastotos nutartys. Na nereikia jokio prokuratūros nutarimo, kad nustatytum, jog amžinai įsižeidęs buvęs Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys pats asmeniškai taisė Mažeikių naftos privatizavimo dokumentus, apie tai jis didžiuodamasis pasakojo teismo posėdyje, pati girdėjau.

Kai A. Drižius pažymėjo, kad tokiu būdu buvo išvengta prievolės – atitikties Nacionalinio saugumo pagrindų įstatymui, todėl strateginė Lietuvos įmonė atiteko Rusijos įmonei – teisėjas Rainys iš karto A. Drižių išteisino. Nes taip matėsi juodu ant balto, kad kaip tik tas amžinai įsižeidęs padarė milžinišką žalą tiek valstybei, tiek jos nacionaliniam saugumui.

Todėl dar kartą klausiu: jeigu už 50 mergaičių pardavimą arabų šeichams Vilniaus apygardos teismas vakar skyrė tik baudą, nes, nustatė, veika nepavojinga (ŽMONIŲ PREKYBA!!!), tai jeigu prekiavimas žmonėmis joks ne nusikaltimas, tai kažkokio grubaus sakinio parašymas teisėjui, kad jis klastotojas (ką jis manau ir pats žino) – iš viso tada tik senelės pasaka prieš miegą. Reikia žiūrėti bendro konteksto. Jeigu dekriminalizuota pedofilija, tada rašymas iš viso ne nusikaltimas. Ir nereikia čia sukeisti visko vietomis. 

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));